Informacje25 stycznia 2009, 00:00,

NUCLEAR PARTY impreza rockowo-metalowa w Piasecznie

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na nową imprezę rockowo-metalową: NUCLEAR PARTY. Impreza odbędzie się 30 stycznia 2009 roku o godz. 19:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 5 zł. Na piaseczyńskim Nuclear Party, będzie można posłuchać różnej muzyki, głównie ciężkiego rocka i metalu. Nie będzie to dokładna kopia dawnych podobnych imprez odbywających się wcześniej w Piasecznie (np.: Active Rock Party).

NUCLEAR PARTY W PIASECZNIE

Główną różnicę Nuclear Party, będzie stanowić muzyka, za którą będą odpowiedzialne dwie strony - Tomasz Cieślak (organizator imprezy, muzyk z Blade of terror oraz jej uczestnicy. Można współtworzyć playlistę, wysyłając maila na adres: nuclear_party@wp.pl ze swoimi głosami i propozycjami kawałków. Na imprezie będzie można usłyszeć wiele z nadesłanych tytułów a 10 najpopularniejszych kawałków utworzy Nuklearną Playlistę. Będzie grana na imprezie, a następnie zostanie opublikowana w necie. Więcej informacji na stronie: www.myspace.com/nuclear_party
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje18 stycznia 2009, 00:00,

Marzenia Pędzlem Malowane w Galerii Communio Graphis

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria, Galeria Communio Graphis oraz Etno-Art.pl Galeria i Pracownia Edukacyjna Etnik, prowadzona w Radości przez Aleksandrę Suligę i Jana Witolda Suligę serdecznie zapraszają na wystawę malarzy nieprofesjonalnych: MARZENIA PęDZLEM MALOWANE. Wystawę, można oglądać od 18 stycznia 2009 roku (godz. 13:00) do końca lutego 2009 roku, w siedzibie grupy miejscowych artystów w Galerii Communio Graphis przy ul. Pijarskiej 40 w Górze Kalwarii.

Na wystawie, będzie można oglądać prace artystów zaliczanych do czołówki polskich malarzy nieprofesjonalnych, są pośród nich tacy wybitni mistrzowie pędzla jak: Bogdan Lesiński, Katarzyna Gawłowa, Maria Korsak, Jolanta Pęksa, Janina Jarosz-Walczakowa, Krzysztof Okoń, Henryk Zegadło, Ludwik i Weronika Holeszowie, Eugeniusz Węgiełek, Stanisław i Wiesława Szymoniak, Stanisława Czech-Walczak, Anna Binkńska i wielu, wielu innych. Oglądając ich prace przenosimy się do niezwykłego, zapomnianego, a przecież bliskiego nam świata dawnych wierzeń, obrzędów i zwyczajów i wyobrażeń. Obok realistycznych, a jednocześnie baśniowych scenek rodzajowych podziwiać możemy fantastyczne krajobrazy i stwory rodem z zamierzchłych epok. Jednych zachwyci świetlistość malowanych na szkle anielskich postaci. Inni odnajdą tu krwiste i jakże ziemskie sceny z życia podhalańskich zbójników. Serdecznie zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria