Informacje18 stycznia 2009, 00:00,

Marzenia Pędzlem Malowane w Galerii Communio Graphis

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria, Galeria Communio Graphis oraz Etno-Art.pl Galeria i Pracownia Edukacyjna Etnik, prowadzona w Radości przez Aleksandrę Suligę i Jana Witolda Suligę serdecznie zapraszają na wystawę malarzy nieprofesjonalnych: MARZENIA PęDZLEM MALOWANE. Wystawę, można oglądać od 18 stycznia 2009 roku (godz. 13:00) do końca lutego 2009 roku, w siedzibie grupy miejscowych artystów w Galerii Communio Graphis przy ul. Pijarskiej 40 w Górze Kalwarii.

Na wystawie, będzie można oglądać prace artystów zaliczanych do czołówki polskich malarzy nieprofesjonalnych, są pośród nich tacy wybitni mistrzowie pędzla jak: Bogdan Lesiński, Katarzyna Gawłowa, Maria Korsak, Jolanta Pęksa, Janina Jarosz-Walczakowa, Krzysztof Okoń, Henryk Zegadło, Ludwik i Weronika Holeszowie, Eugeniusz Węgiełek, Stanisław i Wiesława Szymoniak, Stanisława Czech-Walczak, Anna Binkńska i wielu, wielu innych. Oglądając ich prace przenosimy się do niezwykłego, zapomnianego, a przecież bliskiego nam świata dawnych wierzeń, obrzędów i zwyczajów i wyobrażeń. Obok realistycznych, a jednocześnie baśniowych scenek rodzajowych podziwiać możemy fantastyczne krajobrazy i stwory rodem z zamierzchłych epok. Jednych zachwyci świetlistość malowanych na szkle anielskich postaci. Inni odnajdą tu krwiste i jakże ziemskie sceny z życia podhalańskich zbójników. Serdecznie zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje19 stycznia 2009, 00:00,

Halowy Turniej Piłki Nożnej Wieś Cup 2009 Zalesie Górne

Piaseczyński Hufiec Harcerzy ZHR Watra serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na HALOWY TURNIEJ PI£KI NOżNEJ WIEŚ CUP 2009. Turniej odbędzie się w dniach od 22 do 24 stycznia 2009 roku, w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym. Zgłoszenia do Wieś Cup przyjmowane są do 21 stycznia 2009 roku. Zgłoszenia przyjmuje £ukasz Kamiński telefonicznie 0691-015-455 lub mailem: l.kaminski@piaseczno.com.pl

Halowy Turniej Piłki Nożnej Wieś Cup Zalesie Górne

Plan Halowego Turnieju Piłki Nożnej Wieś Cup 2009:
22.01.2009 godz. 9.00 - klasy 3-4 (rocz.1998-1999) - klasy 5-6 (rocz. 1996-1997)
23.01.2009 godz. 9.00 - klasy gimnazjalne (1993-95)
24.01.2009 godz. 9.00 - kategoria open.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno