Informacje13 maja 2018, 16:00,

Nowe Obrazy - wystawa prac Jacka Ziemińskiego w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W niedzielę 13 maja 2018 roku o godz. 18.00 w Galerii Przystanek przy pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie odbędzie się wernisaż prac Jacka Ziemińskiego zatytułowany “Nowe Obrazy”. Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca 2018 roku.

NOWE OBRAZY - WYSTAWA PRAC JACKA ZIEMIŃSKIEGO W PIASECZNIE

Na poprzedniej wystawie artysty w Galerii Przystanek w 2014 roku prezentowany był przekrój prac, których głównym motywem była linia, oraz możliwość konstruowania za pomocą niej obrazu. Kolorowe linie tworzyły zagęszczone lub minimalistyczne kompozycje na białym tle płótna. W najnowszych obrazach Jacek Ziemiński konsekwentnie rozwija swój malarski język, aczkolwiek dokonuje swoistego przybliżenia do obrazu, zastanawiając się nad wewnętrzną konstrukcją linii, która traci swoją autonomię i granice. Obrazy sprawiają wrażenie rozmytych, drgających, ,,rozpikselizowanych’’. Momentami sugerują figuratywne przedstawienie, skryte za kolejnymi filtrami. Figuratywne tropy są tu jednak zupełnie przypadkowe, Ziemiński maluje o malarstwie i z malarstwa. Nowe obrazy mają swoją wewnętrzną logikę i konstrukcję. Z jednej strony są zapisem przemyślanej, artystycznej wizji, z drugiej strony konstruowane są za pomocą gestu, który wprowadza zaburzenie, tworzy malarską strukturę i nadaje im osobliwą energię. Kurator: Aleksander Ryszka

Jacek Ziemiński urodził się w 1953 r w Warszawie. Studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, dyplom w pracowni prof. Jacka Sienickiego, aneks z grafiki w pracowni H. Chrostowskiej. Uczestnik ruchu Nowej Ekspresji w latach 80-tych. W stanie wojennym współorganizator niezależnych wystaw “Świadectwo obecności” (1982-1986). W latach 1982-89 asystent na Wydziale Malarstwa ASP.. Jego prace znajdują się w zbiorach Galerii Narodowej Zachęta, w Muzeum Narodowym w Warszawie, w CSW Zamek Ujazdowski, galerii Studio i kolekcjach prywatnych. Wystawy m.in. w Zachęcie, w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, w Instytucie Polskim w Berlinie, krakowskiej galerii “Zderzak”, warszawskiej galerii Milano. Mieszka i tworzy w Czarnowie pod Konstancinem.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje20 maja 2018, 13:00,

ZIELONE ŚWIĄTKI W CISZYCY


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

20 maja 2018 roku o godz. 15.00 odbędą się Zielone Świątki w Ciszycy. Festyn rodzinny, łączący w sobie zabawę, obchody kościelnego święta, a także nawiązujący do ludowych obyczajów, kultywowanych kiedyś na nadwiślanych terenach. Piknik zapewni wspaniałą rodzinną zabawę, a także przybliży kulturę regionu. Dzieci będą mogły wziąć udział w wielu grach i zabawach. Nie zabraknie również kiermaszu, regionalnych przysmaków, dmuchańców, grilla oraz wieczornej dyskoteki. Na scenie wystąpią zespoły Sonata, Etiuda, Przepióreczka pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Norbi.

ZIELONE ŚWIĄTKI W CISZYCY

Program:
15:00 Msza święta
17:30 występ zespołów Sonata, Etiuda, Przepióreczka pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej
19:00 zabawa rodzinna pod sceną
20:00 przeloty śmigłowcem Sky Poland
21:00 gwiazda wieczoru Norbi

Wstęp wolny. Zapraszamy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie