Informacje20 maja 2018, 13:00,

ZIELONE ŚWIĄTKI W CISZYCY

20 maja 2018 roku o godz. 15.00 odbędą się Zielone Świątki w Ciszycy. Festyn rodzinny, łączący w sobie zabawę, obchody kościelnego święta, a także nawiązujący do ludowych obyczajów, kultywowanych kiedyś na nadwiślanych terenach. Piknik zapewni wspaniałą rodzinną zabawę, a także przybliży kulturę regionu. Dzieci będą mogły wziąć udział w wielu grach i zabawach. Nie zabraknie również kiermaszu, regionalnych przysmaków, dmuchańców, grilla oraz wieczornej dyskoteki. Na scenie wystąpią zespoły Sonata, Etiuda, Przepióreczka pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Norbi.

ZIELONE ŚWIĄTKI W CISZYCY

Program:
15:00 Msza święta
17:30 występ zespołów Sonata, Etiuda, Przepióreczka pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej
19:00 zabawa rodzinna pod sceną
20:00 przeloty śmigłowcem Sky Poland
21:00 gwiazda wieczoru Norbi

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Informacje22 maja 2018, 15:30,

Na ulicy, chodniku i skrzyżowaniu - spotkania kampania społeczna do uczestników ruchu drogowego

Policjanci z Piaseczna zainicjowali nową kampanię społeczną skierowaną do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Do programu zaprosiliśmy również policyjnych ekspertów z zakresu ruchu drogowego z Komendy Stołecznej Policji. Patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania pod nazwą "Na ulicy, chodniku i skrzyżowaniu".

NA ULICY, CHODNIKU I SKRZYŻOWANIU - SPOTKANIA KAMPANIA SPOŁECZNA DO UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO

Pierwsze z szeregu zaplanowanych spotkań z mieszkańcami gminy Piaseczno odbyło się w Żabieńcu. Program zatytułowany „Bezpieczny mieszkaniec: Na drodze, chodniku i skrzyżowaniu” to zainicjowana przez piaseczyńskich policjantów kampania służąca pogłębieniu wiedzy o ruchu drogowym i towarzyszącym temu zagrożeniom. Jest ona również naszą odpowiedzią na liczne wypadki i zdarzenia drogowe, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis.

Do programu zaprosiliśmy również ekspertów z zakresu ruchu drogowego z Komendy Stołecznej Policji. Dlatego na wczorajszym spotkaniu w Żabieńcu gościliśmy asp.sztab. Roberta Niedbałko, który w profesjonalny sposób przedstawiał i omawiał przyczyny wypadków drogowych, ich skalę oraz koszty społeczne. Sposób prowadzenia zajęć wzbudził wśród mieszkańców oczekiwane zainteresowanie. Policjanci podkreślają, że naszym celem jest by, osoby które uczestniczą w tych spotkaniach swoją wiedzą dzieliły się z innymi, by bezpieczeństwo w ruchu drogowym stało się elementem wiodącym i rzeczywistym.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W spotkaniu uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie Pan podinsp. Robert Pach, a także Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Pani Hanna Kułakowska-Michalak oraz dzielnicowy Pan sierż.sztab. Michał Malinowski.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z policjantami, które odbędą się:
15 maja g.14.00 w KS Julianów ul. Urbanistów 6
16 maja g. 18.00 w Szkole Podstawowej w Gołkowie