Informacje1 sierpnia 2015, 19:00,

(nie) Zakazane piosenki - koncert z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


1 sierpnia 2015 roku o godz. 19.00 odbędzie się koncert z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pn.: (nie) Zakazane piosenki. Podczas koncertu wystąpi Ewa Szlachcic. Miejsce: Amfiteatr, Park Zdrojowy. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert letni!

(nie) Zakazane piosenki - koncert z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Ewa Szlachcic to wokalistka, aktorka, finalistka pierwsze edycji The Voice Of Poland. Udanie zadebiutowała albumem „Fotografie”, obecnie kończy pracę nad swoim drugim albumem. Wspominając Powstanie Warszawskie bardzo często śpiewamy pieśni, które tak dobrze oddają radość i entuzjazm Powstańców, dumę i ból, Ich uczucia i emocje…” (nie)Zakazane Piosenki to emocjonalny koncert upamiętniający rocznicę Powstania Warszawskiego. Ciepły i delikatny, a niekiedy drapieżny wokal w towarzystwie wyrafinowanych dźwięków towarzyszących instrumentów to połączenie, które w pełni odda atmosferę tego tak ważnego dla Polskiej historii święta i zmusi do refleksji. W programie takie pieśni, jak: „Wojenko, wojenko”, „Serce w plecaku”, „Pierwsza kadrowa”, „Białe róże”, „Czerwone jabłuszko”, „Deszcz, jesienny deszcz”, „Hej, chłopcy, bagnet na broń!”, „Dorota”, „Zośka”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Marsz Żoliborza”, „Marsz Mokotowa”, „Marsz Śródmieścia”, „Parasola – piosenka szturmowa” i oczywiście „Warszawskie dzieci”.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
JESTEM PRZYPADKOWYM BROWSERM INETRNETOWYM I NIE CHCE ALBO RACZEJ CHCE MIEC SWIADOMOSC ZE WIECEJ TAKICH OSIEDLI JAK PASECZNO ISTNIEJE W W POLSCE .lUDZI DBAJACYCH O DZIECI O WARTOSCI RODZINY O ZACHOWANIE SWIADOMOSCI NARODOWEJ I KULTURY OSOBISTEJ A NIE BEZZEBNYCH BRUDNYCH TWARZY W BERETACH I GUMOWCACH POKAZYWANYCH JAKO POLISH W AMERYKANSKIEJ TELEWIZJI.
Redakcja, 16 lipca 2019
Koncerty letnie http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=4327&start=15
Redakcja, 16 lipca 2019
Powstanie http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11315
Informacje27 lipca 2015, 18:47,

Modernizacja 27 km linii kolejowej Warszawa - Radom


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Modernizacja 27 km linii kolejowej Warszawa - Radom wraz z przebudową peronów i układu torowego na szlakach i stacjach – to główne założenia modernizacji trasy między stacjami Warszawa Okęcie i Czachówek Południowy.

Modernizacja 27 km linii kolejowej Warszawa - Radom

Umowa pomiędzy PKP a wykonawcą została podpisana 27 lipca na przebudowywanym dworcu kolejowym w Piasecznie, którego otwarcie nastąpi już niebawem. Prace o wartości ponad 460 mln zł potrwają 20 miesięcy. Po ich zakończeniu pociągi na znacznej części tego odcinka przyspieszą do 160 km/godz., a pasażerowie skorzystają z nowych, wygodnych peronów.

Modernizacja 27 km linii kolejowej Warszawa - Radom

– Modernizacja będzie polegała na rozbiórce i budowie od nowa torów oraz pozostałej infrastruktury kolejowej. W ramach prac budowlanych wykonawca przebuduje układy torowe stacji Warszawa Okęcie, Piaseczno i Czachówek Południowy co umożliwi przewoźnikom takim jak Szybka Kolej Miejska uruchomienie całkowicie nowych połączeń obsługujących południową część aglomeracji warszawskiej, w tym Nowej Iwicznej, Piaseczna, Zalesia Górnego i Czachówka oraz Góry Kalwarii – mówi Marcin Mochocki, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., dyrektor ds. realizacji inwestycji.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Modernizacja 27 km linii kolejowej Warszawa - Radom

Perony zostaną wyposażone w wiaty i będą łatwo dostępne oraz bezpieczne dla osób niepełnosprawnych. Plan robót zakłada również budowę kładki dla pieszych na stacji Warszawa Okęcie i przebudowę kładki na stacji Piaseczno. W Czachówku Południowym powstanie przejście podziemne.

– Jestem przekonany, że sprawne tempo prac oraz wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań technicznych docelowo znacząco skróci czas przejazdu do Warszawy oraz pozwoli na wprowadzenie nowych połączeń opartych o Szybkie Koleje Miejskie. Nie ukrywam, że Piaseczno bardzo czeka na tą inwestycję, której ukończenie otwiera nam możliwość starania się o podział działek przylegających do dworca w Piasecznie. Mamy gotowe rozwiązania i duże plany względem tego terenu. Jednak ich realizacja może rozpocząć się dopiero po zakończeniu prac prowadzonych przez PKP, dlatego kibicuję Państwu i trzymam kciuki za sprawne i terminowe zakończenie tej niezwykle potrzebnej nam inwestycji – podkreślał komentując podpisanie umowy burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

Modernizacja 27 km linii kolejowej Warszawa - Radom

- To ważne wydarzenie dla Piaseczna. Po pierwsze powstanie infrastruktura umożliwiająca uruchomienie dodatkowych połączeń do Warszawy - mówi Daniel Putkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. rozwoju gminy. - Po drugie to otwarcie formalnej możliwości do budowy na terenie kolei całej infrastruktury przesiadkowej przede wszystkim tak potrzebnych parkingów nad którymi pracuje już gmina. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w ciągu najbliższych 20 miesięcy czeka nas sporo utrudnień o które dopytywaliśmy przedstawicieli PKP PLK oraz wykonawcę. Informacje o nich powinny być z odpowiednim wyprzedzeniem przekazywane pasażerom - dodaje Daniel Putkiewicz.

Inwestycję na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. wykona Trakcja PRKiI.

Modernizacja 27 km linii kolejowej Warszawa - Radom

Umowa jest trzecim kontraktem na modernizację trasy kolejowej z Warszawy do Radomia. Pierwsze dwa dotyczą zaprojektowania i budowy systemu sterowania ruchem kolejowym oraz modernizacji stacji Radom. W planach na najbliższe miesiące PLK ma ogłoszenie przetargów na kolejne fragmenty tej trasy między Czachówkiem a Warką oraz Warką a Radomiem. Modernizacja tego ostatniego odcinka wiąże się, między innymi z budową drugiego toru. Zakończenie modernizacji całej trasy, która pozwoli na dostosowanie jej do prędkości 160 km/h na 93 procentach długości, planowane jest w perspektywie finansowania UE na lata 2014 – 2020.

Projekt POIiŚ 7.1-19.1.a „Modernizacja linii kolejowej nr 8, odcinek Warszawa Okęcie – Radom LOT (A, B, F)” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Modernizacja 27 km linii kolejowej Warszawa - Radom

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=5&t=1205&start=1230

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie