Informacje1 sierpnia 2015, 19:00,

(nie) Zakazane piosenki - koncert z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2015 roku o godz. 19.00 odbędzie się koncert z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pn.: (nie) Zakazane piosenki. Podczas koncertu wystąpi Ewa Szlachcic. Miejsce: Amfiteatr, Park Zdrojowy. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert letni!

Ewa Szlachcic to wokalistka, aktorka, finalistka pierwsze edycji The Voice Of Poland. Udanie zadebiutowała albumem „Fotografie”, obecnie kończy pracę nad swoim drugim albumem. Wspominając Powstanie Warszawskie bardzo często śpiewamy pieśni, które tak dobrze oddają radość i entuzjazm Powstańców, dumę i ból, Ich uczucia i emocje…” (nie)Zakazane Piosenki to emocjonalny koncert upamiętniający rocznicę Powstania Warszawskiego. Ciepły i delikatny, a niekiedy drapieżny wokal w towarzystwie wyrafinowanych dźwięków towarzyszących instrumentów to połączenie, które w pełni odda atmosferę tego tak ważnego dla Polskiej historii święta i zmusi do refleksji. W programie takie pieśni, jak: „Wojenko, wojenko”, „Serce w plecaku”, „Pierwsza kadrowa”, „Białe róże”, „Czerwone jabłuszko”, „Deszcz, jesienny deszcz”, „Hej, chłopcy, bagnet na broń!”, „Dorota”, „Zośka”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Marsz Żoliborza”, „Marsz Mokotowa”, „Marsz Śródmieścia”, „Parasola – piosenka szturmowa” i oczywiście „Warszawskie dzieci”.

Anonimowy, 16 lipca 2019
JESTEM PRZYPADKOWYM BROWSERM INETRNETOWYM I NIE CHCE ALBO RACZEJ CHCE MIEC SWIADOMOSC ZE WIECEJ TAKICH OSIEDLI JAK PASECZNO ISTNIEJE W W POLSCE .lUDZI DBAJACYCH O DZIECI O WARTOSCI RODZINY O ZACHOWANIE SWIADOMOSCI NARODOWEJ I KULTURY OSOBISTEJ A NIE BEZZEBNYCH BRUDNYCH TWARZY W BERETACH I GUMOWCACH POKAZYWANYCH JAKO POLISH W AMERYKANSKIEJ TELEWIZJI.
Redakcja, 16 lipca 2019
Koncerty letnie http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=4327&start=15
Powstanie http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11315
Informacje31 lipca 2015, 20:00,

Pamiętam tamten sierpień na Rynku w Piasecznie

W ramach obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy 31 lipca 2015 roku na niezwykły spektakl w wykonaniu Teatru Podmiejskiego. O godz. 20.00 na piaseczyńskim rynku za sprawą aktorów Teatru Podmiejskiego przeniesiemy się do sali lekcyjnej, w której wspólnie z uczniami profesora Warszawskiego odkrywać będziemy i wspominać historię tamtych lat.

Czym jest "PAMIĘTAM TAMTEN SIERPIEŃ"?
Poprawką z historii? Dla wielu. Zbiorem znanych (i mniej znanych) melodii z czasów niemieckiej okupacji? Bez wątpienia. Bolesnym wspomnieniem? Najpewniej. Główny bohater, profesor Warszawski (w tej roli znany aktor Janusz Leśniewski) mówi do swoich wychowanków: "Historia to jakby... wspomnienia!" Ta, bez wątpienia niepełna definicja, ma wywołać w uczniach proste skojarzenie i potrzebę sięgnięcia wstecz. Stąd już blisko do korzeni; własnych i cudzych. Scenarzysta spektaklu i zarazem jego reżyser, Konrad Materna sięgnął po poezję czasu wojny, nie wspierając się jedynie na wielkich nazwiskach; przeciwnie, obok Międzyrzeckiego, Baczyńskiego i Gajcego świeżo brzmią strofy Zdzisława Stroińskiego i "Ziutka" Szczepańskiego, autora dwóch z dziesięciu śpiewanych przez zespół Teatru Podmiejskiego pieśni. Całość Materna uzupełnia własną poezją i prozą, która spaja poszczególne części widowiska. W spektaklu udział biorą aktorzy: MARIA KOWALIK, JANUSZ LEŚNIEWSKI i MACIEJ WILK, pieśniarka ANNA MATERNA, absolwent teatrologii KRZYSZTOF KWIATKOWSKI - mieszkaniec Piaseczna, podobnie jak adeptki MAŁGORZATA JUREK i AGNIESZKA NAWROCKA. Wokalnie wspierają aktorów talenty śpiewacze z Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego, uczniowie z Jazgarzewa oraz zuchy i harcerze z Piaseczna. Głównym przesłaniem twórców widowiska jest cytat zaczerpnięty z artykułu autora "PAMIĘTAM..." - "Koniec historii początkiem nicości".

Pamiętam tamten sierpień na Rynku w Piasecznie

wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=6853