Informacje31 lipca 2015, 20:00,

Pamiętam tamten sierpień na Rynku w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W ramach obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy 31 lipca 2015 roku na niezwykły spektakl w wykonaniu Teatru Podmiejskiego. O godz. 20.00 na piaseczyńskim rynku za sprawą aktorów Teatru Podmiejskiego przeniesiemy się do sali lekcyjnej, w której wspólnie z uczniami profesora Warszawskiego odkrywać będziemy i wspominać historię tamtych lat.Czym jest "PAMIĘTAM TAMTEN SIERPIEŃ"?
Poprawką z historii? Dla wielu. Zbiorem znanych (i mniej znanych) melodii z czasów niemieckiej okupacji? Bez wątpienia. Bolesnym wspomnieniem? Najpewniej. Główny bohater, profesor Warszawski (w tej roli znany aktor Janusz Leśniewski) mówi do swoich wychowanków: "Historia to jakby... wspomnienia!" Ta, bez wątpienia niepełna definicja, ma wywołać w uczniach proste skojarzenie i potrzebę sięgnięcia wstecz. Stąd już blisko do korzeni; własnych i cudzych. Scenarzysta spektaklu i zarazem jego reżyser, Konrad Materna sięgnął po poezję czasu wojny, nie wspierając się jedynie na wielkich nazwiskach; przeciwnie, obok Międzyrzeckiego, Baczyńskiego i Gajcego świeżo brzmią strofy Zdzisława Stroińskiego i "Ziutka" Szczepańskiego, autora dwóch z dziesięciu śpiewanych przez zespół Teatru Podmiejskiego pieśni. Całość Materna uzupełnia własną poezją i prozą, która spaja poszczególne części widowiska. W spektaklu udział biorą aktorzy: MARIA KOWALIK, JANUSZ LEŚNIEWSKI i MACIEJ WILK, pieśniarka ANNA MATERNA, absolwent teatrologii KRZYSZTOF KWIATKOWSKI - mieszkaniec Piaseczna, podobnie jak adeptki MAŁGORZATA JUREK i AGNIESZKA NAWROCKA. Wokalnie wspierają aktorów talenty śpiewacze z Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego, uczniowie z Jazgarzewa oraz zuchy i harcerze z Piaseczna. Głównym przesłaniem twórców widowiska jest cytat zaczerpnięty z artykułu autora "PAMIĘTAM..." - "Koniec historii początkiem nicości".

Pamiętam tamten sierpień na Rynku w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=6853
Informacje1 sierpnia 2015, 17:00,

71. rocznica Powstania Warszawskiego w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

30 lipca 2015 roku o godz. 19.00 zapraszamy na obchody 71 rocznicy Powstania Warszawskiego. Miejsce: sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17 w Tarczynie. Zapraszają: Burmistrz Tarczyna, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, Towarzystwo Przyjaciół Tarczyna. Sierpniowa melodia to spektakl muzyczny w wyk. artystów Teatru Piosenki pod kierunkiem Romana Kołakowskiego.

71. ROCZNICA POWSTANIE WARSZAWSKIE - OBCHODY W TARCZYNIE

1 sierpnia 2015 roku o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców na Rynek w Tarczynie, gdzie odbędzie się m.in. ognisko dla "Płonącej Warszawy", złożenie kwiatów pod pomnikiem i krótki program artystyczny.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11315

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie