Informacje14 maja 2007, 00:00,

New Bone Jazzowy Wtorek Ośrodka Kultury Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza juro 15 maja 2007 roku na godzinę 20:00 na Jazzowy Wtorek Ośrodka Kultury w Piasecznie. Podczas Jazzowego Wtorku wystąpi klasyczny kwintet jazzowy New Bone. Wstęp na kwintet kosztuje 15 złotych. Zapraszamy na koncert jazzowy!

New Bone Jazzowy Wtorek Ośrodka Kultury Piaseczno

Skład New Bone: Tomasz Kudyk (trąbka), Marcin Ślusarczyk (sax altowy), Joanna Gajda (fortepian), Maciej Adamczyk (kontrabas) Arek Skolik (perkusja). Kwintet New Bone jest grupą składającą się z absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach. Członkowie zespołu nie ograniczają się tylko do występów w tej formacji, grają w różnych składach doskonaląc w ten sposób swój warsztat. New Bone to klasyczny kwintet jazzowy. Przez cały okres swojej działalności od roku 1996 zespół stał się bardziej subtelny i oscyluje w kierunku wyszukanej, ciekawej treści muzycznej. Różnorodność tematyczna sprawia, iż muzyka w wykonaniu New Bone jest oryginalna i niebanalna. New Bone to klasyczny kwintet jazzowy grający muzykę hard-bopową. Stylistyka kompozycji oscyluje między muzyką swingową a momentami bardzo nowoczesną. Zespól jest laureatem pierwszej nagrody w konkursie "Wolna scena jazzowa" w 1997. W grudniu 2004 r. zespół zarejestrował swój debiutancki krążek "Something for Now", na którym znalazły się autorskie kompozycje Tomasza Kudyka. Więcej informacji przeczytacie na oficjalnej stronie jazzowego zespołu New Bone: www.newbone.art.pl

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami). Zapraszamy na Wtorek Jazzowy do Ośrodka Kultury w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje15 maja 2007, 00:00,

Program Bezpieczne Miasta odbył się w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Na stronie Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie pojawiała się informacja, że w dniach: 12 i 13 maja w godzinach 16:00 - 24:00 przeprowadzono intensywne działania prewencyjno - kontrolne na terenie Góry Kalwarii. Było to zorganizowane w ramach programu ograniczania przestępczości w małych i średnich miastach pod hasłem Bezpieczne Miasta.

Głównym celem realizowanego programu jest wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Miasta i Gminy Góra Kalwaria. W działaniach wzięli udział zarówno policjanci z Komisariatu w Górze Kalwarii jak również policjanci z Sekcji Prewencji KPP i policjanci służby kandydackiej z Oddziałów Prewencji Policji Komendy Stołecznej Policji.

Praca policjantów biorących udział w działaniach zauważalnie przełożyła się na poziom bezpieczeństwa, w tym czasie nie odnotowano żadnych zdarzeń przestępczych w Górze Kalwarii. W odczuciu społeczności lokalnej, przeprowadzone działania prewencyjne zostały odebrane bardzo pozytywnie. Policjanci pełniący służbę w patrolach pieszych i zmotoryzowanych odbierali przyjazne komentarze i sygnały od miejscowej społeczności, informujące o konieczności wzmożonych służb i patroli na terenie miasta i gminy. Oczekiwania mieszkańców wskazują na potrzebę kontynuowania powyższych działań. Więcej na ten temat możecie przeczytać na oficjalnej stronie Komendy Policji, pod adresem: kpppiaseczno.policja.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie