Informacje15 maja 2007, 00:00,

Program Bezpieczne Miasta odbył się w Górze Kalwarii

Na stronie Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie pojawiała się informacja, że w dniach: 12 i 13 maja w godzinach 16:00 - 24:00 przeprowadzono intensywne działania prewencyjno - kontrolne na terenie Góry Kalwarii. Było to zorganizowane w ramach programu ograniczania przestępczości w małych i średnich miastach pod hasłem Bezpieczne Miasta.

Głównym celem realizowanego programu jest wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Miasta i Gminy Góra Kalwaria. W działaniach wzięli udział zarówno policjanci z Komisariatu w Górze Kalwarii jak również policjanci z Sekcji Prewencji KPP i policjanci służby kandydackiej z Oddziałów Prewencji Policji Komendy Stołecznej Policji.

Praca policjantów biorących udział w działaniach zauważalnie przełożyła się na poziom bezpieczeństwa, w tym czasie nie odnotowano żadnych zdarzeń przestępczych w Górze Kalwarii. W odczuciu społeczności lokalnej, przeprowadzone działania prewencyjne zostały odebrane bardzo pozytywnie. Policjanci pełniący służbę w patrolach pieszych i zmotoryzowanych odbierali przyjazne komentarze i sygnały od miejscowej społeczności, informujące o konieczności wzmożonych służb i patroli na terenie miasta i gminy. Oczekiwania mieszkańców wskazują na potrzebę kontynuowania powyższych działań. Więcej na ten temat możecie przeczytać na oficjalnej stronie Komendy Policji, pod adresem: kpppiaseczno.policja.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje15 maja 2007, 00:00,

Białe Sady Pęcławia - święto kwitnącej jabłoni - Pęcław

Na stronie młodych dla mieszkańców Góry Kalwarii gorakalwaria.net pojawiła się informacja o święcie kwitnącej jabłoni, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 20 maja 2007 roku w Pęcławiu. Imprezę Białe Sady Pęcławia zaplanowano na godzinę 13:00.

Program imprezy Białe Sady Pęcławia:
13:00 - Msza Święta Polowa.
14:00 - Uroczyste otwarcie imprezy.
14:10 - Występ dzieci z Coniewa.
14:30 - Występ Zespołu Chóralnego z Coniewa.
15:00 - Występ orkiestry Rondo.
16:30 - Zabawa taneczna - DJ Robert Sosnowski.

Pęcław to wieś położona powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria. Zobacz położenie wsi Pęcław na mapie i zdjęciach satelitarnych Google w Wikimapii: link.