Informacje9 grudnia 2017, 11:34,

Nadwiślańskie Urzecze - wystawa malarstwa Teodory i Stanisława Kurków w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Do 5 stycznia 2018 roku zapraszamy na wystawę malarstwa Teodory i Stanisława Kurków - Nadwiślańskie Urzecze. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii ul. por. J.Białka 9.

NADWIŚLAŃSKIE URZECZE - WYSTAWA MALARSTWA TEODORY I STANISŁAWA KURKÓW W GÓRZE KALWARII

Teodora Kurek autorka pochodzi z ziemi zamojskiej. Średnie wykształcenie zdobyła w Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, następnie studiowała na Wydziale Wychowania Plastycznego w Studium Nauczycielskim w Katowicach, później w Instytucie Pedagogicznym w Warszawie (Wydział Wychowania Plastycznego). Jest również absolwentką Studium Podyplomowego dla Nauczycieli przy Akademii Sztuk Plastycznych w Warszawie. Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków. Nazwisko malarki jest w encyklopedii „Who is Who w Polsce – 2012 r.” Autorka uprawia malarstwo olejne, akwarelowe oraz pastelowe. Główna tematyka jej twórczości to: pejazaż, architektura, martwa natura. Od roku 1996 malarka uczestniczyła w około 120 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz miała 20 wystaw indywidualnych. Prace jej znajdują się w zbiorach Muzeum Historii i Ruchu Ludowego w Warszawie, Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie oraz zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Stanisław Kurek urodził się w 1934 roku w Mierzynówce na Białostocczyźnie. Mieszka w Czarnowie k. Konstancina-Jeziorny. Jest malarzem grafikiem, projektantem i poligrafem. Przez ostatnich 20 lat był zatrudniony w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych jako nauczyciel zawodu w pracowniach serigrafii i litografii na Wydziale Grafiki. Był długoletnim członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików i Projektantów. Obecnie należy do Związku Polskich Artystów Plastyków – Sztuka Użytkowa. Miał 30 wystaw indywidualnych i brał udział w ok. 50 wystawach zbiorowych. Ulubioną techniką autora jest akwarela. Tematem prac są najczęściej: pejzaże, architektura, porterty i sceny rodzajowe. Szczególne miejsce w twórczości zajmuje architektura Konstancina. Artysta jest autorem pięciu cykli malarskich: „Konstancin w akwareli”, „Konstancin i okolice w akwareli”, „Uroda Ziemi Piaseczyńskiej”, „Klimaty Mazowieckie”, „Portrety rodzinne”. Nazwisko autora znajduje się w „Katalogu Polskich Grafików Projektantów” z 1993 r. oraz „Who is Who w Polsce” z roku 2012. W 2005 r. został wydany album „Ziemia Piaseczyńska w akwarelach Stanisława Kurka” Natomiast w 2010 roku Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wydał album pt. „Konstancin w akwarelach” z obrazami autora. Prace Stanisława Kurka zdobią ściany hotelów „Sobieski” i „Holiday Inn” są w zbiorach Dalajlamy w Tybecie, „CollegeBridge” – Belgia, w Komitecie Helsińskim – Polska, Muzeum Ruchu Ludowego w Warszawie oraz wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje13 grudnia 2017, 17:00,

Kobieca furia - o tym co robić żeby się pięknie złościć i nie musieć zajadać emocji - warsztaty w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

13 grudnia 2017 roku o godzinie 18.00 zapraszamy na warsztat nt.: Kobieca furia - o tym, co robić, żeby się pięknie złościć i nie zajadać emocji, który będzie prowadzony przez Monikę Kurdej. Spotkanie jest bezpłatne! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy telefonicznie 22 390-58-87 lub mailowo jozefoslaw@biblioteka-piaseczno.pl Zapraszamy na warsztaty do Józefosławia.

KOBIECA FURIA - O TYM CO ROBIĆ ŻEBY SIĘ PIĘKNIE ZŁOŚCIĆ I NIE MUSIEĆ ZAJADAĆ EMOCJI - WARSZTATY W JÓZEFOSŁAWIU

Na spotkaniu dowiesz się:
- jak działa ludzki mechanizm emocjonalny
- dlaczego jesteśmy wrażliwi
- co działa kojąco na kobiecą furię
- jak troszczyć się o własną higienę emocjonalną

Złość:
- Co z tym zrobić?
- Jak sobie z tym radzić?
- Jak jej nie dać się zadomowić?
- Jak ochronić swoją czułą konstrukcję psychiczną?

Monika Kurdej - empatyczna psychodietetyczka, autorka poradnika przeciwko świątecznemu objadaniu się, trenerka oddechu i kobiecej złości, blogerka (www.zasmakujwzyciu.pl), prowadzi własną praktykę psychodietetyczną, pomaga zapracowanym i zmęczonym kobietom wyglądać i czuć się dobrze.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie