Informacje6 listopada 2018, 18:00,

Mój przyjaciel film - spotkanie dla młodzieży w Józefosławiu

6 listopada 2018 roku o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży (w wieku 13+), podczas którego będzie można obejrzeć film pod tytułem „Gra wojenna” reż. Goran Kapetanovic. Po spotkaniu dyskusja o tym co to jest mediacja. Miejsce: sala Klubu Kultury w Józefosławiu (ul. Urocza 14). Wstęp wolny. Zapisy na warsztaty dla dzieci (ilość miejsc ograniczona) jozefoslaw@kulturalni.pl; tel. 22 750 42 03

MÓJ PRZYJACIEL FILM - SPOTKANIE DLA MŁODZIEŻY W JÓZEFOSŁAWIU

"Mój przyjaciel film", czyli Rodzinny Klub Filmowy to otwarte spotkania filmowe oraz warsztaty artystyczno-psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Celem projektu jest włączenie filmu w wychowanie młodych ludzi, w tym w kształtowanie kompetencji wychowawczych u osób za nich odpowiedzialnych , rodziców i opiekunów. By realizować ten cel stworzyliśmy cykliczne wydarzenie dla dzieci, młodzieży i rodziców, które włączają film w proces kształtowania się, rozumienia emocji i relacji międzyludzkich u młodych ludzi, oraz w ich dialog z opiekunami: comiesięczne spotkania w warszawskich kinach i domach kultury pod hasłem „Rodzinny klub filmowy”. Organizatorzy: Fundacja „Generator”, Centrum Kultury w Piasecznie. Projekt dofinansowywany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacje5 listopada 2018, 11:00,

Sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP na terenie gminy Piaseczno

Gmina Piaseczno dzięki wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości zakupiła nowy sprzęt ratowniczy dla jednostek gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej.

SPRZĘT RATOWNICZY DLA JEDNOSTEK OSP NA TERENIE GMINY PIASECZNO

30 października 2018 roku w siedzibie jednostki OSP w Piasecznie, odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego zakupionego przez Gminę Piaseczno dla jednostek OSP. Zakupu dokonano na podstawie umowy z dnia 31.08.2018 r., którą Gmina Piaseczno podpisała z Ministrem Sprawiedliwości, a dotyczyła ona powierzenia realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, dla jednostek sektora finansów publicznych – jednostek samorządu terytorialnego: gmin i miast na prawach powiatu z obszaru województwa mazowieckiego, polegających na nabyciu, w roku 2018, w imieniu tych jednostek na rzecz ochotniczych straży pożarnych: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

SPRZĘT RATOWNICZY DLA JEDNOSTEK OSP NA TERENIE GMINY PIASECZNO

W uroczystości udział wzięli: wiceburmistrz Daniel Putkiewicz, pracownicy Referatu Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy Piaseczno.

Ministerstwo Sprawiedliwości udzieliło na realizację zadania dotację celową w kwocie 38 600,00 zł brutto. Natomiast wkład własny Gminy Piaseczno wyniósł 389,90 zł. Doposażenie jednostek, pozwoli na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa jak i jakość udzielanej pomocy osobom pokrzywdzonym.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacja i zdjęcia: UMiG Piaseczno