Informacje5 listopada 2018, 11:00,

Sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP na terenie gminy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gmina Piaseczno dzięki wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości zakupiła nowy sprzęt ratowniczy dla jednostek gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej.

SPRZĘT RATOWNICZY DLA JEDNOSTEK OSP NA TERENIE GMINY PIASECZNO

30 października 2018 roku w siedzibie jednostki OSP w Piasecznie, odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego zakupionego przez Gminę Piaseczno dla jednostek OSP. Zakupu dokonano na podstawie umowy z dnia 31.08.2018 r., którą Gmina Piaseczno podpisała z Ministrem Sprawiedliwości, a dotyczyła ona powierzenia realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, dla jednostek sektora finansów publicznych – jednostek samorządu terytorialnego: gmin i miast na prawach powiatu z obszaru województwa mazowieckiego, polegających na nabyciu, w roku 2018, w imieniu tych jednostek na rzecz ochotniczych straży pożarnych: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

SPRZĘT RATOWNICZY DLA JEDNOSTEK OSP NA TERENIE GMINY PIASECZNO

W uroczystości udział wzięli: wiceburmistrz Daniel Putkiewicz, pracownicy Referatu Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy Piaseczno.

Ministerstwo Sprawiedliwości udzieliło na realizację zadania dotację celową w kwocie 38 600,00 zł brutto. Natomiast wkład własny Gminy Piaseczno wyniósł 389,90 zł. Doposażenie jednostek, pozwoli na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa jak i jakość udzielanej pomocy osobom pokrzywdzonym.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

SPRZĘT RATOWNICZY DLA JEDNOSTEK OSP NA TERENIE GMINY PIASECZNO

Informacja i zdjęcia: UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 listopada 2018, 09:00,

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W związku z dniem Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.

ZADBAJMY WSPÓLNIE O BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada w środku tygodnia (w czwartek). Niewątpliwie pozwoli to na rozłożenie odwiedzin grobów bliskich na kilka dni. Nieco mniejszy tłok i ruch w okolicach cmentarzy nie powinien jednak uśpić naszej czujności, ponieważ w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań.

Pamiętajmy, aby wyjeżdżając z domu, mieszkania, zadbać o odpowiednie jego zabezpieczenie. Wychodząc sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki elektryczne. Warto również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie, wyjmował zostawione w drzwiach ulotki, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas o tym powiadomił.

Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy, o ile to możliwe, większych kwot pieniędzy, biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Warto mieć odliczoną na zakupy kwotę pieniędzy i trzymać ją w innym miejscu niż portfel i dokumenty. W trakcie płacenia za zakupy, nie pokazujmy, ile pieniędzy mamy przy sobie.

Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte.

ZADBAJMY WSPÓLNIE O BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Unikajmy samotnego chodzenia na cmentarz po zmroku. Wybierając się tam z dziećmi lub starszymi osobami cierpiącymi na zaburzenia pamięci, pilnujmy, by zbytnio się nie oddalały, pamiętajmy, że w tłumie łatwo się zagubić. W takim przypadku pomoże umieszczona w ubraniu kartka z numerem telefonu do rodziny zagubionej osoby.

Robiąc zakupy w sklepach lub na przycmentarnych stoiskach albo podróżując komunikacją miejską, szczególnie w miejscach zatłoczonych uważajmy na kieszonkowców. Torebka powinna być obowiązkowo zamknięta, umieszczona z przodu, w zasięgu wzroku, portfel schowany w głębiej położonej, zapinanej, wewnętrznej przedniej kieszeni.

Jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą. Niezależnie od tego warto pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy również od nas samych.

kpppiaseczno.policja.waw.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie