Informacje23 października 2013, 00:00,

Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójt Lesznowoli oraz Lesznowolskie Święto Dyni

W najbliższą sobotę, 26 października 2013 roku zapraszamy miłośników czynnego uprawia sportu na XI Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójt Gminy Lesznowola. Imprezą towarzysząca będzie Lesznowolskie Święto Dyni. Obok stadionu w Lesznowoli powstanie Dyniowe Miasteczko. Warto połączyć sport ze zdrowym odżywianiem! Zapraszamy.

MINIMARATON NIEPODLEG£OŚCI O PUCHAR WÓJT GMINY LESZNOWOLA

Minimaraton Niepodległości odbędzie się na stadionie sportowym przy Zespole Szkół Publicznych w Lesznowoli (ul. Szkolna 6), gdzie mieści się biuro zawodów. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 10.00, a bieg główny na godz. 12.00. Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania trasę o długości 4219,5 m. Zawodnicy wystartują ze stadionu przy ulicy Szkolnej i pobiegną następującą trasą: ul. Szkolna, Poprzeczna, Jedności, chodnikiem przy ul. Słonecznej, ul. GRN, ul. Szkolna, stadion. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.minimaraton.pl

MINIMARATON NIEPODLEG£OŚCI O PUCHAR WÓJT GMINY LESZNOWOLA

XI Minimaraton Niepodległości program zawodów:
10:00 –11:45 – Godziny otwarcia biura zawodów
10:50 – Uroczyste otwarcie
11:00 – Start do biegu rocznik 2005 i młodsi Chł i Dz. na 300m*
11:10 – Start do biegu roczniki 2003 - 2004 Chł i Dz. na 600m.*
11:20 – Start do biegu roczniki 2001 - 2002 Chł i Dz. na 1000m*
11:40 – Start do biegu roczniki 2000 - 1998 Chł i Dz. na 1500m*
12.00 – Bieg Główny 4219,5m
* W zależności od ilości zgłoszonych zawodników organizator może przeprowadzić oddzielne biegi dla dziewcząt i chłopców w poszczególnych kategoriach.

LESZNOWOLSKIE ŚWIęTO DYNI

W tym roku w dniu biegu odbędzie się Lesznowolskie Święto Dyni. Na mecie oraz na trasie rozstawione będą stragany z dyniami. Będzie również możliwość wyrzeźbienia własnej dyni, a najładniejszy projekt zostanie wyróżniony przez wójta gminy Lesznowola. Zapraszamy do Dyniowego Miasteczka w Lesznowoli.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola

Informacje22 października 2013, 00:00,

Przyroda Zalesia Dolnego wystawa fotograficzna

Przystanek Kultura Centrum Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza na wystawę fotografii: Tadeusz Tyszka - Przyroda Zalesia Dolnego, której wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek 24 października 2013 roku o godz. 19.00. Miejsce: Przystanek Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawę będzie można oglądać od 24 października do 1 grudnia 2013 roku, w godzinach otwarcia Przystanku Kultura. Zapraszam na wystawę!

Przyroda Zalesia Dolnego wystawa fotograficzna

Tadeusz Tyszka (ur. 1959r.) Fotografia fascynowała mnie od dziecięcych lat, gdy asystowałem swojej starszej siostrze w ciemni przy robieniu odbitek. Poważne i świadome patrzenie na świat przez obiektyw zaczęło się jednak pod koniec lat siedemdziesiątych w okresie licealnym. Nie ukrywam, że główną inspiracją tej pasji była pierwsza miłość i chęć utrwalania tego, co w moich oczach wydawało się „Najpiękniejsze”. Zawsze uważałem, że sprzęt fotograficzny jest tylko niezbędnym dodatkiem, natomiast obraz i tak „powstaje” w ludzkiej głowie. Nieocenioną inspiracją było więc towarzystwo wspaniałych Ludzi i Przyjaciół z grupy malarskiej „Piaseczno”, Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego, Fotoklubu Rzeczypospolitej, Fundacji „Fotografia dla Przyszłości” oraz Służewskiego Domu Kultury, z którymi spędzałem wielokrotnie wspólne chwile na spotkaniach, plenerach i warsztatach fotograficznych. Jako pasjonat fotografujący amatorsko nie zaniedbuję również „mojego miejsca na ziemi”, czyli Zalesia Dolnego, w którym przyszło mi osiąść w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych. Urzekający charakter przyrody widzianej w różnych porach dnia i porach roku jest siłą przyciągającą i zmuszającą jednocześnie do zaprezentowania skromnego wycinka mej twórczości. Na zakończenie pragnę podziękować i zadedykować wystawę Agnieszce, rodowitej Zalesiance, która towarzysząc mi od niemal trzydziestu lat jest mą inspiracją, wsparciem i siłą napędową nie tylko w artystycznym widzeniu świata.

Kalendarium wystaw:
- Piaseczno, grudzień 1994r.: Zbiorowa wystawa poplenerowa „Malarstwo, rzeźba, fotografia”,
- Warka 1995 r. : wystawa poplenerowa z malarzami „Grupy Piaseczno”,
- Piaseczno luty 1998: Indywidualna wystawa fotografii czarno-białej „Z wodą w tle”,
- Warszawa marzec 2009: poplenerowa wystawa fotograficzna „Janów Podlaski 2008”,
- Gródek maj 2009 – Centrum Kulturalno – Rekreacyjne „Na Stawem”: Wystawa indywidualna,
- Zalesie Dolne lipiec 2009 – Biblioteka im. Danuty Orłowskiej – wystawa indywidualna,
- Zalesie Dolne, sierpień 2010 – Otwarte Ogrody – wystawa indywidualna.

Wielokrotny udział w plenerach i warsztatach fotograficznych organizowanych przez Fotoklub Rzeczypospolitej i Fundację „Fotografia dla Przyszłości” (Janów Podlaski, Smolniki, Podlesice). Okazjonalnie udział w wyborach zdjęcia miesiąca w ramach działalności Fotoklubu w Służewskim Domu Kultury (dwukrotne zajęcie I miejsca).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno