Informacje22 października 2013, 00:00,

Przyroda Zalesia Dolnego wystawa fotograficzna

Przystanek Kultura Centrum Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza na wystawę fotografii: Tadeusz Tyszka - Przyroda Zalesia Dolnego, której wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek 24 października 2013 roku o godz. 19.00. Miejsce: Przystanek Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawę będzie można oglądać od 24 października do 1 grudnia 2013 roku, w godzinach otwarcia Przystanku Kultura. Zapraszam na wystawę!

Przyroda Zalesia Dolnego wystawa fotograficzna

Tadeusz Tyszka (ur. 1959r.) Fotografia fascynowała mnie od dziecięcych lat, gdy asystowałem swojej starszej siostrze w ciemni przy robieniu odbitek. Poważne i świadome patrzenie na świat przez obiektyw zaczęło się jednak pod koniec lat siedemdziesiątych w okresie licealnym. Nie ukrywam, że główną inspiracją tej pasji była pierwsza miłość i chęć utrwalania tego, co w moich oczach wydawało się „Najpiękniejsze”. Zawsze uważałem, że sprzęt fotograficzny jest tylko niezbędnym dodatkiem, natomiast obraz i tak „powstaje” w ludzkiej głowie. Nieocenioną inspiracją było więc towarzystwo wspaniałych Ludzi i Przyjaciół z grupy malarskiej „Piaseczno”, Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego, Fotoklubu Rzeczypospolitej, Fundacji „Fotografia dla Przyszłości” oraz Służewskiego Domu Kultury, z którymi spędzałem wielokrotnie wspólne chwile na spotkaniach, plenerach i warsztatach fotograficznych. Jako pasjonat fotografujący amatorsko nie zaniedbuję również „mojego miejsca na ziemi”, czyli Zalesia Dolnego, w którym przyszło mi osiąść w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych. Urzekający charakter przyrody widzianej w różnych porach dnia i porach roku jest siłą przyciągającą i zmuszającą jednocześnie do zaprezentowania skromnego wycinka mej twórczości. Na zakończenie pragnę podziękować i zadedykować wystawę Agnieszce, rodowitej Zalesiance, która towarzysząc mi od niemal trzydziestu lat jest mą inspiracją, wsparciem i siłą napędową nie tylko w artystycznym widzeniu świata.

Kalendarium wystaw:
- Piaseczno, grudzień 1994r.: Zbiorowa wystawa poplenerowa „Malarstwo, rzeźba, fotografia”,
- Warka 1995 r. : wystawa poplenerowa z malarzami „Grupy Piaseczno”,
- Piaseczno luty 1998: Indywidualna wystawa fotografii czarno-białej „Z wodą w tle”,
- Warszawa marzec 2009: poplenerowa wystawa fotograficzna „Janów Podlaski 2008”,
- Gródek maj 2009 – Centrum Kulturalno – Rekreacyjne „Na Stawem”: Wystawa indywidualna,
- Zalesie Dolne lipiec 2009 – Biblioteka im. Danuty Orłowskiej – wystawa indywidualna,
- Zalesie Dolne, sierpień 2010 – Otwarte Ogrody – wystawa indywidualna.

Wielokrotny udział w plenerach i warsztatach fotograficznych organizowanych przez Fotoklub Rzeczypospolitej i Fundację „Fotografia dla Przyszłości” (Janów Podlaski, Smolniki, Podlesice). Okazjonalnie udział w wyborach zdjęcia miesiąca w ramach działalności Fotoklubu w Służewskim Domu Kultury (dwukrotne zajęcie I miejsca).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje22 października 2013, 00:00,

Uwaga - remont nawierzchni ul. Gościniec

Od środy (23 października) do piątku (25 października 2013 roku) prowadzony będzie remont nawierzchni ul. Gościniec (droga powiatowa nr 2812W) - na odcinku od ul. Partyzantów do rejonu ul. Cedrowej. Ze względów technologicznych planowanych prac, wymagane jest wyłączenie jej z użytkowania. UMiG Konstancin-Jeziorna przeprasza za utrudnienia wynikające z remontu i układu sieci dróg lokalnych!
TYTU£

Remont podzielono na dwa etapy:
Etap I - od ul. Gościniec do ul. Starych Dębów
Etap II - od ul. Starych Dębów do ul. Cedrowej

W związku z koniecznością wstrzymania ruchu kołowego możliwe są następujące, alternatywne drogi dojazdu do m. Czarnów:
- od ul. Partyzantów drogą gruntową wzdłuż lasu do ul. Wierzbnowskiej, dalej ul. Cedrową do ul. Chylickiej,
- od ul. Partyzantów drogą gruntową wzdłuż lasu do ul. Wierzbnowskiej, dalej ul. Starego Dębu do ul. Gościniec,
- od skrzyżowania ul. Gościniec i Partyzantów, drogą gruntową (przedłużenie Partyzantów) do Borowiny,
- drogą gruntową (przedłużenie ul. Gościniec) do drogi 79 - trasa Góra Kalwaria - Piaseczno.

Komunikacja lokalna:
Na czas remontu ostatnim przystankiem komunikacji lokalnych linii L15 i L16 będzie przystanek Cedrowa.
autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna