Informacje9 listopada 2016, 11:35,

Mieszkańcy Piaseczna wypowiedzieli się w sprawie reklam w krajobrazie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


31 października zakończyło się internetowe badanie opinii mieszkańców dotyczące ustanowienia zasad umieszczania tablic i urządzeń reklamowych, ogrodzeń i obiektów małej architektury na terenie gminy Piaseczno.

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 24 kwietnia 2015 r. "o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu", potocznie nazywanej "ustawą krajobrazową", gminy zyskały prawną możliwość określenia na swoim terenie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń.

31 sierpnia 2016 r. Rada Miejska w Piasecznie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do przygotowania projektu uchwały w sprawie stworzenia zasad określających sytuowanie obiektów małej architektury, tablic, urządzeń reklamowych i ogrodzeń oraz określenia ich gabarytów, standardów jakościowych oraz materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Przed przygotowaniem projektu, który konsultowany będzie z Radą Miejską opublikowana została na stronie urzędu www.piaseczno.eu, ankieta zawierająca 10 pytań o charakterze zamkniętym. Jej celem było poznanie poglądów mieszkańców na temat reklamy w przestrzeni publicznej.

Ankietę można było wypełnić w dniach od 6 października do 31 października 2016 r. Odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie udzieliły 353 osoby.

Jak wynika z badania większość ankietowanych szuka informacji o usługach i produktach w interniecie (96%) i prasie (24%). Tablice i bilbordy są źródłem informacji jedynie dla 10 % ankietowanych.

89% przebadanych osób dostrzega nadmiar reklam w przestrzeni miejskiej Piaseczna, 6 osób określiło ich ilość jako „w sam raz”.

Dla 294 ankietowanych reklamy są irytujące, dla 45 obojętne, dla 11 miłe dla oka.

W kwestii obecności reklam w przestrzeni publicznej, ankietowani wypowiedzieli się w następujący sposób: 69% osób uznało, że reklamy powinny być dozwolone lecz z ograniczeniami, 27% stwierdziło, że powinny być zakazane. Dodatkowo 92% respondentów uznało, że reklamy wpływają niekorzystnie na odbiór krajobrazu.

Ankietowani zgodzili się co do faktu, że wielkość, ilość, rodzaj, kolorystyka i lokalizacja reklam zewnętrznych powinny być regulowane przepisami prawa.

Pełna analiza ankiety z graficznym przedstawieniem wyników

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje9 listopada 2016, 11:59,

Piotr Bąkowski znów zdobył Mistrzostwo Świata w kickboxingu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Piotr Bąkowski znów zdobył Mistrzostwo Świata w kickboxingu. Mistrzostwa świata kickboxingu odbyły się w dniach 26-31 października w Carrarze we Włoszech. Piotr Bąkowski mieszkający w Piasecznie zdobył aż 4 złote medale - to niespotykane osiągnięcie, tym bardziej że Bąkowski miał kilkuletnią przerwę w walkach. Również Dominika Rembelska z Józefosławia, której trenerem jest Bąkowski, zdobyła dwa złote medale.

PIOTR BĄKOWSKI ZNÓW ZDOBYŁ MISTRZOSTWO ŚWIATA W KICKBOXINGU

Zunifikowane Mistrzostwa Świata to największa impreza tego typu na świecie. Bierze w niej udział około 3. tysięcy uczestników z kilkudziesięciu krajów. Zawody rozgrywane są na 30. planszach w klatce i 3. ringach. Impreza organizowana jest wspólnie przez kilkanaście światowych organizacji kickboxingu i sztuk walki w tym przez polską federację UFR, której Prezesem i współtwórcą jest Piotr Bąkowski.

Z całą pewnością możemy być wybitnie dumni z osiągnięć naszych zawodników. Mamy kolejne Mistrzostwo Świata w kickboxingu!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie