Informacje9 listopada 2016, 11:59,

Piotr Bąkowski znów zdobył Mistrzostwo Świata w kickboxingu

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Piotr Bąkowski znów zdobył Mistrzostwo Świata w kickboxingu. Mistrzostwa świata kickboxingu odbyły się w dniach 26-31 października w Carrarze we Włoszech. Piotr Bąkowski mieszkający w Piasecznie zdobył aż 4 złote medale - to niespotykane osiągnięcie, tym bardziej że Bąkowski miał kilkuletnią przerwę w walkach. Również Dominika Rembelska z Józefosławia, której trenerem jest Bąkowski, zdobyła dwa złote medale.

PIOTR BĄKOWSKI ZNÓW ZDOBYŁ MISTRZOSTWO ŚWIATA W KICKBOXINGU

Zunifikowane Mistrzostwa Świata to największa impreza tego typu na świecie. Bierze w niej udział około 3. tysięcy uczestników z kilkudziesięciu krajów. Zawody rozgrywane są na 30. planszach w klatce i 3. ringach. Impreza organizowana jest wspólnie przez kilkanaście światowych organizacji kickboxingu i sztuk walki w tym przez polską federację UFR, której Prezesem i współtwórcą jest Piotr Bąkowski.

Z całą pewnością możemy być wybitnie dumni z osiągnięć naszych zawodników. Mamy kolejne Mistrzostwo Świata w kickboxingu!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje6 listopada 2016, 17:15,

Mistrzostwa Europy Seniorów w Kickboxingu w formule Light-contact

Udostępnij

W dniach 23-29 października 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów WAKO w Kickboxingu w formułach: Light contact, K-1 i Low kick. Wśród reprezentantów Polski na te zawody znalazła się trójka kickboxerów X Fight Piaseczno. Wszyscy wystartowali w formule Light-contact.

MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW W KICKBOXINGU W FORMULE LIGHT-CONTACT

Najlepiej spisała się Paulina Jarzmik, która pewnie wygrała wszystkie pojedynki i zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w kategorii -60kg. O włos od finału była Dorota Godzina. W walce półfinałowej z reprezentantką Rosji zabrakło jej jednego czystego trafienia aby przechylić szalę pojedynku na swoją korzyść. Kategoria do 55kg jest jedną z najlepiej obsadzonych i każde zwycięstwo jest cenne. Dorota tym razem musiał zadowolić się brązowym medalem.

Wśród mężczyzn w kategorii do 79kg rywalizował Łukasz Wichowski, który mimo świetnej postawy nie zdobył miejsca na podium. Zadecydowała o tym ćwierćfinałowa walka z Włochem. Łukasz walczył bardzo dobrze i zdaniem obserwatorów wygrał tą walkę lecz niestety sędziowie widzieli to inaczej i przyznali zwycięstwo jego przeciwnikowi.

2 medale dla Polski i Piaseczna w formule Light-contact to wynik pierwszej części Mistrzostw Europy. Formuły: Pointfighting, Full contact i Kick Light będziemy mogli obejrzeć już za miesiąc w Grecji. Wśród reprezentantów Polski zobaczymy tam ponownie Paulinę Jarzmik i Dorotę Godzinę, które będą walczyć o tytuły w formule Kick Light natomiast w formule Pointfighting naszym reprezentantem będzie Tomasz Kurzeja.