Informacje2 września 2008, 00:00,

Mazowieckie Dni Integracji w Parku Zdrojowym Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa STOCER, Burmistrz Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Stowarzyszenie Razem dla Niepełnosprawnych, oraz Stowarzyszenie Dobra Wola serdecznie zapraszają na Mazowieckie Dni Integracji. Integracyjna impreza plenerowa o charakterze rekreacyjno - kulturalno -sportowym, odbędzie się w najbliższą niedzielę 7 września 2008 roku w godzinach 12:00-18:00 w Parku Zdrojowym przy Tężni w Konstancinie-Jeziornie.

MAZOWIECKIE DNI INTEGRACJI

Powiat Piaseczyński jest współorganizatorem wydarzenia, które odbywa się w ramach Mazowieckich Dni Integracji. Oprócz tego współorganizatorami są: Konstanciński Dom Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, Centrum Kształcenia i Rehabilitacji, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie oraz Piast & Grapa Family.

Mazowieckie Dni Integracji w Konstancinie program:

- blok artystyczny prowadzony przez Wojtka Grzechowiaka - dziennikarza RDC z udziałem: Izabelli Trojanowskiej z zespołem, Grzegorza Markowskiego, Cezarego Pazury oraz lokalnych zespołów dziecięcych i młodzieżowych,
- zabawy i gry sprawnościowe dla dzieci i rodziców,
- pokaz nowoczesnego sprzętu policyjnego KSP,
- pokaz umiejętności sprawnościowych Straży Pożarnej,
- wystawy - kiermasze: obrazy, rękodzieło artystyczne, ceramika - możliwość zakupu,
- przejażdżki bryczką.

W trakcie Mazowieckich Dni Integracji, nowo otwarte Laboratorium Medyczne STOCER będzie wykonywać nieodpłatnie badania laboratoryjne. Celem Mazowieckich Dni Integracji jest przełamywanie barier udziału osób niepełnosprawnych w życiu społeczności lokalnej. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Serdecznie zapraszamy mieszkańców na Mazowieckie Dni Integracji do Parku Zdrojowego w Konstancinie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Napisz komentarz

Informacje29 sierpnia 2008, 00:00,

Festiwal Otwarte Ogrody Zalesie Dolne 30-31 sierpnia 2008


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

30 oraz 31 sierpnia 2008 roku zapraszamy wszystkich w niezwykłą podróż, która umożliwi nam odkrycie na nowo piękna starych ogrodów w Zalesiu Dolnym. W te zaczarowane dni lokalni artyści pokażą nam swoje posiadłości i opowiedzą ciekawe historie na ich temat. Ożywione ogrody zachęcać będą do wejścia wystawami malarskimi, fotograficznymi i warsztatami dla dzieci. Wędrując po mieście-ogrodzie goście poznają przyrodę, historię i życie współczesne Zalesia Dolnego. Wszystkie imprezy organizowane w ramach Otwartych Ogrodów są bezpłatne. ¬ródło informacji na temat weekendowego festiwalu: www.otwarteogrody.pl oraz zalesie-dolne.pl

Festiwal Otwarte Ogrody odbywa się już od 2005 roku w Podkowie Leśnej, Milanówku, Komorowie, Brwinowie w ramach programu Europejskich Dni Dziedzictwa. Polega na organizowaniu kameralnych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i integracyjnych prezentujących dziedzictwo i tradycje miast - ogrodów. Najważniejszą ideą festiwalu jest otwarcie prywatnego ogrodu z zabytkowym pięknym domem w tle, warsztatu lub pracowni artystycznej na co dzień niedostępnej. Sam pomysł otwarcia prywatnych ogrodów dla wydarzeń artystycznych zrodził się pod wpływem otwartych pracowni w Paryżu i brytyjskiej tradycji dni otwartych ogrodów. Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu Otwarte Ogrody są p. Magdalena Prosińska i p. £ukasz Willmann. Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co roku więc kolejne miejscowości włączają się do programu. W tym roku, otworzą swoje ogrody Włochy, Konstancin i Zalesie Dolne.

Inicjatorem Festiwalu Otwartych Ogrodów w Zalesiu Dolnym jest Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego, które zaprosiło do udziału znamienitych mieszkańców swojej miejscowości. Przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, w prywatnych ogrodach zostaną zorganizowane imprezy o charakterze kulturalnym. Znany ilustrator, malarz i rzeźbiarz Józef Wilkoń zaprosi uczestników do swojego Zaczarowanego Ogrodu. Artysta poprowadzi także warsztaty rzeźbiarskie z dziećmi. Muzyczny Ogród otworzą również młodzi śpiewacy operowi Marta Mularczyk i Krzysztof Chalimoniuk - zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewania. W kilku Ogrodach wspomnień potomkowie pierwszych mieszkańców zapoznają gości z cennymi pamiątkami i interesującą historią. Wiktor Nowotka - artysta fotografik przedstawi swoje prace związane z Zalesiem, a jako zapalony cyklista poprowadzi wycieczkę rowerową po najciekawszych zakątkach miejscowości. W Ogrodzie Artystycznym malarka Pani Urszula Rowicka-Spinek przedstawi swoje pogodne, nastrojowe obrazy. Zalesie dumne jest z trzech pięknych willi projektu Karola Sicińskiego. W jednej z nich profesor architektury Andrzej Bissenik zapozna gości z historią i ciekawostkami architektonicznymi Zalesia, tam również odbędzie się spotkanie związane z tematem ochrony konserwatorskiej zabytkowych budynków z udziałem przedstawicieli Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Można będzie uzyskać odpowiedź na pytanie: Jak mieszkać w zabytku? W ogrodzie przy ul. Modrzewiowej 25 architekt krajobrazu Leokadia Mazur opowie o projektowaniu ogrodów w miastach-ogrodach. Zapraszamy na Otwarte Ogrody do Zalesia Dolnego.

Festiwal Otwarte Ogrody Zalesie Dolne - 30 sierpnia:

10.30-13.30 Spotkanie z historią i zabytkami Zalesia (ul. Anny Jagiellonki 10 i 12).
10.30 - otwarcie festiwalu Otwarte Ogrody Zalesie Dolne.
10.45 - Wspomnienia o pierwszych mieszkańcach i historii miejscowości, architektoniczne perełki Zalesia - spotkanie z prof. Andrzejem Bissenikiem w ogrodzie pp. Radwanów.
11.30- Jak mieszkać w zabytku - opowiedzą Anna i Andrzej Olędzcy.
12.30 - Zasadność ochrony konserwatorskiej - spotkanie z Sylwią Teofiluk i Małgorzatą Chodorowską z biura Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - w przerwie oglądanie wystawy fotograficznej Wiktora Nowotki.
12.00-14.30 Ogród rodzinnych wspomnień (ul. Anny Jagiellonki 13) Na spotkanie z cennymi pamiątkami i historią rodziny Czarneckich zapraszają Barbara i Artur Szymańscy.
15.00-17.00 Zaczarowany ogród Józefa Wilkonia (ul. Kopernika 27) Wystawa prac w ogrodzie i pracowni artysty.
15.00-16.00 Warsztaty rzeźbiarskie artysty z dziećmi w wieku szkolnym ( dzieci należy zgłosić na warsztaty najpóźniej do 25.08 - zalesiedolne@op.pl , tel. 602 202 020)

Festiwal Otwarte Ogrody Zalesie Dolne - 31 sierpnia:

11.30-13.00 Rodzinna wycieczka rowerowa po Zalesiu. Wiktor Nowotka poprowadzi wycieczkę po najciekawszych zakątkach Zalesia. Zbiórka przy stacyjce kolejki wąskotorowej.
12.00- 14.00 Artystyczne ogrody Zalesia -Malarski ogród Urszuli Rowickiej-Spinek (ul. Modrzewiowa 7), Artystyczny Ogród Wacława Radwana zaprezentuje jego wnuk Piotr Wolski (ul. Modrzewiowa 25).
13.00-14.00 Architektura zieleni w mieście - ogrodzie (Modrzewiowa 25). O ogrodach Zalesia opowie architekt krajobrazu Leokadia Mazur.
15.00-17.00 Ogród muzyczny - śpiewanie przy kawie (ul. Norwida 17). Marta Mularczyk i Krzysztof Chalimoniuk razem z przyjaciółmi - muzykami zapraszają na do wspólnego śpiewania. Wystawa malarstwa Danuty Drożdż-Zwolskiej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie