Informacje2 września 2008, 00:00,

Małpi Gaj Zalesie Górne - za darmo do końca października

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza dzieci i młodzież do Parku Linowego Małpi Gaj w Zalesiu Górnym. Na terenie tzw. Zimnych Dołów w każdą sobotę i niedzielę do końca października w godzinach 12:00-17:30 na wszystkich chętnych czekają przy Małpim Gaju wykwalifikowani instruktorzy, którzy za darmo poprowadzą zajęcia wspinaczkowe. Szczególnie zapraszamy grupy zorganizowane, które korzystają z zajęć w lokalnych świetlicach i w Ośrodku Kultury w Piasecznie. Więcej informacji o Małpim Gaju przeczytacie na stronie internetowej: www.malpigaj.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje2 września 2008, 00:00,

Mazowieckie Dni Integracji w Parku Zdrojowym Konstancin

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa STOCER, Burmistrz Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Stowarzyszenie Razem dla Niepełnosprawnych, oraz Stowarzyszenie Dobra Wola serdecznie zapraszają na Mazowieckie Dni Integracji. Integracyjna impreza plenerowa o charakterze rekreacyjno - kulturalno -sportowym, odbędzie się w najbliższą niedzielę 7 września 2008 roku w godzinach 12:00-18:00 w Parku Zdrojowym przy Tężni w Konstancinie-Jeziornie.

MAZOWIECKIE DNI INTEGRACJI

Powiat Piaseczyński jest współorganizatorem wydarzenia, które odbywa się w ramach Mazowieckich Dni Integracji. Oprócz tego współorganizatorami są: Konstanciński Dom Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, Centrum Kształcenia i Rehabilitacji, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie oraz Piast & Grapa Family.

Mazowieckie Dni Integracji w Konstancinie program:

- blok artystyczny prowadzony przez Wojtka Grzechowiaka - dziennikarza RDC z udziałem: Izabelli Trojanowskiej z zespołem, Grzegorza Markowskiego, Cezarego Pazury oraz lokalnych zespołów dziecięcych i młodzieżowych,
- zabawy i gry sprawnościowe dla dzieci i rodziców,
- pokaz nowoczesnego sprzętu policyjnego KSP,
- pokaz umiejętności sprawnościowych Straży Pożarnej,
- wystawy - kiermasze: obrazy, rękodzieło artystyczne, ceramika - możliwość zakupu,
- przejażdżki bryczką.

W trakcie Mazowieckich Dni Integracji, nowo otwarte Laboratorium Medyczne STOCER będzie wykonywać nieodpłatnie badania laboratoryjne. Celem Mazowieckich Dni Integracji jest przełamywanie barier udziału osób niepełnosprawnych w życiu społeczności lokalnej. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Serdecznie zapraszamy mieszkańców na Mazowieckie Dni Integracji do Parku Zdrojowego w Konstancinie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin