Informacje11 kwietnia 2015, 09:30,

Las Dobrej Woli - akcja sadzenia lasu

Stowarzyszenie Dobra Wola zaprasza 11 kwietnia 2015 roku na akcję sadzenia lasu. Przyjdź i posadź swoje drzewo w Lesie Dobrej Woli. Zbiórka uczestników na parkingu przy kościele w Magdalence o godz. 9.30. Akcja potrwa od godz. 10 do godz. 15. Podczas akcji sadzenia lasu zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Za każdy oddany sprzęt będzie można otrzymać roślinę. Organizatorzy proszą o przyniesienie swoich szpadli. Więcej informacji na stronie internetowej: www.dobrawola.org.pl

Las Dobrej Woli - akcja sadzenia lasu

Martin, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=14&t=177&start=15
Informacje1 kwietnia 2015, 06:00,

Plac zabaw zgłoszony do konkursu - Park przy Ogrodowej w Józefosławiu

Wkrótce ruszy budowa parku w Józefosławiu. Wyczekiwana przez mieszkańców oaza ciszy i spokoju najpierw stanie się wielkim placem budowy. Została już wykonana wycinka części drzewostanu. Wkrótce ruszą kolejne prace budowlane, które realizowane będą przez cztery różne firmy, wybrane w przetargu rozstrzygniętym przez gminę na początku marca.

Plac zabaw zgłoszony do konkursu - Park przy Ogrodowej w Józefosławiu

Przetarg rozstrzygnięty Przetarg na wybudowanie alejek, placu wejściowego, parkingu i ogrodzenia wygrała firma Ziel-Bud z Warszawy, za cenę 519 360,69 zł. Za dostawę i montaż małej architektury, w tym ławek, koszy, stołów rekreacyjnych, tablic informacyjnych czy stojaków na rowery, odpowiadać będzie firma S&S Piłczyński z Dobczyc, która zaproponowała kwotę 79 990 zł za swoje usługi. Dostawą i montażem oświetlenia parkowego zajmie się firma Energo-Mix z Łosia, za cenę 148 830 zł. Firma SITA Piaseczno za cenę 77 760 zł wykona nowe nasadzenia i zajmie się ich pielęgnacją.

W ramach przedmiotu zamówienia miały zostać wybudowane jeszcze obiekty do rekreacji i zabawy, takie jak boisko do siatkówki plażowej o wymiarach 8 x 16 m, boisko koszykówki o wymiarach 17 x 30 m na nawierzchni bezpiecznej, plac zabaw dla maluchów, park linowy i siłownia zewnętrzna. Niestety przetarg w części dotyczącej dostawy i montażu wyposażenia parku został unieważniony, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, jaką gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel. Jednak pojawiła się opcja, dzięki której plac zabaw może pojawić się w parku.

Głosujmy Urząd zgłosił plac zabaw w Józefosławiu do konkursu, w którym firma NIVEA Polska Sp. z o.o. zobligowała się do ufundowania budowy czterdziestu wybranych placów zabaw w Polsce. Aby wygrać w konkursie „Podwórko NIVEA”, sami musimy się zaangażować i głosować przez cały kwiecień (a gdyby się nie udało, to i maj) na stronie www.nivea.pl/podworko. Każdego dnia każdy z nas będzie mógł oddać jeden głos. To od nas będzie zależeć powodzenie w tym konkursie.

Zakres prac Zarośnięty gęstwiną teren przy ul. Ogrodowej o powierzchni 25 000 mkw. przemieni się w park, do którego z przyjemnością będzie można przyjść na spacer lub na jogging. Teren pokryją alejki piesze o całkowitej długości 1715 mkw. Alejki te będą miały szerokość 2 m, umożliwiającą swobodny spacer rodzin z wózkami, a ich przebieg odbywać się będzie w obrębie starodrzewu i podrostu drzew liściastych. Nawierzchnia alejek pokryta będzie mieszanką mineralną na podbudowie kruszywa łamanego, podobną do tej, która występuje na terenie Górek Szymona. Plac wejściowy od ul. Ogrodowej zbudowany będzie z kostki betonowej płukanej o grubość 8 cm, w kolorze szarego granitu. Wejście będzie możliwe poprzez furtkę i bramę przesuwną, a teren zostanie w całości ogrodzony. Użytkownicy parku będą mieli do dyspozycji 13 miejsc postojowych dla samochodów osobowych w układzie ukośnym i jedno równoległe dla niepełnosprawnych. Teren zyska elementy małej architektury. Spacerowicze będą mieli do dyspozycji 18 wolnostojących ławek z oparciem i 18 ławek prostych bez oparcia. Wzdłuż alejek zostanie ulokowanych 20 koszy stalowych, umiejscowione zostaną też tablice z regulaminem. Z myślą o piknikach i spotkaniach w parku pojawi się 7 kompletów stołów rekreacyjnych z dwoma ławkami bez oparcia. Nie zabraknie też stojaków na rowery.

W ramach nowych nasadzeń pojawi się zieleń wkomponowana w siedlisko tego miejsca. Będą to rośliny runa leśnego i parkowego rosnące pod okapem drzew, w formie jednogatunkowych dużych plam. Spośród wielu gatunków tego rodzaju roślinności wybrano gatunki i odmiany, które nie są wymagające i będą w stanie przetrwać w naturalnym parku, gdzie nie przewiduje się intensywnej pielęgnacji. Rabaty z roślinnością okrywową będą wzbogacone grupami większych bylin, uatrakcyjniając kompozycje i nadając im naturalny charakter piętrowej roślinności runa parkowego.

Prace przy budowie parku powinny się zakończyć do końca czerwca 2015 roku.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=5&t=8710