Informacje21 stycznia 2019, 07:00,

Kulturalne ferie zimowe 2019


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty w czasie ferii w dniach od 28 stycznia do 10 lutego 2018 r.Warsztaty oraz zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy przez www.strefazajec.pl Serdecznie zapraszamy.

Kulturalne ferie zimowe 2019

Informację na temat zajęć, można znaleźć na stronie: www.kulturalni.pl

Wykaz zajęć do pobrania: kulturalne ferie 2019 (.pdf)

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 stycznia 2019, 12:00,

Warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych w Łubiskach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

25 stycznia 2019 roku w godz. 13.00-18.00 Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych wraz z koordynatorem projektu zapraszają Państwa do udziału w projekcie pt: „Warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością". Miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Pęcherach k/Piaseczna, ul. Bolesława Chrobrego84.  Akcja została objęta honorowym patronatem Starosty Piaseczyńskiego. Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych w Łubiskach

Szanowni Państwo,
Jako grupa doświadczonych pracowników placówki oświatowej, terapeutów i pedagogów codziennie mierzymy się z problemami rodzin opiekujących się dziećmi o specjalnych potrzebach dydaktyczno wychowawczych. Każdego dnia rodzą się również nowe pytania i wątpliwości. Ideą organizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych w Pęcherach k/Piaseczna pierwszych Warsztatów dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością jest stworzenie wieloprofilowego panelu dyskusyjnego, podejmującego najistotniejsze aspekty opieki oraz wspierania rozwoju i rehabilitacji osób niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.
Zaproszeni goście – konsultanci i eksperci przedstawią aktualne możliwości pozyskiwania wsparcia socjalno – prawnego. Otrzymacie Państwo, także sposobność poznania i wypróbowania najnowocześniejszego sprzętu ortopedycznego, ułatwiającego terapię funkcjonalną i opiekę.
Podczas warsztatów będziemy szukać odpowiedzi na wiele kluczowych pytań:
- jak poprzez prawidłową pielęgnację, wykorzystanie sprzętu rehabilitacyjnego oraz dobór prozdrowotnych pozycji stworzyć dziecku o specjalnych potrzebach rozwojowych optymalne warunki do korzystania z nowoczesnych technologii ?
- w jaki sposób opiekować się osobą niepełnosprawną, by w pełni uaktywnić jej potencjał i kreować samodzielność?
- jak zadbać o komfort rodzica i dziecka w przedłużającym się procesie opiekuńczym?
Podczas spotkań z ekspertami spróbujemy znaleźć rozwiązania powyższych problemów. Pochylimy się również nad tematem zaburzeń odżywiania wśród osób niepełnosprawnych. Warsztaty są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wysłuchania głosów wielu specjalistów. Zaproszeni goście to przedstawiciele organizacji rządowych i pozarządowych oraz czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu ortopedycznego na rynku polskim. Program warsztatów niech będzie zachętą do odwiedzenia naszej placówki skłaniając do refleksji i konstruktywnej dyskusji. Fakultety mają charakter otwarty a udział w nich jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszam Państwa do szkoły w Pęcherach.
Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych
Janina Opoczyńska Jarecka

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie