Informacje25 stycznia 2019, 12:00,

Warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych w Łubiskach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


25 stycznia 2019 roku w godz. 13.00-18.00 Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych wraz z koordynatorem projektu zapraszają Państwa do udziału w projekcie pt: „Warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością". Miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Pęcherach k/Piaseczna, ul. Bolesława Chrobrego84.  Akcja została objęta honorowym patronatem Starosty Piaseczyńskiego. Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych w Łubiskach

Szanowni Państwo,
Jako grupa doświadczonych pracowników placówki oświatowej, terapeutów i pedagogów codziennie mierzymy się z problemami rodzin opiekujących się dziećmi o specjalnych potrzebach dydaktyczno wychowawczych. Każdego dnia rodzą się również nowe pytania i wątpliwości. Ideą organizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych w Pęcherach k/Piaseczna pierwszych Warsztatów dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością jest stworzenie wieloprofilowego panelu dyskusyjnego, podejmującego najistotniejsze aspekty opieki oraz wspierania rozwoju i rehabilitacji osób niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.
Zaproszeni goście – konsultanci i eksperci przedstawią aktualne możliwości pozyskiwania wsparcia socjalno – prawnego. Otrzymacie Państwo, także sposobność poznania i wypróbowania najnowocześniejszego sprzętu ortopedycznego, ułatwiającego terapię funkcjonalną i opiekę.
Podczas warsztatów będziemy szukać odpowiedzi na wiele kluczowych pytań:
- jak poprzez prawidłową pielęgnację, wykorzystanie sprzętu rehabilitacyjnego oraz dobór prozdrowotnych pozycji stworzyć dziecku o specjalnych potrzebach rozwojowych optymalne warunki do korzystania z nowoczesnych technologii ?
- w jaki sposób opiekować się osobą niepełnosprawną, by w pełni uaktywnić jej potencjał i kreować samodzielność?
- jak zadbać o komfort rodzica i dziecka w przedłużającym się procesie opiekuńczym?
Podczas spotkań z ekspertami spróbujemy znaleźć rozwiązania powyższych problemów. Pochylimy się również nad tematem zaburzeń odżywiania wśród osób niepełnosprawnych. Warsztaty są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wysłuchania głosów wielu specjalistów. Zaproszeni goście to przedstawiciele organizacji rządowych i pozarządowych oraz czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu ortopedycznego na rynku polskim. Program warsztatów niech będzie zachętą do odwiedzenia naszej placówki skłaniając do refleksji i konstruktywnej dyskusji. Fakultety mają charakter otwarty a udział w nich jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszam Państwa do szkoły w Pęcherach.
Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych
Janina Opoczyńska Jarecka

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 stycznia 2019, 12:00,

Dziecięcy Koncert Noworoczny w Nowej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

26 stycznia 2019 roku o godz. 13.00 odbędzie się Dziecięcy Koncert Noworoczny w wyk. uczestników zajęć muzycznych u p. Andrzeja Kakietka i p. Norberta Satory. Miejsce: filia Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola w Nowej Iwicznej, ul. Zimowa 25 c. Serdecznie zapraszamy. 

Dziecięcy Koncert Noworoczny w Nowej Iwicznej

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie