Informacje2 sierpnia 2009, 00:00,

Książka Dzieje Góry Kalwarii - monografia Góry Kalwarii

Kilka tygodni temu nakładem 2500 sztuk, ukazało się wznowienie książki DZIEJE GÓRY KALWARII. Poprzednie wydanie, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem rozeszło się w bardzo krótkim czasie. Monografia obejmująca czasy od pierwszej wzmianki o dzisiejszej Górze Kalwarii, aż po okres pierwszej wojny światowej, zyskała uznanie nie tylko czytelników, ale także została wyróżniona przez Instytut Badań Naukowych Polskiej Akademii Nauk w 2002 roku, jako jedna z najbardziej profesjonalnie opracowanych monografii Mazowsza.

Dzieje Góry Kalwarii

Pozycja w nowym wydaniu została wzbogacona m.in. o kolorowe fotografie oraz nowy ciekawszy format druku. Książka Dzieje Góry Kalwarii, została wydana w Krakowie przez Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy (www.witkm.pl). Warto wspomnieć, że prace nad tą publikacją zainicjowane przez Towarzystwo Miłośników Góry Kalwarii i Czerska od 1989 roku koordynował Wojciech Prus-Wiśniewski. Autorką monografii Góry Kalwarii, jest siostra Małgorzata Borkowska OSB.

Książka Dzieje Góry Kalwarii, jest dostępna na Zamku w Czersku oraz w Kinie Uciecha w Górze Kalwarii, a już wkrótce dostępna będzie także w innych punktach handlowych na terenie Góry Kalwarii. Zachęcam do zapoznania się z dziejami Góry Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje3 sierpnia 2009, 00:00,

Niedrożne studzienki na Puławskiej sparaliżowały Piaseczno

Z samego rana, około godz. 6:30, woda zalała Puławską na wysokości przejazdu kolejowego. Skrzyżowanie Puławskiej i Okulickiego w Piasecznie było nieprzejezdne w porannym szczycie. Kierowcy spóźnili się do pracy, niektórzy ponad godzinę stali w korkach. Te ciągnęły się aż do Konstancina. Policja w godzinach porannych wstrzymała ruch, który został przywrócony około godziny 8:15. Strażacy wypompowali wodę.

Niedrożne studzienki na Puławskiej sparaliżowały Piaseczno

Powyższe zdjęcie pochodzi z serwisu tvnwarszawa.pl, gdzie w informacji: Burza zablokowała wyjazd z Piaseczna, znajdziecie więcej zdjęć oraz filmik. Niedrożne studzienki na Puławskiej sparaliżowały Piaseczno i utrudniły dotarcie do pracy w Warszawie, nie tylko mieszkańcom Piaseczna, ale również okolicznych miejscowości. Jeżeli chcesz wypowiedzieć się na ten temat, to zachęcamy do napisania komentarza pod informacją lub na forum: Piaseczno ul. Puławska / Okulickiego - zalana ulica = korek.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno