Informacje22 stycznia 2013, 00:00,

KS GOSiRki Piaseczno obroniły złote medale Halowych Mistrzostw Mazowsza

W rozegranym wczoraj turnieju o Halowe Mistrzostwo Mazowsza ponownie najlepszy okazał się zespół KS GOSiRki Piaseczno. Zawody nie rozpoczęły się dla gospodyń najlepiej, w fazie grupowej grały ospale i bardzo nieskutecznie. W pierwszym meczu przegrały nawet 2-3 z Czwórką Radom. Pozostałe dwa spotkania eliminacji jednak wygrały (3-1 z Pogonią Siedlce i 4-0 z Orlikami Jeruzal) co pozwoliło awansować do ćwierćfinału. Tam na GOSiRki czekał zespół juniorek warszawskiej Pragi, rewelacja fazy grupowej.

(fot. Robert Iwanek - kspiaseczno.jogger.pl)

Na szczęście dla kibiców, w fazie pucharowej obejrzeli już całkiem inny zespół GOSiRek. Zawodniczki z Piaseczna "obudziły się" i wygrały 4-2. W półfinale zespół seniorek MUKS Praga Warszawa odprawiły co prawda dopiero w rzutach karnych, ale trzeba przyznać, że był to chyba najbardziej emocjonujący mecz turnieju (2-2). Finał okazał się być szansą rewanżu na Czwórce Radom za porażkę w grupie. Tym razem zawodniczki z Piaseczna były zdecydowanie lepsze i wygrały 4-1. Brązowe medale powędrowały do Pragi.

(fot. Robert Iwanek - kspiaseczno.jogger.pl)

Nagrodami indywidualnymi wyróżniono dwie zawodniczki gospodyń - najskuteczniejszą piłkarką turnieju okazała się Marta Stodulska, a za najlepszą uznano Beatę Janicką. Statuetka dla bramkarki turnieju trafiła do Katarzyny Jandzio z Pragi.

(fot. Robert Iwanek - kspiaseczno.jogger.pl)

Klasyfikacja Halowych Mistrzostw Mazowsza 2013:
1. KS GOSiRki Piaseczno
2. Czwórka Radom
3. Praga I Warszawa
4. KS Raszyn
5. TKKF Grójec
6. AZS Uniwersytet Warszawski
7. Praga II Warszawa
8. Zamłynie Radom
9. Orliki Jeruzal
10. Piastovia Piastów
11. Pogoń Siedlce
12. KS Teresin

(fot. Robert Iwanek - kspiaseczno.jogger.pl)
autor/źródło: Relację z zawodów, można przeczytać na stronie: kspiaseczno.jogger.pl

Informacje22 stycznia 2013, 00:00,

Konkurs Najciekawsza Maska Karnawałowa

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno Filia Piaseczno - Osiedle Oddział dla dzieci i młodzieży zaprasza dzieci do udziału w konkursie pt. Najciekawsza maska karnawałowa. Prace będą rozpatrywane w dwóch grupach wiekowych: do 6 lat oraz 7-9 lat. Prace należy składać do 20 lutego 2013 roku w Filii Piaseczno - Osiedle Oddziale dla dzieci i młodzieży oraz w Bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 5.

KONKURS NAJCIEKAWSZA MASKA KARNAWA£OWA

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 lutego 2013 roku w Filii Piaseczno - Osiedle Oddziale dla dzieci i młodzieży, Piaseczno ul. Szkolna 9. Oceniana będzie: pomysłowość, oryginalność, estetyka prac, samodzielność wykonania, wrażenia estetyczne. Każda praca powinna być podpisana - dane osobowe autora tj. imię i nazwisko, klasa, szkoła lub przedszkole, telefon kontaktowy.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno