Informacje4 października 2012, 00:00,

Konstancin: wieczór poezji Krystyny Krahelskiej

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wieczór poezji Krystyny Krahelskiej, który odbędzie się w najbliższą sobotę 6 października 2012 roku o godz. 17.00 w KDK przy ul. Jaworskiego 18 Konstancin-Jeziorna. Krystyna Krahelska była poetką, kompozytorką, etnografem i żołnierzem Armii Krajowej. W latach 1936-1937 pozowała Ludwice Nitschowej, autorce pomnika warszawskiej Syrenki. Ranna 1 sierpnia 1944 r., w pierwszej godzinie Powstania Warszawskiego, zmarła następnego dnia w wyniku odniesionych ran. Była autorką jednej z najbardziej znanych pieśni powstańczych pt. "Hej chłopcy, bagnet na broń".

Krystyna Krahelska

Sylwetkę poetki oraz mało znane fakty z jej życia przypomni redaktorka i dokumentalistka Hanna Etemadi. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną fragmenty filmu biograficznego o Krahelskiej pt. Przerwana pieśń, w reż. Włodzimierza Dusiewicza oraz fragmenty filmu pt. Umiera piękno, z pieśniami do wierszy poetki, w wykonaniu Agi Zaryan. Niepublikowane fragmenty pamiętnika Stanisława Wojastyka, narzeczonego poetki, przeczyta Danuta Stachyra, jej wiersze zaś, usłyszymy w interpretacji Joanny Fijałkowskiej.

Utwór "Miłość" z płyty "Umiera Piękno" Agi Zaryan, muz. Michał Tokaj, sł. Krystyna Krahelska.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje4 października 2012, 00:00,

Impreza MINI EURO Piaseczno zajęła pierwsze miejsce w województwie mazowieckim

Z ogromną satysfakcją informujemy, że w zorganizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki konkursie Moje Euro 2012 na Orliku, impreza MINI EURO Piaseczno 2012 przygotowana przez GOSiR Piaseczno w oczach komisji konkursowej spotkała się z najwyższym uznaniem i zajęła pierwsze miejsce w województwie mazowieckim. Nagroda główna to 6.000,00 złotych z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego przeznaczonego do wykorzystania na Orliku.

IMPREZA MINI EURO PIASECZNO ZAJę£A PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM

Oficjalne nagrodzenie laureatów pierwszego miejsca odbędzie się 13 października 2012 roku na warszawskim Torwarze przy okazji rozgrywanego tam finału "Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska". Finał turnieju odbywać się będzie w godzinach od 14:00 do 18:00, planowane uroczyste nagrodzenie laureatów konkursu "Moje Euro 2012 na Orliku" przewidziane jest na godzinę 15:45.
autor/źródło: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie