Informacje9 października 2016, 18:00,

KONOPIELNIK - spektakl Teatru Albocoś


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


9 października 2016 roku o godz. 18.00 odbędzie się spektakl Teatru Albocoś pn.: KONOPIELNIK (reż. Grzegorz Emanuel). Miejsce: Kino Uciecha, ul. ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny. Spektakl na motywach „Konopielki” Edwarda Redlińskiego. Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Emanuel. Obsada: Anna Borowska, Iwona Dmochowska, Aleksandra Puacz Markowska, Sylwia Szewczyk, Michał Wieczorek. Zapraszamy!

KONOPIELNIK - SPEKTAKL TEATRU ALBOCOŚ

Grzegorz Emanuel o spektaklu: “Adaptacja „Konopielki” wydawała się początkowo poza zasięgiem – Albocosia od początku tworzyły głównie panie, a w powieści Edwarda Redlińskiego większość pierwszo i drugoplanowych postaci to mężczyźni. Męsko-damskie „przebieranki” odebrałyby historii sens i wiarygodność, zepchnęłyby humor powieści w stronę bezmyślnego rechotu i źle pojętej maniery kabaretowej. Poprosiłem jednak na jednej z prób, żeby moje aktorki przeczytały wybrane fragmenty… Otwierająca powieść scena wschodu słońca i budzących się mężczyzn, którzy idą „szczoć w koprzywy pod płotem” opowiadana przez kobiety, była jeszcze zabawniejsza niż w oryginale! Wtedy zrodził się pomysł adaptacji. W liście do autora podzieliłem się swoimi pomysłami i wątpliwościami prosząc o pozwolenie na taki szalony eksperyment. Pan Redliński, nie dość, że odpowiedział na list, to jeszcze udzielił wielu cennych wskazówek; między innymi wymyślił tytuł przedstawienia. Ja natomiast obiecałem, że spektakl nie straci klimatu, że będę się starał humor mieszać z nostalgią, żeby w adaptacji, która nie może przenieść na scenę wątków fabularnych powieści, zachować jednak ducha i klimat oryginału. Czy nam się to udało? Trzeba się o tym przekonać osobiście – zapraszam na przedstawienie!”

Przeczytaj też: W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać? [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 października 2016, 11:00,

I Piaseczyński Festiwal Latawców


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 października 2016 roku zapraszamy na I Piaseczyński Festiwal Latawców, imprezę w ramach programu Dom Kultury+ Mieszkańcy Piaseczna i okolic będą mieli okazję wypuszczenia w nieba własnoręcznie robionych latawców, a także zgłębiania tajemnic chińskiej kultury i sztuki.

PIASECZYŃSKI FESTIWAL LATAWCÓW

Piaseczyński Festiwal Latawców atrakcje:
- budowanie latawców,
- konkurs na najładniejszy latawiec,
- warsztat origami,
- turniej chińczyka.

Zapraszamy na Górki Szymona o godzinie 11.00 (Aleja Brzóz, Zalesie Dolne). Wstęp wolny.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie