Informacje26 lutego 2018, 07:00,

Konkurs Wielkanocny 2018 Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Kultury oraz Muzeum Regionalne w Piasecznie zapraszają dzieci oraz młodzież szkolną z terenu gminy Piaseczno, do udziału w tegorocznych Konkursach Wielkanocnych. Na konkursowe prace - tradycyjne palmy wielkanocne oraz dekoracje wielkanocne - pisanki czekamy do 16 marca. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Kiermaszu Wielkanocnego (pl. Piłsudskiego) 25 marca 2018 r.

KONKURSY WIELKANOCNE 2018 PIASECZNO

Jak co roku, wszystkie zgłoszone do konkursu palmy oraz dekoracje (pisanki) będzie można zakupić podczas Kiermaszu, na stoisku piaseczyńskiej Fundacji "Pomóż Dorosnąć". Dochód ze sprzedaży prac konkursowych przeznaczony zostanie na wsparcie działań Fundacji i pomoc jej podopiecznym. Szczegóły w regulaminach konkursowych. Uwaga! Prace konkursowe dostarczyć należy do Domu Kultury, ul. Kościuszki 49 (w godz. 8.30 - 16.00). Informacje: 22 756 76 00 wew. 17, muzeumpiaseczno@kulturalni.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Regulamin konkursu dekoracja wielkanocna / pisanka - plik
Regulamin konkursu palma wielkanocna - plik

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje9 marca 2018, 18:00,

Koncert charytatywny dla Basi Bagorro w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

9 marca 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na koncert charytatywny dla Basi Bagorro. Podczas koncertu wystąpią: grupa teatralna Akt VIII, zespół Ceadegie, Niebieski Klucz oraz Parasol Poetica (Świeczowisko). Miejsce: sala Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilet-cegiełka w cenie 20 zł. Przyjdź na koncert i wesprzyj Basię Bagorro.

KONCERT CHARYTATYWNY DLA BASI BAGORRO W PIASECZNIE

Basia Bagorro - przez 19 miesięcy była zdrowym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Chodziła, zaczynała mówić, z radością odkrywała świat, który stał przed nią otworem. Niestety 15.04.2003 roku skończyło się jej radosne i beztroskie dzieciństwo. Na skutek upadku ze schodów Basia doznała uszkodzeń mózgowo-czaszkowych, których następstwem była śpiączka, obrzęk mózgu i niedotlenienie. Konsekwencją tego wypadku jest niedowład 4-kończynowy spastyczny. Basia przestała chodzić i mówić - straciła wszystko, co już potrafiła. Od tamtego czasu Basia była intensywnie rehabilitowana. Basi domem stały się szpitale i ośrodki rehabilitacyjne. Zamiast radości wiele bólu i łez w czasie ćwiczeń, zamiast wakacji kolejny turnus rehabilitacyjny. Mimo wszystko Basia, gdy tylko nie odczuwała bólu, zawsze była bardzo pogodna, z poczuciem humoru. Bardzo chętnie chodziła do szkoły specjalnej, gdzie uczyła się intensywnie komunikacji alternatywnej umożliwiającej jej kontakt pozawerbalny z otoczeniem. Basia starała się prowadzić normalne życie - spacery, wyjścia do teatru, koncerty, lubiła podróże, spotkania ze znajomymi.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

KONCERT CHARYTATYWNY DLA BASI BAGORRO W PIASECZNIE

W 2015 roku stan Basi bardzo się pogorszył. Doszło do zwichnięcia stawu biodrowego. Z powodu ogromnego bólu Basia przestała chodzić do szkoły, przestała również siedzieć. Od grudnia 2015 roku do kwietnia 2017 roku Basia przeszła 7 operacji: założenie PEG-a (ze względu na ból przestała jeść i konieczne było założenie sondy bezpośrednio do żołądka), nieudana operacja biodra w czasie której złamano Basi nogę, rizotomia-operacja neurochirurgiczna zmniejszająca napięcie mięśniowe, operacja naprawcza biodra i złamania w klinice w Niemczech, kolejne 2 operacje ortopedyczne w Niemczech. Niestety kilka miesięcy spędzone w łóżku bez rehabilitacji z ciągłym bólem doprowadziły do znacznej skoliozy. Ucisk na nerwy powodował ból i konieczna była kolejna operacja, tym razem kręgosłupa. Operacja odbyła się 4 kwietnia 2017 roku.

KONCERT CHARYTATYWNY DLA BASI BAGORRO W PIASECZNIE

Po tylu operacjach, długich miesiącach w szpitalach i prawie 2-letniej przerwie we wrześniu Basia wróciła do swojej ukochanej szkoły, a na jej twarz wrócił uśmiech. Basia była w tym roku już na 2 intensywnych wyjazdowych turnusach rehabilitacyjnych. Poza tym ma codzienną rehabilitację w domu. Znów możemy wyjść z domu na spacer. Przed Basią ciągła rehabilitacja i liczne turnusy rehabilitacyjne. To jedyna droga, aby jej stan nie ulegał pogorszeniu. Roczny koszt rehabilitacji, zakupu potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, zakupu leków, pampersów itp., itd. wynosi od 50 do 60 tys. złotych. Dlatego tak ważny jest każdy z 1% płaconych podatków, bez względu na to czy wynosi kilka, czy kilkaset złotych. Dziękuję z całego serca za wsparcie, które jest jednocześnie bezcennym wkładem w walce o lepsze jutro dla Basieńki. Więcej informacji na: https://www.facebook.com/basiabagorro/

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie