Informacje9 marca 2018, 18:00,

Koncert charytatywny dla Basi Bagorro w Piasecznie

9 marca 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na koncert charytatywny dla Basi Bagorro. Podczas koncertu wystąpią: grupa teatralna Akt VIII, zespół Ceadegie, Niebieski Klucz oraz Parasol Poetica (Świeczowisko). Miejsce: sala Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilet-cegiełka w cenie 20 zł. Przyjdź na koncert i wesprzyj Basię Bagorro.

KONCERT CHARYTATYWNY DLA BASI BAGORRO W PIASECZNIE

Basia Bagorro - przez 19 miesięcy była zdrowym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Chodziła, zaczynała mówić, z radością odkrywała świat, który stał przed nią otworem. Niestety 15.04.2003 roku skończyło się jej radosne i beztroskie dzieciństwo. Na skutek upadku ze schodów Basia doznała uszkodzeń mózgowo-czaszkowych, których następstwem była śpiączka, obrzęk mózgu i niedotlenienie. Konsekwencją tego wypadku jest niedowład 4-kończynowy spastyczny. Basia przestała chodzić i mówić - straciła wszystko, co już potrafiła. Od tamtego czasu Basia była intensywnie rehabilitowana. Basi domem stały się szpitale i ośrodki rehabilitacyjne. Zamiast radości wiele bólu i łez w czasie ćwiczeń, zamiast wakacji kolejny turnus rehabilitacyjny. Mimo wszystko Basia, gdy tylko nie odczuwała bólu, zawsze była bardzo pogodna, z poczuciem humoru. Bardzo chętnie chodziła do szkoły specjalnej, gdzie uczyła się intensywnie komunikacji alternatywnej umożliwiającej jej kontakt pozawerbalny z otoczeniem. Basia starała się prowadzić normalne życie - spacery, wyjścia do teatru, koncerty, lubiła podróże, spotkania ze znajomymi.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

KONCERT CHARYTATYWNY DLA BASI BAGORRO W PIASECZNIE

W 2015 roku stan Basi bardzo się pogorszył. Doszło do zwichnięcia stawu biodrowego. Z powodu ogromnego bólu Basia przestała chodzić do szkoły, przestała również siedzieć. Od grudnia 2015 roku do kwietnia 2017 roku Basia przeszła 7 operacji: założenie PEG-a (ze względu na ból przestała jeść i konieczne było założenie sondy bezpośrednio do żołądka), nieudana operacja biodra w czasie której złamano Basi nogę, rizotomia-operacja neurochirurgiczna zmniejszająca napięcie mięśniowe, operacja naprawcza biodra i złamania w klinice w Niemczech, kolejne 2 operacje ortopedyczne w Niemczech. Niestety kilka miesięcy spędzone w łóżku bez rehabilitacji z ciągłym bólem doprowadziły do znacznej skoliozy. Ucisk na nerwy powodował ból i konieczna była kolejna operacja, tym razem kręgosłupa. Operacja odbyła się 4 kwietnia 2017 roku.

KONCERT CHARYTATYWNY DLA BASI BAGORRO W PIASECZNIE

Po tylu operacjach, długich miesiącach w szpitalach i prawie 2-letniej przerwie we wrześniu Basia wróciła do swojej ukochanej szkoły, a na jej twarz wrócił uśmiech. Basia była w tym roku już na 2 intensywnych wyjazdowych turnusach rehabilitacyjnych. Poza tym ma codzienną rehabilitację w domu. Znów możemy wyjść z domu na spacer. Przed Basią ciągła rehabilitacja i liczne turnusy rehabilitacyjne. To jedyna droga, aby jej stan nie ulegał pogorszeniu. Roczny koszt rehabilitacji, zakupu potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, zakupu leków, pampersów itp., itd. wynosi od 50 do 60 tys. złotych. Dlatego tak ważny jest każdy z 1% płaconych podatków, bez względu na to czy wynosi kilka, czy kilkaset złotych. Dziękuję z całego serca za wsparcie, które jest jednocześnie bezcennym wkładem w walce o lepsze jutro dla Basieńki. Więcej informacji na: https://www.facebook.com/basiabagorro/

Informacje21 lutego 2018, 18:00,

Film Mr. Gaga - gość Natalia Iwaniec - Sztuka Mówi w Piasecznie

21 lutego 2018 roku o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI, którego gościem specjalnym będzie Natalia Iwaniec (tancerka, certyfikowana nauczycielka Gaga) i będzie można obejrzeć film pt.: Mr. Gaga (reż. Tomer Heymann). Moderator spotkania - Marcin Majkut. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Wstęp wolny.

FILM MR. GAGA - GOŚĆ NATALIA IWANIEC - SZTUKA MÓWI W PIASECZNIE

Mr. Gaga - film dokumentalny w reżyserii Tomera Heymanna produkcji holendersko-niemiecko-szwedzko-izraelskiej. Film opowiada o historii genialnego choreografa, Ohada Naharina, który stworzył innowacyjny język ruchu, GaGa. Nie jest to zwykły film biograficzny. To przede wszystkim opowieść o sztuce, o tańcu, o cielesności. Elektryzująca i wbijająca w fotel. “Mr. Gaga” składa się z wielu nagrań archiwalnych, nauk z tancerzami oraz wywiadów z samym Naharinem. Nazywany jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych choreografów współczesnych, Mr. Gaga opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach i wizjach świata. W filmie Tomera Heymanna pojawia się również pytanie o poświęcenie artysty, który wszystko wkłada w taniec. Gdzie jest więc miejsce dla innej rzeczywistości? Rodziny, prywatności…

Natalia Iwaniec - tancerka, pedagog, certyfikowana nauczycielka GaGa. Absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalność: taniec).Uczestniczyła w projekcie-warsztacie dla tancerzy u Yasmeen Goddder, w Tel Avivie, gdzie uczyła się techniki release i repertuaru tej choreografki.Do Izraela przyciągnęła ją GaGa, innowacyjna metoda pracy Ohada Naharina. Uczyła się jej pod okiem pedagogów, tancerzy i byłych tancerzy Batsheva Dance Company, jak również samego Ohada Naharina. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie uczy GaGa, jednak lekcje tej metody prowadzi także w Polsce, regularnie przyjeżdżając do kraju.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie