Informacje27 kwietnia 2012, 00:00,

Konkurs plastyczny PIASECZNO DLA RODZINY

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie zachęca mieszkańców do udziału w konkursie plastycznym, którego celem jest promocja modelu rodziny wielodzietnej. Od 1 października 2012 r. na terenie naszej gminy funkcjonować zacznie Karta Dużej Rodziny. Jednym z działań, które ma pozytywnie wpłynąć na wizerunek rodziny wielodzietnej, jest właśnie otwarty konkurs, w którym udział wziąć może każdy mieszkaniec gminy.

Konkurs plastyczny PIASECZNO DLA RODZINY

Konkurs stwarza okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat rodziny i jej potrzeb. Na konkurs należy dostarczyć jedną, własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną. Technika może być dowolna. Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne oraz oryginalność wykorzystanych materiałów. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach z podziałem na grupy wiekowe:
- prace indywidualne (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum, open)
- prace zbiorowe (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum, open)

Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Prace dostarczyć należy do 20 maja 2012 r. do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zlokalizowanego przy ul. Wojska Polskiego 54 w Piasecznie. Dzieła plastyczne powinny być oznaczone przytwierdzoną tabliczką zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko lub zespół wykonujący pracę i skład zespołu, miejscowość lub nazwa placówki, w przypadku dzieci – wiek autora, miejscowość oraz dane kontaktowe (adres, e-mail, telefon). Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 27 maja 2012 roku w trakcie Pikniku Rodzinnego organizowanego w Parku Miejskim przez Centrum Kultury w Piasecznie. Wyniki konkursu zamieszczone zostaną na stronach internetowych: www.mgops.piaseczno.eu oraz www.piaseczno.eu. Regulamin konkursu: www.piaseczno.eu

Kontakt do organizatora: Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Wojska Polskiego 54, 05-500 Piaseczno; Ewa Misztal – specjalista pracy z rodziną, tel./fax (22) 737-23-97 tel./fax (22) 756-72-63, (22) 750-33-08; e-mail: ops.sekretariat@piaseczno.eu; mgops@piaseczno.eu Godziny urzędowania Ośrodka: poniedziałek-piątek: 8-16
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje26 kwietnia 2012, 00:00,

Śpiewać jak Adele - relacja po VII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Piasecznie

Wiele radości i wzruszeń przyniósł finał siódmego Piaseczyńskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej. Na deskach Centrum Kultury zaprezentowała się utalentowana młodzież, która dała popis swoich umiejętności wokalnych. Festiwal przebiegał w 2 etapach. Pierwszy etap przeprowadzono w poszczególnych szkołach naszego powiatu. Finał natomiast odbył się w Centrum Kultury 23 kwietnia. Impreza cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów. Uczestnicy, zarówno ci najmłodsi jak i trochę starsi, dali z siebie wszystko śpiewając popularne piosenki gwiazd muzyki rozrywkowej. Najczęściej wybrzmiewały utwory Adele, obok Oceany, Alphaville, Avril Lavigne czy Selah Sue.

ŚPIEWAć JAK ADELE - RELACJA PO VII FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE

Jury w składzie: Anna Adamczyk z Wydawnictwa Pearson Education, Monika Witkoś z Wydawnictwa Macmillan, Barbara Guran - Dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej i Paweł Górski - Centrum Kultury, miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach postanowiło nagrodzić następujące osoby:
Klasy 0-3
1) Karolina Krawczyk - Nowa Iwiczna
2) Jagoda Wichowska - Zalesie Górne
3) Bartosz Gieraziński - SP 5 Piaseczno
Klasy 4-6
1) Zofia Justyńska - Nowa Iwiczna
2) Jakub Zalasa - Prywatna SP nr 72
3) Aleksandra Radecka - Kohn - SP Pamiątka

1) Weronika Urawska - Gim. Złotokłos
2) Selene Staniszek - Gim. Brześce
3) Mateusz Grzyb - Gim. Zalesie Górne
ex equo Julia Królikowska - Prywatne Gim nr 2
Jury przyznało również 5 wyróżnień:
Klasa 0-3 - duet Nina Pajuk, Karolina Kutryś
Klasa 4-6
1) Iga Wójtowicz - SP1
2) Weronika Mroczkowska - SP5
1) Bernadetta Statkiewicz - Gimnazjum 1 Piaseczno
2) duet: Jowita Tabak, Maria Jakubczyk ZS Słomczyn

ŚPIEWAć JAK ADELE - RELACJA PO VII FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE

Burmistrz Piaseczna osobiście wyróżnił Nagrodą Specjalną Dominikę Szymańską za wzruszające wykonanie piosenki Whitney Houston "I will always love you". Przyznano również Nagrodę Specjalną Franciszkowi Dziduchowi ze SP Nr 2 w Zalesiu Dolnym oraz Nagrodę Specjalną Szkoły Języków Obcych SPOT, którą otrzymała Marianna Czerczer z Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie. Celem imprezy było propagowanie nauki języka angielskiego i zwiększenie motywacji do nauki wśród uczniów, zachęcanie ich do doskonalenia kompetencji językowych poprzez zabawę muzyczną, a także rozwijanie zainteresowań oraz zdolności językowych i muzycznych młodych ludzi.

ŚPIEWAć JAK ADELE - RELACJA PO VII FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE

Organizatorem festiwalu była Szkoła Języków Obcych SPOT wraz z Centrum Kultury w Piasecznie. Patronat nad imprezą objął burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, Starosta Piaseczyński Jan Dąbek oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Wysoki poziom uczestników oraz wspaniała atmosfera cieszą niezmiernie i dają nadzieję na jeszcze wspanialszy festiwal za rok.
Fundatorzy nagród: Gmina Piaseczno (nagrody główne), Starostwo Powiatowe (puchary), Wydawnictwa angielskie: Pearson Education, Macmillan, Oxford University Press; EBK - Agencja Reklamowa, firma Imagine, firma Book on, Akademia Tańca I am dance, Gościniec Polski.
Patronat medialny: Kurier Południowy i Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno