Informacje27 kwietnia 2012, 00:00,

Konkurs plastyczny PIASECZNO DLA RODZINY

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie zachęca mieszkańców do udziału w konkursie plastycznym, którego celem jest promocja modelu rodziny wielodzietnej. Od 1 października 2012 r. na terenie naszej gminy funkcjonować zacznie Karta Dużej Rodziny. Jednym z działań, które ma pozytywnie wpłynąć na wizerunek rodziny wielodzietnej, jest właśnie otwarty konkurs, w którym udział wziąć może każdy mieszkaniec gminy.

Konkurs plastyczny PIASECZNO DLA RODZINY

Konkurs stwarza okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat rodziny i jej potrzeb. Na konkurs należy dostarczyć jedną, własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną. Technika może być dowolna. Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne oraz oryginalność wykorzystanych materiałów. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach z podziałem na grupy wiekowe:
- prace indywidualne (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum, open)
- prace zbiorowe (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum, open)

Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Prace dostarczyć należy do 20 maja 2012 r. do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zlokalizowanego przy ul. Wojska Polskiego 54 w Piasecznie. Dzieła plastyczne powinny być oznaczone przytwierdzoną tabliczką zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko lub zespół wykonujący pracę i skład zespołu, miejscowość lub nazwa placówki, w przypadku dzieci – wiek autora, miejscowość oraz dane kontaktowe (adres, e-mail, telefon). Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 27 maja 2012 roku w trakcie Pikniku Rodzinnego organizowanego w Parku Miejskim przez Centrum Kultury w Piasecznie. Wyniki konkursu zamieszczone zostaną na stronach internetowych: www.mgops.piaseczno.eu oraz www.piaseczno.eu. Regulamin konkursu: www.piaseczno.eu

Kontakt do organizatora: Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Wojska Polskiego 54, 05-500 Piaseczno; Ewa Misztal – specjalista pracy z rodziną, tel./fax (22) 737-23-97 tel./fax (22) 756-72-63, (22) 750-33-08; e-mail: ops.sekretariat@piaseczno.eu; mgops@piaseczno.eu Godziny urzędowania Ośrodka: poniedziałek-piątek: 8-16
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje27 kwietnia 2012, 00:00,

Fotografia ślubna z wideofilmowaniem

Są takie chwile w życiu, których wspominanie nawet po latach, sprawia, że ludzie na samą myśl, szczerze się uśmiechają. Do takich momentów z pewnością należy ceremonia ślubna. Nie można się nie zgodzić, że jest to dzień, w którym liczy się tylko miłość, spokój i przyjaźń, wspólna zabawa i świętowanie. Tą uroczystość nie tylko przeżywają nowożeńcy, ale także ich rodziny oraz bliscy, przyjaciele. Ślub stanowi dla wielu osób podniosłą ceremonię w kościele bądź w Urzędzie Stanu Cywilnego. Bez względu na miejsce, atmosfera tego dnia jest szczególna, magiczna. Wiele gestów, spojrzeń, czy sytuacji już się więcej nie powtórzy, dlatego każdy powinien przeżyć ten czas, jak najlepiej potrafi.

FOTOGRAFIA ŚLUBNA Z WIDEOFILMOWANIEM

Dla wielbicieli zdjęć najlepszym rozwiązaniem byłoby zamówienie fotoreportażu z całej ceremonii ślubnej. Wówczas młoda para, mogłaby mieć pewność, że wszystkie najważniejsze momenty zastaną starannie uwiecznione. Fotograf ślubny, krok po kroku podąża za nowożeńcami i ich gośćmi. Powinien być przy tym niezauważalny i nie wymuszać na zebranych sztucznego pozowania. Przestrzeganie tych kilku aspektów, stanie się kluczowe dla uzyskania pięknych, naturalnych zdjęć, które staną się niezwykłą pamiątką.

Taki fotoreportaż można zamówić w czarno-białej kolorystyce, która nigdy nie wychodzi z mody, a wręcz jest uosobieniem elegancji. Takie zdjęcia mają w sobie coś oryginalnego, nawet jeśli są często powielane przez innych fotografów. Jeśli uroczystość ma miejsce przy wyjątkowo ładnej pogodzie, warto zaplanować kolorową sesję, która przy pięknym słońcu, wypadnie niepowtarzalnie, bo będzie przepełniona energią i radością całego otoczenia.

Niektórym obiektyw aparatu towarzyszy już od samego początku – przy przygotowaniach oraz przy błogosławieństwie rodziców. Niekiedy to co jest „za kulisami” jest jeszcze bardziej wzruszające, niżeli to co się dzieje w trakcie oficjalnych uroczystości. Najczęściej są to intymne, bardzo osobiste gesty, spojrzenia, uśmiechy, łzy szczęścia, dlatego powinny być traktowane w sposób szczególny i umiejętnie uwiecznione.

Fotografia ślubna i wideofilmowanie HD w Piasecznie
piotr@fotomigawka.net