Informacje27 kwietnia 2012, 00:00,

Fotografia ślubna z wideofilmowaniem

Są takie chwile w życiu, których wspominanie nawet po latach, sprawia, że ludzie na samą myśl, szczerze się uśmiechają. Do takich momentów z pewnością należy ceremonia ślubna. Nie można się nie zgodzić, że jest to dzień, w którym liczy się tylko miłość, spokój i przyjaźń, wspólna zabawa i świętowanie. Tą uroczystość nie tylko przeżywają nowożeńcy, ale także ich rodziny oraz bliscy, przyjaciele. Ślub stanowi dla wielu osób podniosłą ceremonię w kościele bądź w Urzędzie Stanu Cywilnego. Bez względu na miejsce, atmosfera tego dnia jest szczególna, magiczna. Wiele gestów, spojrzeń, czy sytuacji już się więcej nie powtórzy, dlatego każdy powinien przeżyć ten czas, jak najlepiej potrafi.

FOTOGRAFIA ŚLUBNA Z WIDEOFILMOWANIEM

Dla wielbicieli zdjęć najlepszym rozwiązaniem byłoby zamówienie fotoreportażu z całej ceremonii ślubnej. Wówczas młoda para, mogłaby mieć pewność, że wszystkie najważniejsze momenty zastaną starannie uwiecznione. Fotograf ślubny, krok po kroku podąża za nowożeńcami i ich gośćmi. Powinien być przy tym niezauważalny i nie wymuszać na zebranych sztucznego pozowania. Przestrzeganie tych kilku aspektów, stanie się kluczowe dla uzyskania pięknych, naturalnych zdjęć, które staną się niezwykłą pamiątką.

Taki fotoreportaż można zamówić w czarno-białej kolorystyce, która nigdy nie wychodzi z mody, a wręcz jest uosobieniem elegancji. Takie zdjęcia mają w sobie coś oryginalnego, nawet jeśli są często powielane przez innych fotografów. Jeśli uroczystość ma miejsce przy wyjątkowo ładnej pogodzie, warto zaplanować kolorową sesję, która przy pięknym słońcu, wypadnie niepowtarzalnie, bo będzie przepełniona energią i radością całego otoczenia.

Niektórym obiektyw aparatu towarzyszy już od samego początku – przy przygotowaniach oraz przy błogosławieństwie rodziców. Niekiedy to co jest „za kulisami” jest jeszcze bardziej wzruszające, niżeli to co się dzieje w trakcie oficjalnych uroczystości. Najczęściej są to intymne, bardzo osobiste gesty, spojrzenia, uśmiechy, łzy szczęścia, dlatego powinny być traktowane w sposób szczególny i umiejętnie uwiecznione.

Fotografia ślubna i wideofilmowanie HD w Piasecznie
piotr@fotomigawka.net
FOTOMIGAWKA
Tematy:

Informacje26 kwietnia 2012, 00:00,

Śpiewać jak Adele - relacja po VII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Piasecznie

Wiele radości i wzruszeń przyniósł finał siódmego Piaseczyńskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej. Na deskach Centrum Kultury zaprezentowała się utalentowana młodzież, która dała popis swoich umiejętności wokalnych. Festiwal przebiegał w 2 etapach. Pierwszy etap przeprowadzono w poszczególnych szkołach naszego powiatu. Finał natomiast odbył się w Centrum Kultury 23 kwietnia. Impreza cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów. Uczestnicy, zarówno ci najmłodsi jak i trochę starsi, dali z siebie wszystko śpiewając popularne piosenki gwiazd muzyki rozrywkowej. Najczęściej wybrzmiewały utwory Adele, obok Oceany, Alphaville, Avril Lavigne czy Selah Sue.

ŚPIEWAć JAK ADELE - RELACJA PO VII FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE

Jury w składzie: Anna Adamczyk z Wydawnictwa Pearson Education, Monika Witkoś z Wydawnictwa Macmillan, Barbara Guran - Dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej i Paweł Górski - Centrum Kultury, miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach postanowiło nagrodzić następujące osoby:
1) Karolina Krawczyk - Nowa Iwiczna
2) Jagoda Wichowska - Zalesie Górne
3) Bartosz Gieraziński - SP 5 Piaseczno
1) Zofia Justyńska - Nowa Iwiczna
2) Jakub Zalasa - Prywatna SP nr 72
3) Aleksandra Radecka - Kohn - SP Pamiątka

1) Weronika Urawska - Gim. Złotokłos
2) Selene Staniszek - Gim. Brześce
3) Mateusz Grzyb - Gim. Zalesie Górne
ex equo Julia Królikowska - Prywatne Gim nr 2
Jury przyznało również 5 wyróżnień:
Klasa 0-3 - duet Nina Pajuk, Karolina Kutryś
Klasa 4-6
1) Iga Wójtowicz - SP1
2) Weronika Mroczkowska - SP5
1) Bernadetta Statkiewicz - Gimnazjum 1 Piaseczno
2) duet: Jowita Tabak, Maria Jakubczyk ZS Słomczyn

ŚPIEWAć JAK ADELE - RELACJA PO VII FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE

Burmistrz Piaseczna osobiście wyróżnił Nagrodą Specjalną Dominikę Szymańską za wzruszające wykonanie piosenki Whitney Houston "I will always love you". Przyznano również Nagrodę Specjalną Franciszkowi Dziduchowi ze SP Nr 2 w Zalesiu Dolnym oraz Nagrodę Specjalną Szkoły Języków Obcych SPOT, którą otrzymała Marianna Czerczer z Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie. Celem imprezy było propagowanie nauki języka angielskiego i zwiększenie motywacji do nauki wśród uczniów, zachęcanie ich do doskonalenia kompetencji językowych poprzez zabawę muzyczną, a także rozwijanie zainteresowań oraz zdolności językowych i muzycznych młodych ludzi.

ŚPIEWAć JAK ADELE - RELACJA PO VII FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE

Organizatorem festiwalu była Szkoła Języków Obcych SPOT wraz z Centrum Kultury w Piasecznie. Patronat nad imprezą objął burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, Starosta Piaseczyński Jan Dąbek oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Wysoki poziom uczestników oraz wspaniała atmosfera cieszą niezmiernie i dają nadzieję na jeszcze wspanialszy festiwal za rok.
Fundatorzy nagród: Gmina Piaseczno (nagrody główne), Starostwo Powiatowe (puchary), Wydawnictwa angielskie: Pearson Education, Macmillan, Oxford University Press; EBK - Agencja Reklamowa, firma Imagine, firma Book on, Akademia Tańca I am dance, Gościniec Polski.
Patronat medialny: Kurier Południowy i Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno