Informacje15 listopada 2007, 00:00,

Konkurs Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie: Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa. Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych i ma na celu: propagowanie polskich tradycji Świąt Bożego Narodzenia, oraz rozwijanie zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Tajemnica narodzin Dzieciątka, a zwłaszcza klimat towarzyszący obchodom Świąt Bożego Narodzenia wpływa na wyobraźnię. Boże Narodzenie, jest inspiracją i bodźcem do tworzenia barwnego świata szopek w różnych dziedzinach plastycznych. Każda szopka posiada własny, oryginalny kształt i wyraz artystyczny. Spróbuj swoich sił i stwórz własną szopkę bożonarodzeniową.

Święta Bożego Narodzenia - Szopka Bożonarodzeniowa. ¬ródło zdjęcia zagorzany.ovh.org

Regulamin Konkursu Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa:
1. Uczestnicy zgłaszają do konkursu szopkę bożonarodzeniową.
2. Technika wykonania szopki bożonarodzeniowej jest dowolna. Organizator nie stawia ograniczeń w wyborze materiału, z którego będzie zrobiona Szopka Bożonarodzeniowa.
3. Autorem prac może być jedna osoba lub grupa osób.
4. Kategorie wiekowe: przedszkola, dzieci z klas 0 – III szkoły podstawowe, dzieci z klas IV - VI szkoły podstawowe, młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dorośli (mogą być szopki rodzinne).
5. Prace na konkurs, powinny być przygotowane do wystawienia, a ich wielkość i ciężar nie może uniemożliwiać przeniesienia szopki bożonarodzeniowej. Każda praca musi mieć w widocznym miejscu: imię i nazwisko, adres autora, kategorię, nazwę placówki, telefon.

Podczas konkursu Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa, oceniana będzie: jakość artystyczna wykonanej pracy, oryginalność pomysłu, nawiązanie do tradycji bożonarodzeniowej. Wszystkie elementy szopki tzn.: figurki, zwierzęta powinny być wykonane samodzielnie. Prace będą oceniane przez Komisję powołaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie. Organizator przewiduje cenne nagrody rzeczowe. Prace należy składać do 14 grudnia 2007 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Ks. Cz. Oszkiela 3, Tarczyn. Wszelkich dodatkowych informacji można uzyskać telefonicznie: (022) 727-71-96. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje12 listopada 2007, 00:00,

Elżbieta Olszewska Schilling Biblioteka Publiczna Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na literacką lekcję historii, pod tytułem: Jak to wtedy było - 11 listopada 1918 roku, którą poprowadzi Elżbieta Olszewska Schilling. Spotkanie odbędzie się w dwa kolejne dni: 14 listopada 2007 roku, o godzinie 10:00 w Filii Biblioteki, przy ulicy Szkolnej 9, oraz 15 listopada 2007 roku, o godzinie 10:00 w Bibliotece Publicznej, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie.

Elżbieta Olszewska Schilling (pseudonim Aimeé Elik) to historyk, dziennikarka i poetka jest również autorką znakomitych, krótkich opowieści, małych arcydzieł o wielowarstwowej wymowie etycznej. Elżbieta Olszewska to pisarka o niezwykle fascynującej osobowości, która wiele wie i rozumie. Wszystko, czego zaznała, co odcisnęło się na jej wyobraźni i odczuciach, zamienia w swoich książkach na słowa. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Związku Literatów Polskich. Dotychczas wydała drukiem cztery albumy poetycko-fotograficzne: Do spalenia, To fire!, Sierpniowy zapach Kazimierza, Czekając na wiatr, oraz sztambuch liryczny: Słowa cieniem serca malowane, odciskane..., a także dwa zbiory opowiadań: Smycz. Rzecz o zniewoleniu, Sezon na bratki.

Idąc tańcem przez życie w kadr pamięci uchwyciłam, zatrzymałam w nim zdarzenia, opowieści zasłyszane, wydumane może tylko opowieści, a może przeżyte... Czy swoje? Czy przyjaciół? A może tylko podejrzane, gdy lotem świadomości muskałam historię ponadczasowo, ponadosobowo, a jednak realnie chyba... Pozostawiam to do oceny Tobie - Czytelniku (...) Elżbieta Olszewska Schilling (Aimeé Elik)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno