Informacje2 maja 2018, 08:00,

Konkurs na najciekawszą dekorację patriotyczną w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę referat promocji UMiG Góa Kalwaria, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, organizuje konkurs na najciekawszą dekorację patriotyczną pt. BO KOCHAM POLSKĘ. Udekorować można: drzwi, okna, balkon, witryny sklepowe. Dekoracją może także być rabata w ogródku lub inny obiekt. Liczymy na Państwa pomysłowość.

KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ DEKORACJĘ PATRIOTYCZNĄ

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to dobry moment na zamanifestowanie pamięci o narodowych symbolach, z którymi się identyfikujemy i które identyfikują naszą Ojczyznę. To wokół tych symboli Polacy gromadzą się, gdy w Polsce dzieje się coś ważnego. To właśnie flaga pozwala nam się rozpoznać, podkreśla więzi z Ojczyzną i jedność wszystkich Polaków na świecie. Serdecznie zapraszamy do konkursu. Zgłoszenia do 9 maja 2018 roku.

Regulamin konkursu - plik (.pdf)
Formularz zgłoszeniowy - plik (.pdf)

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 kwietnia 2018, 06:00,

Milion na Park - Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gmina Piaseczno podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i pozyskała dofinansowanie dla projektu "Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Piasecznie".

MILION NA PARK - REWALORYZACJA PARKU MIEJSKIEGO W PIASECZNIE

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Priorytet II "Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu", Działanie 2.5 "Poprawa jakości środowiska miejskiego". Pozyskana kwota dofinansowania z Funduszu Spójności to 1 077 821,56 złotych.

Projekt ma na celu zahamowanie spadku powierzchni terenów zielonych oraz ogólną poprawę stanu środowiska, poprzez odbudowanie zniszczonej roślinności, przy równoczesnym rozbudowaniu jej różnorodności. Inwestycje realizowane w ramach projektu objęły: przebudowę terenu parku, sadzenie nowych gatunków drzew i roślin, poprawę oświetlenia, zapewnienie odpowiedniej infrastruktury, m.in. ścieżek, ławeczek, koszy, ścieżek rowerowych, placu zabaw dla dzieci i siłowni. Przewidziane zostały także dodatkowe pasy zieleni w miejscach, w których natężenie hałasu zostało uznane za wyjątkowo uciążliwe. Zadbano o stabilność skarp i zboczy.

MILION NA PARK - REWALORYZACJA PARKU MIEJSKIEGO W PIASECZNIE

Realizacja założeń projektu wpływa korzystnie na poprawę jakości powietrza, na zwiększenie ochrony mieszkańców miasta przed hałasem komunikacyjnym. Odnowiony park przyczynia się do wzrostu turystycznego potencjału Piaseczna oraz zapewnia nowe możliwości rekreacyjne poprzez umożliwienie aktywnego spędzania czasu.

UMiG Piaseczno

MILION NA PARK - REWALORYZACJA PARKU MIEJSKIEGO W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie