Informacje29 kwietnia 2018, 06:00,

Milion na Park - Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Piasecznie

Gmina Piaseczno podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i pozyskała dofinansowanie dla projektu "Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Piasecznie".

MILION NA PARK - REWALORYZACJA PARKU MIEJSKIEGO W PIASECZNIE

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Priorytet II "Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu", Działanie 2.5 "Poprawa jakości środowiska miejskiego". Pozyskana kwota dofinansowania z Funduszu Spójności to 1 077 821,56 złotych.

Projekt ma na celu zahamowanie spadku powierzchni terenów zielonych oraz ogólną poprawę stanu środowiska, poprzez odbudowanie zniszczonej roślinności, przy równoczesnym rozbudowaniu jej różnorodności. Inwestycje realizowane w ramach projektu objęły: przebudowę terenu parku, sadzenie nowych gatunków drzew i roślin, poprawę oświetlenia, zapewnienie odpowiedniej infrastruktury, m.in. ścieżek, ławeczek, koszy, ścieżek rowerowych, placu zabaw dla dzieci i siłowni. Przewidziane zostały także dodatkowe pasy zieleni w miejscach, w których natężenie hałasu zostało uznane za wyjątkowo uciążliwe. Zadbano o stabilność skarp i zboczy.

MILION NA PARK - REWALORYZACJA PARKU MIEJSKIEGO W PIASECZNIE

Realizacja założeń projektu wpływa korzystnie na poprawę jakości powietrza, na zwiększenie ochrony mieszkańców miasta przed hałasem komunikacyjnym. Odnowiony park przyczynia się do wzrostu turystycznego potencjału Piaseczna oraz zapewnia nowe możliwości rekreacyjne poprzez umożliwienie aktywnego spędzania czasu.

UMiG Piaseczno

Informacje22 kwietnia 2018, 11:00,

Bezpłatne zajęcia nauki jazdy na deskorolce i rolkach

22 kwietnia 2018 roku zapraszamy na naukę jazdy na deskorolce i rolkach dla dzieci i młodzieży z Gminy Lesznowola! Zajęcia są bezpłatne! Zajęcia odbywać się będą w każdą niedzielę naprzemiennie na skateparkach w Mysiadle i Nowej Iwicznej. Deskorolka Mysiadło od godziny 12.00 do godziny 13.00 Nowa Iwiczna od godziny 13.30 do godziny 14.30 Rolki Mysiadło od godziny 13.30 do godziny 14.30 Nowa Iwiczna od godziny 12.00 do godziny 13.00 Aby wziąć udział w zajęciach należy się zapisać na poniższych stronach: Deskorolka - www.goskate.pl Rolki - www.rollschool.pl Zapraszamy!

BEZPŁATNE ZAJĘCIA NAUKI JAZDY NA DESKOROLCE I ROLKACH