Informacje20 listopada 2013, 00:00,

Konkurs Legenda o Ziemi Tarczyńskiej

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza do wzięcia udziału w IX edycji Konkursu Literackiego - Legenda o Ziemi Tarczyńskiej, w ramach programu, którego celem jest współtworzenie tradycji regionu oraz przybliżenie i rozpropagowanie tematyki Małej ojczyzny. Konkurs będzie odbywał się w czterech kategoriach: uczniowie szkoły podstawowej kl. IV-VI, młodzież gimnazjalna, młodzież licealna oraz dorośli. Zainteresowane osoby zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu: Legenda o Ziemi Tarczyńskiej (.pdf)

Konkurs Legenda o Ziemi Tarczyńskiej
Tematy:Tarczyn

Informacje20 listopada 2013, 00:00,

PIASECZNO PODAJE POMOCN¡ D£Oń

Od soboty 16 listopada 2013 roku na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl otwarta została baza rodzin, dla których można zrobić świąteczną paczkę. Rodziny z naszej okolicy zostały odwiedzone przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki, którzy po zapoznaniu się z ich sytuacją i potrzebami zakwalifikowali wybrane rodziny do projektu. Od soboty można zapoznać się z opisami rodzin i wraz z przyjaciółmi i rodziną przygotować konkretną pomoc dla konkretnej rodziny. Ci, których prośby zamieszczone są na stronie, wyrazili oczywiście na to zgodę.

Szlachetna Paczka Z BURMISTRZEM Foto Edyta Mirek X-art Studio Magdalena Bryzek

Do akcji włączył się burmistrz i pracownicy Urzędu Miasta, którzy rozpoczęli zbiórkę pieniędzy oraz rzeczy, które wybrana rodzina wskazała jako potrzebne jej najbardziej. – Idea Szlachetnej Paczki jest bardzo bliska memu sercu. Zawsze warto zatrzymać się w pędzie dnia codziennego i zastanowić, co jeszcze mogę zrobić dobrego. Dzięki tej akcji możliwość pomocy jest łatwa, bez narzucania się. Zachęcam serdecznie mieszkańców gminy Piaseczno do włączenia się w szykowanie paczek dla naszych sąsiadów, którym naprawdę brakuje wielu podstawowych rzeczy – zaprasza do udziału w akcji burmistrz Zdzisław Lis.

W skali całego kraju tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka dotarła do ponad 13 tys. rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych w trudnej sytuacji materialnej. £ączna liczba zaangażowanych w projekt wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie sięgnęła 300 tys. osób. Średnia wartość paczki dla jednej rodziny zadeklarowana przez darczyńców to 1700 zł, co oznacza, że łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach osiągnęła 22,5 mln zł. Jedną paczkę przygotowywało średnio 17 darczyńców – były wśród nich rodziny, grupy znajomych, współpracowników, klasy szkolne. £ącznie darczyńcami zostało 225 tys. osób.

Wybierz rodzinę: www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno