Informacje14 marca 2018, 09:00,

Konkurs fotograficzny Ja i Moje Zwierzę oraz warsztaty fotograficzne w Zalesiu Górnym

Klub Kultury w Zalesiu Górnym zachęca do udziału w konkursie fotograficznym pt.: "Ja i Moje Zwierzę" oraz w warsztatach fotograficznych w Zalesiu Górnym nt.: "Co trzeba wiedzieć, żeby zrobić dobre zdjęcie". Szczegóły na plakacie oraz w dalszczej części wiadomości:

KONKURS FOTOGRAFICZNY JA I MOJE ZWIERZĘ ORAZ WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W ZALESIU GÓRNYM

KONKURS FOTO - JA I MOJE ZWIERZĘ: zrób sobie zdjęcie z przyjacielem, ukochanym zwierzęciem! Konkurs trwa do 25 marca 2018 roku. Konkurs jest dla wszystkich - bez ograniczeń wiekowych! Pokażcie na zdjęciu siebie oraz swojego psa, kota, żółwia, chomika, rybkę, papugę i innych zwierzęcych przyjaciół! Pokażcie co lubicie razem robić, jaka więź Was łączy. Zróbcie sobie z Nią lub Nim fotografię (w typie selfie) lub poproście kogoś aby Was sfotografował i wyślijcie na adres mailowy: zalesie.gorne@kulturalni.pl Najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone - w puli nagród znajdzie się coś i dla młodszych oraz dla starszych. Najciekawsze zdjęcia zostaną zaprezentowane w kwietniu na pokonkursowej wystawie w klubie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

WARSZTATY FOTO - Co trzeba wiedzieć, żeby zrobić dobre zdjęcie: towarzyszyć konkursowi będą warsztaty fotograficzne, które odbędą się 10 marca 2018 roku w godz.16.00-18.00 w Klubie Kultury ul. Białej Brzozy 3, Zalesie Górne. Zapisy: zalesie.gorne@kulturalni.pl; tel.517128311

Informacje7 marca 2018, 17:30,

Antypody - Klub Podróżnika PO HORYZONT Mysiadło

7 marca 2018 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Klubu Podróżnika PO HORYZONT w Mysiadle, którego tematem będzie: Antypody, podróż po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

ANTYPODY - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT MYSIADŁO

Michalina Kupper, uczestniczka Rowerowego Jamboree – sztafety z Polski do Japonii na etapie Turcja-Irak-Iran, nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei. Miłośniczka ulicznych historii. Fanka lokalnej kuchni. Kocha Bliski Wschód i Oceanię. Twórczyni autorskich warsztatów etnograficznych dla dzieci i młodzieży. Pedagog, przedsiębiorca, instruktor ZHR. Podróż odbyła się w terminie od stycznia do września 2016 roku. Była próbą połączenia pracy na Antypodach i wędrówki po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei. Podczas podróży gościłam w nowoczesnych australijskich domach jak i wioskach na aborygeńskich, świętych ziemiach oraz w papuaskich chatkach w dżungli.

Podczas prezentacji dowiemy się:
- dlaczego stolica Papui znajduje się w 10 najbardziej niebezpiecznych miastach świata
- w jaki sposób powstało ponad 800 zupełnie odrębnych od siebie języków w jednym kraju (i są nadal używane)
- dlaczego głównym środkiem lokomocji pomiędzy miastami jest samolot
- w co bawią się mali Papuasi
- jak uniknąć wszy, malarii i pasożytów
- skąd brały się, jeszcze do niedawna pospolite. dzieciobójstwo, szamanizm i ludożerstwo

Opowiem także o:
- polowaniu z Aborygenami na żółwie w parku narodowym oraz ich życiu w "rezerwatach", gdzie biali nie mają wstępu
- wspinaczce na Mt.Kościuszko w Australii
- wielkanocnej wędrówce po największej piaszczystej wyspie na świecie i spotkaniu z dzikim dingo
- surfingu bez deski na plaży