Informacje7 marca 2018, 17:30,

Antypody - Klub Podróżnika PO HORYZONT Mysiadło

7 marca 2018 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Klubu Podróżnika PO HORYZONT w Mysiadle, którego tematem będzie: Antypody, podróż po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

ANTYPODY - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT MYSIADŁO

Michalina Kupper, uczestniczka Rowerowego Jamboree – sztafety z Polski do Japonii na etapie Turcja-Irak-Iran, nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei. Miłośniczka ulicznych historii. Fanka lokalnej kuchni. Kocha Bliski Wschód i Oceanię. Twórczyni autorskich warsztatów etnograficznych dla dzieci i młodzieży. Pedagog, przedsiębiorca, instruktor ZHR. Podróż odbyła się w terminie od stycznia do września 2016 roku. Była próbą połączenia pracy na Antypodach i wędrówki po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei. Podczas podróży gościłam w nowoczesnych australijskich domach jak i wioskach na aborygeńskich, świętych ziemiach oraz w papuaskich chatkach w dżungli.

Podczas prezentacji dowiemy się:
- dlaczego stolica Papui znajduje się w 10 najbardziej niebezpiecznych miastach świata
- w jaki sposób powstało ponad 800 zupełnie odrębnych od siebie języków w jednym kraju (i są nadal używane)
- dlaczego głównym środkiem lokomocji pomiędzy miastami jest samolot
- w co bawią się mali Papuasi
- jak uniknąć wszy, malarii i pasożytów
- skąd brały się, jeszcze do niedawna pospolite. dzieciobójstwo, szamanizm i ludożerstwo

Opowiem także o:
- polowaniu z Aborygenami na żółwie w parku narodowym oraz ich życiu w "rezerwatach", gdzie biali nie mają wstępu
- wspinaczce na Mt.Kościuszko w Australii
- wielkanocnej wędrówce po największej piaszczystej wyspie na świecie i spotkaniu z dzikim dingo
- surfingu bez deski na plaży
- gorących źródłach w Nowej Zelandii zimową porą
- gejzerach i wędrówkach z Maorysem po rodzimej ziemi pierwszych osadników

Informacje8 marca 2018, 17:00,

Warsztaty Być Kobietą - Warsztaty z pielęgnacji twarzy i makijażu w Klubie Kultury w Bogatkach

8 marca 2018 roku w godzinach 18.00-20.00 w ramach Kulturalnego Klubu Kobiet, odbędą się Warsztaty "Być Kobietą" w Klubie Kultury w Bogatkach. Zapraszamy Panie na bezpłatne warsztaty z pielęgnacji i makijażu twarzy. Zapisy (max 10 osób) w Klubie Kultury oraz pod numerem telefonu 514-704-931. Miejsce: Bogatki, ul. Królewska 91.

WARSZTATY BYĆ KOBIETĄ - WARSZTATY Z PIELĘGNACJI TWARZY I MAKIJAŻU W KLUBIE KULTURY W BOGATKACH