Informacje15 lipca 2013, 00:00,

Konkurs fotograficzny CZAS I PRZEMIJANIE

Fundacja Prospołeczna PODUCHA w ramach projektu Kultura jest trendy, Towarzystwo Przyjaciół śp. ks. Jarosława Burskiego oraz portal internetowy do prezentacji prac i projektu: www.pasjazycia.com zachęcają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn.: CZAS I PRZEMIJANIE. Cele konkursu: promocja kultury współczesnej, promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, rozwijanie pasji i uzdolnień. Termin nadsyłania prac do 30 września 2013 r. Prace należy przesyłać na adres mailowy: konkurs@pasjazycia.com

CZAS I PRZEMIJANIE  KONKURS FOTOGRAFICZNY

Zasady udziału w konkursie: Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia. Każde zdjęcie należy przesłać w dwóch wielkościach: 1020 pix dłuższy bok (poglądowa) oraz w pełnej rozdzielczości (do druku). Zdjęcia z dodatkowymi elementami jak ramka, datownik itp. nie będą dopuszczone do konkursu. Przesyłane pliki w formacie JPG należy oznaczyć kolejnymi numerami odpowiadającymi numerom opisu zdjęcia w oświadczeniu. Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną lub tradycyjną na adres fundacji: Fundacja Prospołeczna „PODUCHA” 92- 207 £ódź, ul. Szpitalna 9/11 z dopiskiem: Konkurs fotograficzny „Czas i przemijanie”. Pobierz druk: zgłoszenie i oświadczenie uczestnika konkursu fotograficznego

Wyboru zwycięskich prac dokona jury w składzie: Lidia Popiel (fotograf, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, redaktor naczelna magazynu finelife.pl), Krzysztof Candrowicz (dyrektor £ódź Art Center – Międzynarodowego Centrum Sztuki oraz Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w £odzi) oraz Bernard Saczuk (dyrektor OFF Out Of Schedule FashionPhilosophy Fashion Week Poland oraz dyrektor artystyczny wystawy Young Fashion Photographers Now). Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: Kategoria I- uczniowie gimnazjów, Kategoria II- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Decyzja jury jest ostateczna. Nazwiska autorów finałowych prac opublikowane zostaną na stronie internetowej konkursu. Dla osób wyróżnionych w konkursie przewidziane są cenne nagrody rzeczowe. Wernisaż prac odbędzie się w drugiej połowie października w £odzi (o miejscu wernisażu uczestnicy zostaną powiadomieni drogą mailową). Wszystkie zgłoszone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej: www.pasjazycia.com Idea konkursu zrodziła się z chęci propagowania pasji fotografowania przez śp. ks. Jarosława Burskiego i jej szerzenia wśród młodzieży.
autor/źródło: Agnieszka Wojtas
Tematy:

Informacje15 lipca 2013, 00:00,

Bez krępacji o integracji - program integracyjny

Od 6 czerwca 2013 roku do 27 czerwca 2013 roku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piasecznie (Zalesiu Dolnym) przeprowadził kolejny program integracyjny skierowany do młodzieży szkół z terenu gminy Piaseczno. Tym razem program nosił nazwę BEZ KRęPACJI O INTEGRACJI i odbył się we wszystkich publicznych gimnazjach na terenie Gminy Piaseczno. (Gimnazjum w Zespole Szkół w Józefosławiu, Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół w Piasecznie, Gimnazjum w Zespole Szkół w Chylicach, Gimnazjum w Zespole Szkół w Jazgarzewie, Gimnazjum w Zespole Szkół w Złotokłosie, Gimnazjum nr-1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie, Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II, Gimnazjum w Zalesiu Górnym). W tej grupie wiekowej było to pilotażowe przedsięwzięcie, od 2004 roku WTZ prowadzą programy integracyjne w szkołach średnich na terenie naszej Gminy.

BEZ KRęPACJI O INTEGRACJI - PROGRAM INTEGRACYJNY

W każdym gimnazjum przeprowadzony został cykl zajęć, podzielonych na trzy moduły:
1. Aktywizacja młodzieży do wczuwania się w rolę osób z niepełnosprawnością oraz wyrażenie swoich opinii i odczuć z tym związanych.
2. Wykonanie wspólnego zadania przez młodzież i osoby z niepełnosprawnością (uczestników WTZ).
3. Przedstawienie możliwości aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością (uczestników WTZ).

BEZ KRęPACJI O INTEGRACJI - PROGRAM INTEGRACYJNY

Fizycznym zakończeniem projektu będzie publikacja poradnika mającego na celu ułatwienie funkcjonowania na jednej płaszczyźnie osób pełnosprawnych jak i tych z niepełnosprawnością. Mamy nadzieję, że o wiele więcej efektów dokona się w sposobie myślenia jak również życia uczniów szkół i podopiecznych WTZ. Program współfinansowany jest przez Miasto i Gminę Piaseczno ora Powiat Piaseczyński.

autor/źródło: Grzegorz Szymański - instruktor WTZ KSN AW w Piasecznie