Informacje15 lipca 2013, 00:00,

Bez krępacji o integracji - program integracyjny

Od 6 czerwca 2013 roku do 27 czerwca 2013 roku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piasecznie (Zalesiu Dolnym) przeprowadził kolejny program integracyjny skierowany do młodzieży szkół z terenu gminy Piaseczno. Tym razem program nosił nazwę BEZ KRęPACJI O INTEGRACJI i odbył się we wszystkich publicznych gimnazjach na terenie Gminy Piaseczno. (Gimnazjum w Zespole Szkół w Józefosławiu, Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół w Piasecznie, Gimnazjum w Zespole Szkół w Chylicach, Gimnazjum w Zespole Szkół w Jazgarzewie, Gimnazjum w Zespole Szkół w Złotokłosie, Gimnazjum nr-1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie, Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II, Gimnazjum w Zalesiu Górnym). W tej grupie wiekowej było to pilotażowe przedsięwzięcie, od 2004 roku WTZ prowadzą programy integracyjne w szkołach średnich na terenie naszej Gminy.

BEZ KRęPACJI O INTEGRACJI - PROGRAM INTEGRACYJNY

W każdym gimnazjum przeprowadzony został cykl zajęć, podzielonych na trzy moduły:
1. Aktywizacja młodzieży do wczuwania się w rolę osób z niepełnosprawnością oraz wyrażenie swoich opinii i odczuć z tym związanych.
2. Wykonanie wspólnego zadania przez młodzież i osoby z niepełnosprawnością (uczestników WTZ).
3. Przedstawienie możliwości aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością (uczestników WTZ).

BEZ KRęPACJI O INTEGRACJI - PROGRAM INTEGRACYJNY

Fizycznym zakończeniem projektu będzie publikacja poradnika mającego na celu ułatwienie funkcjonowania na jednej płaszczyźnie osób pełnosprawnych jak i tych z niepełnosprawnością. Mamy nadzieję, że o wiele więcej efektów dokona się w sposobie myślenia jak również życia uczniów szkół i podopiecznych WTZ. Program współfinansowany jest przez Miasto i Gminę Piaseczno ora Powiat Piaseczyński.

autor/źródło: Grzegorz Szymański - instruktor WTZ KSN AW w Piasecznie

Informacje16 lipca 2013, 00:00,

Kocha lubi szanuje - Plenerowe Kino Konstancin

Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszańców na Plenerowe Kino w Konstancinie. Najbliższy seans odbędzie się w piątek 19 lipca 2013 roku o godzinie 21:45, na terenie Amfiteatru w Parku Zdrojowym, podczas którego będzie można obejrzeć film KOCHA, LUBI, SZANUJE, reż. Glenn Ficcara, John Requa. Wstęp wolny. Sponsorem kina plenerowego jest firma Saur Konstancja. Zapraszamy do Plenerowego Kina w Konstancinie.

FILM KOCHA, LUBI, SZANUJE W PLENEROWYM KINIE W KONSTANCINIE

KOCHA, LUBI, SZANUJE w wieku czterdziestu kilkulat przesadnie poprawny Cal Weaver (Steve Carell) wiedzie idealne życie - ma dobrą pracę, ładny dom, udane dzieci i szkolną miłość za żonę. Ale kiedy dowiaduje się, że jego druga połowa, Emily (Julianne Moore), zdradziła go i chce się rozwieść, jego „wymarzone” życie rozpada się na kawałki. Co gorsza, w dzisiejszym świecie, w którym królują single, Cal, który na randce nie był od lat, staje się uosobieniem niezgrabności. Nieszczęsnego Cala, spędzającego wolne wieczory na samotnych rozmyślaniach w pobliskim pubie, wybiera sobie na partnera i ucznia przystojny podrywacz po trzydziestce - Jacob Palmer (RyanGosling). Jacob stara się pomóc Calowi pogodzić się z rozstaniem i rozpocząć nowe życie, więc ukazuje mu liczne możliwości, jakie się przed nim otwierają: zalotne kobiety, męskie wypady na drinka i wyczucie stylu, jakiego nie można wyrobić sobie, robiąc zakupy w sieciówkach. Cal i Emily to nie jedyne postaci poszukujące miłości tam, gdzie trudno na nią trafić. Trzynastoletni syn Cala -Robbie - szaleje za siedemnastoletnią opiekunką do dzieci, Jessicą, która z kolei na obiekt westchnień wybrała sobie Cala. A ten, mimo całej przemiany i licznych podbojów, nie może w swoim sercu zmienić tej jednej rzeczy, która ciągle prowadzi go z powrotem w to samo miejsce, w którym rozpoczęła się jego podróż.

Następne filmy Plenerowe Kino w Konstancinie:

Lipiec 2013
26.07.2013 Incepcja (reż. Christopher Nolan)
Sierpień 2013
02.08.2013 Jasminum (reż. Jan Jakub Kolski)
09.08.2013 Jak zostać królem (reż. Tom Hooper)
16.08.2013 Yuma (reż. Piotr Mularczyk)
23.08.2013 Pół żartem pół serio (reż. Billy Wilder)
30.08.2013 Avatar (reż. James Cameron)
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna