Informacje3 grudnia 2013, 00:00,

Konferencja o prawie spadkowym Biznes z klasą

4 grudnia 2013 roku odbędzie się III konferencja z cyklu Biznes z klasą zatytułowana Sukces sukcesji - planowanie spadkowe w firmie i w rodzinie. Jak uniknąć problemów finansowych, prawnych i podatkowych. Konferencja odbędzie się 4 grudnia w salach konferencyjnych Hotelu DeSilva w Piasecznie ul. Puławska 45b w godzinach 9.30-15. Konferencję poprowadzą eksperci zajmujący się od lat sukcesją spadkową z kancelarii prawnej LTF Advisers. Odbędzie się także dyskusja panelowa oraz warsztaty.

Konferencja o prawie spadkowym Biznes z klasą

Wielu z nas miało już niełatwe doświadczenia ze sprawami spadkowymi, jako ewentualny beneficjent spadkobierca. Jednak często sprawy związane z podziałem majątków po śmierci ich właściciela trwają latami i często kończą się wieloma podziałami w rodzinie. Czy zastanawialiście się Państwo, co dzieje się z firmami po śmierci ich właściciela? Co stanie się z majątkiem tych firm? Kto ma przejąć ich kontrolowanie i prowadzenie? Czy nadal będą one działały na rynku? Przykładem niech będzie pewne małżeństwo. Pan prowadził dobrze prosperującą indywidualną działalność gospodarczą. Zmarł nieoczekiwanie, testamentu spisać już nie zdążył. Wdowa chciała przyjąć spadek i dalej prowadzić firmę na odziedziczonym majątku.

Konferencja o prawie spadkowym Biznes z klasą

Niestety, okazało się, że ich dziecko jest niepełnoletnie a oznacza to, że niezależnie od woli matki doszło do dziedziczenia z dobrodziejstwem inwentarza, z całą procedurą, która temu towarzyszy. Dodatkowo okazało się, że skoro dochodzi do dziedziczenia ustawowego, to nie pani sama przejmie majątek, ale odziedziczy wspólnie z dzieckiem… a konkretnie z dwójką dzieci. Córka zmarłego z poprzedniego małżeństwa, mimo otrzymania (oczywiście bez żadnych pokwitowań) znacznych sum pieniędzy, ani myśli zrzec się spadku po ojcu. W tym momencie dochodzi do trudnych negocjacji rodzinnych, a firmy już nie ma.

Problemom opisanym w tym przykładzie można zawczasu zaradzić tak, aby zabezpieczyć rodzinę oraz aby firma kontynuowała swoją działalność. Tym właśnie zagadnieniom, tak rzadko poruszanym poświęcona będzie III konferencja z cyklu "Biznes z klasą" zatytułowana "Sukces sukcesji - planowanie spadkowe w firmie i w rodzinie. Jak uniknąć problemów finansowych, prawnych i podatkowych". Informacje i zapisy na konferencję na stronie internetowej www.bizneszklasa.pl
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje1 grudnia 2013, 00:00,

Policyjna akcja TRZE¬WY KIEROWCA

Koniec listopada i początek grudnia to okres popularnych imienin, Andrzeja i Barbary, które zazwyczaj obchodzone są na imprezach zakrapianych alkoholem. Mimo wielu policyjnych apeli, w dalszym ciągu wiele osób wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. Aby wyeliminować jak najwięcej takich kierowców - stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, policjanci do 5 grudnia do godz. 10.00 będą prowadzić działania TRZE¬WY KIEROWCA.

Policyjna akcja TRZE¬WY KIEROWCA

Nietrzeźwi kierowcy to wciąż problem na naszych drogach. Utrata prawa jazdy i kara nawet dwuletniego pozbawienia wolności jest niczym w stosunku do zagrożenia, jakie stwarzają dla siebie i innych uczestników ruchu. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest bardzo duże i często staje się przyczyną wielu tragedii.

Pijany kierowca wyciąga niewłaściwe wnioski z dokonywanych obserwacji, jednocześnie przestając panować nad właściwymi dla kierującego pojazdem odruchami. Napotykane na drodze sytuacje ocenia zbyt optymistycznie z jednoczesnym niczym nieusprawiedliwionym poczuciem pewności siebie. Każda osoba siadająca za kierownicę znajdująca się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka staje się potencjalnym sprawcą wypadku i stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych.

Policyjna akcja TRZE¬WY KIEROWCA

W celu ograniczenia liczby kierujących w stanie po użyciu alkoholu, nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie przeprowadzone zostaną intensywne działania kontrolne mające na celu eliminację z ruchu tych, którzy wykazują ignorancję dla przepisów prawa i bezpieczeństwa na drodze. Działania TRZE¬WY KIEROWCA będą prowadzone od 29 listopada od godz. 22.00 do 5 grudnia do godz. 10.00.

Szczególnie niebezpieczny jest okres jesienno-zimowy z uwagi na gorsze warunki atmosferyczne, wcześniej zapadający zmrok i śliską nawierzchnię dróg. W trakcie działań policjanci zwracać będą także uwagę na kierujących popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym tj. nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz przejeżdżanie linii ciągłej, które stanowią podłoże do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy: