Informacje1 grudnia 2013, 00:00,

Policyjna akcja TRZE¬WY KIEROWCA

Koniec listopada i początek grudnia to okres popularnych imienin, Andrzeja i Barbary, które zazwyczaj obchodzone są na imprezach zakrapianych alkoholem. Mimo wielu policyjnych apeli, w dalszym ciągu wiele osób wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. Aby wyeliminować jak najwięcej takich kierowców - stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, policjanci do 5 grudnia do godz. 10.00 będą prowadzić działania TRZE¬WY KIEROWCA.

Policyjna akcja TRZE¬WY KIEROWCA

Nietrzeźwi kierowcy to wciąż problem na naszych drogach. Utrata prawa jazdy i kara nawet dwuletniego pozbawienia wolności jest niczym w stosunku do zagrożenia, jakie stwarzają dla siebie i innych uczestników ruchu. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest bardzo duże i często staje się przyczyną wielu tragedii.

Pijany kierowca wyciąga niewłaściwe wnioski z dokonywanych obserwacji, jednocześnie przestając panować nad właściwymi dla kierującego pojazdem odruchami. Napotykane na drodze sytuacje ocenia zbyt optymistycznie z jednoczesnym niczym nieusprawiedliwionym poczuciem pewności siebie. Każda osoba siadająca za kierownicę znajdująca się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka staje się potencjalnym sprawcą wypadku i stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych.

Policyjna akcja TRZE¬WY KIEROWCA

W celu ograniczenia liczby kierujących w stanie po użyciu alkoholu, nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie przeprowadzone zostaną intensywne działania kontrolne mające na celu eliminację z ruchu tych, którzy wykazują ignorancję dla przepisów prawa i bezpieczeństwa na drodze. Działania TRZE¬WY KIEROWCA będą prowadzone od 29 listopada od godz. 22.00 do 5 grudnia do godz. 10.00.

Szczególnie niebezpieczny jest okres jesienno-zimowy z uwagi na gorsze warunki atmosferyczne, wcześniej zapadający zmrok i śliską nawierzchnię dróg. W trakcie działań policjanci zwracać będą także uwagę na kierujących popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym tj. nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz przejeżdżanie linii ciągłej, które stanowią podłoże do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy:

Informacje1 grudnia 2013, 00:00,

Przywrócenie podstawowych tras linii 707 i L-1

W związku z zakończeniem remontu ul. Wojska Polskiego w miejsc. Władysławów od dnia 2 grudnia 2013 r. od początku kursowania przywraca się trasy podstawowe linii 707 i L-1 przez ul. Wojska Polskiego w miejsc. Władysławów. Ponadto likwiduje się funkcjonowanie przystanków RYBNA 53 i żWIROWA 52 oraz wznawia się funkcjonowanie przystanków:
- żWIROWA 02,
- WILCZA GÓRA 01 i 02,