Informacje23 lipca 2013, 00:00,

Koncert zespołu SOUNDZ GOOD w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu SOUNDZ GOOD, który odbędzie się 27 lipca 2013 roku o godz. 19.00. Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym. Podczas sobotniego koncertu wystąpi: Marta Zalewska - vocal, bass oraz Magda Czwojda - guitars. Zapraszamy!

SOUNDZ GOOD

Magda Czwojda i Marta Zalewska w swoim najnowszym projekcie SOUNDZ GOOD mimowolnie przełamują stereotyp, że kobiety nie potrafią współdziałać w sztuce i biznesie, a tym bardziej – razem tworzyć. Z pewnością zmiana obiegowych opinii nie była głównym założeniem duetu, ponieważ na co dzień łączy je przyjaźń i muzyka, a nie ideologia Mówią o sobie: "Marta i Magda. Przyjaźń w życiu i w muzyce. Kochają i nienawidzą, śmieją się i płaczą, imprezują i leczą kaca, jeżdżą po świecie i wracają - a potem piszą o tym piosenki". Soundz good?

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje20 lipca 2013, 00:00,

KRAINA JEZIORKI RAJEM DLA ROWERZYSTÓW

18 szlaków rowerowych o łącznej długości ponad 400 km, 365 miejsc wartych odwiedzenia, 60 obiektów noclegowych i 108 punktów gastronomicznych - to wszystko, i znacznie więcej, znajdą miłośnicy dwóch kółek w Krainie Jeziorki. Kraina Jeziorki to wyjątkowe miejsce obejmujące malownicze tereny gmin m.in.: Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Piaseczno, Prażmów, Tarczyn i Mszczonów.

TRASY ROWEROWE KRAINY JEZIORKI
kliknij, aby powiększyć mapę tras rowerowych Krainy Jeziorki

Na miłośników jednośladów czekają wspaniałe krajobrazy, liczne wydarzenia kulturalne, piękne zabytki i muzea, a przede wszystkim ponad 400 km szlaków rowerowych. Główny liczy 82 km i biegnie zgodnie z nurtem rzeki Jeziorki. Pozostałe 17 tras to zarówno szlaki istniejące, jak i 200 km szlaków powstałych w 2013 roku w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki. Rowerzyści znajdą tutaj również dobrze rozwiniętą bazę noclegową (60 obiektów) i gastronomiczną (108 punktów) oraz liczne atrakcje turystyczne, do których należą: Park zdrojowy z tężnią solankową w Konstancinie-Jeziornie, zespół pałacowo-parkowy w Oborach, zamek w Czersku, piaseczyńsko-grójecka kolej wąskotorowa, termy w Mszczonowie, zalew Osieczek, drewniane kościoły w Chynowie, Rembertowie, Lutkówce i na Mariankach.

Interaktywna mapa Krainy Jeziorki: krainajeziorki.pl
Tematy: