Informacje7 października 2011, 00:00,

Koncert KWIATKI ŚWIęTEGO FRANCISZKA w Prażmowie

Urząd Gminy Prażmów serdecznie zaprasza na koncert charytatywny KWIATKI ŚWIęTEGO FRANCISZKA, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 października 2011 roku o godz. 19.00 w kościele w Prażmowie. Koncert organizowany jest na rzecz odnowienia zabytkowego obrazu ołtarzowego, odnalezionego przez księdza Tadeusz Polaka.

KONCERT KWIATKI ŚWIęTEGO FRANCISZKA W PRAżMOWIE

W tym dniu wypada również XI Dzień Papieski i 25. Rocznica zainicjowanego przez Jana Pawła II Światowego Dnia Modlitwy o Pokój w Asyżu. Patronat nad koncertem objął Grzegorz Pruszczyk, wójt gminy Prażmów. Podczas koncertu m.in. oratorium Florilegium - pieśni św. Franciszka - muzyczna podróż śladami Biedaczyny z Asyżu. Średniowieczne instrumentarium i klimat poszczególnych pieśni sugestywnie przenosi słuchacza w czasy odległe, ale treść jest aktualna i poruszająca. Kompozycji dodają barwności znakomite kreacje czołowych polskich aktorów musicalowych i dramatycznych: Tomasza Steciuka, Anity Urban, Pawła Lipnickiego, Stanisława Górki, Jarosława Domina, Wojciecha Machnickiego, Krystyny Kozaneckiej oraz Romana Kołakowskiego. Zagra Orkiestra Teatru Rapsodycznego i Zespół Muzyki Dawnej Dekameron. Zapraszamy!
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Prażmów
Tematy:Prażmów

Polecane dla Ciebie

Informacje1 października 2011, 00:00,

Warsztaty dla dzieci z AZS i innymi chorobami skóry

Fundacja Alabaster serdecznie zaprasza 2 października 2011 roku w godz. 10.00-17.00 na warsztaty lalkarsko-teatralne, dla dzieci w wieku 4-10 lat, które chorują na atopowe zapalenie skóry. Miejsce warsztatów: Zalesie Górne, ul. Pionierów 46. Projekt ten jest współfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

Fundacja Alabaster

Warsztaty są bezpłatne, a przygotowane zostały dla mieszkańców Gminy Piaseczno. Warsztaty obejmują między innymi wspólne zabawy integracyjne i zapoznawcze, tworzenie lalek. Zaprojektowane i wykonane postacie postaramy się ożywić tak, by mogły wziąć udział, wraz z ich autorami, w niewielkich etiudach teatralnych. W drugiej części warsztatów dzieci same będą mogły zamienić się w aktorów. W trakcie spotkania, oprócz wspólnej zabawy z dzieckiem, proponujemy rozmowę z terapeutą. Warsztaty pomogą uwierzyć w swoje możliwości, pokonać nieśmiałość, zapomnieć o poczuciu odmienności, czasem dotrzeć do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Prowadzący: aktorka/instruktor teatralny - IRENA LIPCZYńSKA, oraz psychoterapeuta - KATARZYNA WYRZYKOWSKA.
autor/źródło: Monika Wyrzykowska - Prezes Fundacji Alabaster www.fundacja-alabaster.org