Informacje17 stycznia 2014, 00:00,

Koncert kolęd w Kościele Parafialnym w Baniosze

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Dyrektor Ośrodka Kultury, Zespół Chóralny Coniew oraz Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii serdecznie zapraszają mieszkańców na koncert kolęd, który odbędzie się w najbliższą niedziele 19 stycznia 2014 roku o godz. 9.00 i 10.30 w Kościele Parafialnym w Baniosze. Zapraszamy na koncert kolęd w Baniosze.

KONCERT KOLĘD W KOŚCIELE PARAFIALNYM W BANIOSZE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje17 stycznia 2014, 00:00,

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ DO PIASECZNA

BUSPAS na Puławskiej ma poprowadzić aż do Piaseczna. Pomysł stworzenia buspasów na ulicy Puławskiej jest dyskutowany od kilku lat, ale nigdy nie udało się wprowadzić go w życie. Eksperci twierdzą, że można wytyczyć tam czwarty pas i przeznaczyć go tylko dla autobusów. Nie zabrałoby to pasa ruchu samochodom, a znacznie ułatwiłoby to komunikację autobusom. W tym celu trzeba nieznacznie poszerzyć pobocze i zawęzić istniejące pasy, które mają aż 3,75 m, a wystarczy 3,5 m - mówią eksperci.

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ AŻ DO PIASECZNA

Nowy prezes Zarządu Transportu Miejskiego ogłosił, że buspas jednak powstanie i to jeszcze w tym roku. Ma on zostać wytyczony na ulicy Puławskiej i poprowadzić aż do Piaseczna. Jesteśmy zdeterminowani, żeby poddać ten projekt technicznym, szczegółowym analizom. Naszym zamierzeniem jest, nie uszczuplając przestrzeni dla samochodów, wygospodarować wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich przestrzeń, modyfikując szerokość pasów i w 2014 roku ten buspas wdrożyć – mówi Wiesław Witek w rozmowie z tvnwarszawa.pl

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ DO PIASECZNA