Informacje17 stycznia 2014, 00:00,

Koncert kolęd w Kościele Parafialnym w Baniosze

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Dyrektor Ośrodka Kultury, Zespół Chóralny Coniew oraz Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii serdecznie zapraszają mieszkańców na koncert kolęd, który odbędzie się w najbliższą niedziele 19 stycznia 2014 roku o godz. 9.00 i 10.30 w Kościele Parafialnym w Baniosze. Zapraszamy na koncert kolęd w Baniosze.

KONCERT KOLĘD W KOŚCIELE PARAFIALNYM W BANIOSZE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje16 stycznia 2014, 00:00,

Koncert LI-LA-LO łączący muzyczne światy przedwojennej Warszawy i Tel Awiwu

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Pan Avner Yonai (fundator Ger Mandolin Orchestra) oraz Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zapraszają na wyjątkowy koncert Li-La-Lo - łączący muzyczne światy przedwojennej Warszawy i Tel Awiwu, który odbędzie się 18 stycznia 2014 roku o godz. 19.30 w nowej siedzibie Ośrodka Kultury (dawny Dom Żołnierza) przy ul. Por. Jana Białka 9 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert Li-La-Lo.

Koncert LI-LA-LO  łączący muzyczne światy przedwojennej Warszawy i Tel Awiwu

Zaskakująco zabrzmi słynna kołysanka Henryka Warsa „Ach śpij kochanie” po hebrajsku, czy „Ostatnia niedziela” jako Ostatni Szabat. Usłyszymy hebrajskie wersje polskich szlagierów i polskie wersje – a właściwie parodie – hitów jidysz. Przeboje orientalne, tanga, żydowsko-arabskie foxy z Warszawą i Tel Awiwem w tle. Wszystko w nowych, lekko swingujących aranżacjach, w delikatnej równowadze między utworami do tańczenia i rozmarzenia.

autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Góra Kalwaria