Informacje21 lutego 2017, 19:00,

Koncert fortepianowy Yuko Kawai


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


21 lutego 2017 roku o godz. 19:00 odbędzie się koncert fortepianowy Yuko Kawai. Miejsce: sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.

KONCERT FORTEPIANOWY YUKO KAWAI

Yuko Kawai - śmiało można uznać, że liryzm przenikający jej pełną śpiewności grę godny jest Lipattiego." - The Art of Records, 2008 Jako pierwsza zaprezentowała światowe prawykonanie Koncertów fortepianowych e-moll i f-moll Chopina w wersji na fortepian solo według Wydania Narodowego. Yuko Kawai urodziła się w Nagoi (Japonia). Gra na fortepianie od piątego roku życia. W trakcie studiów podyplomowych w Aichi została zauważona przez przebywającego wówczas w Japonii prof.Jana Ekiera. Rezultatem spotkania była kontynuacja studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie pod jego kierunkiem i uzyskanie dyplomu tej uczelni w 1994 roku. W 1995 roku Yuko Kawai zdobyła III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im.Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach. W październiku tego samego roku wzięła udział w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im.F.Chopina w Warszawie. Pomimo, że nie została laureatką, zdobyła uznanie jurorów, publiczności oraz krytyków muzycznych. Yuko Kawai prowadzi intensywną działalność koncertową; występuje w Europie i Japonii. Często zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych. Dokonała licznych nagrań płytowych dla wytwórni: Platz, Imagine oraz BeArTon, a jej utrwalone na płytach interpretacje muzyki Chopina są wysoko cenione. W 2008 r. Yuko Kawai wykonała cykl recitali złożonych ze wszystkich sonat Mozarta w Nagoya praz w Anjo, a w 2009 r. odbyło się w jej udziałem japońskie prawykonanie Koncertu fortepianowego As-dur op.127 F.Kalkbrennera. W roku 2010 odbyła tournée po Japonii (Osaka, Okazaki, Nagoya, Hamamatsu oraz Tokio) z Kwartetem Smyczkowym Filharmonii Warszawskiej, podczas którego wykonywała Koncerty fortepianowe Chopina.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje20 lutego 2017, 08:00,

Konkurs Pokaż swój komiks


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Centrum Kultury w Piasecznie organizuje konkurs plastyczny „Pokaż swój komis”. Jest to pierwsza edycja tego przedsięwzięcia. Celem konkursu jest rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych dzieci i młodzieży, ćwiczenie umiejętności plastycznych, a także umożliwienie zaprezentowania swojego talentu.

KONKURS POKAŻ SWÓJ KOMIKS

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, 14-19 lat. - Nie chcemy ograniczać wyobraźni uczniów, dlatego dajemy dowolność co do formy, długości i tematyki komiksu. Jury weźmie pod uwagę m.in. estetykę, pomysł, oryginalność prac- informuje organizator.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Festiwalu Przystanek: Komiks, który odbędzie się 2 kwietnia 2017 roku w Przystanku Kultura, pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Fragmenty prac laureatów będą stanowić jego ekspozycję. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Pobierz regulamin konkursu (pdf). Prace składać można do 20 marca 2017 roku.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie