Informacje15 października 2009, 00:00,

Koncert fortepianowy Rocznica Pontyfikatu Jana Pawła II

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zapraszają na koncert fortepianowy z okazji Rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II. Koncert odbędzie się 18 października 2009 roku o godzinie 19.00 w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Wstęp wolny. Na koncercie zagra: Marcin Dominik Głuch.

Koncert fortepianowy z okazji Rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II

MARCIN DOMINIK G£UCH pianista, dyrygent, antropolog kultury i kompozytor. Urodzony 7 maja 1973 w Warszawie. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie - dyrygenturę chóralną u Antoniego Szalińskiego, kameralistykę fortepianową u Krystyny Makowskiej-£awrynowicz oraz kompozycję pod kierunkiem Romualda Twardowskiego. Od 1997 był zatrudniony jako pianista w Performing Arts School "Dansforum" w Göteborgu w Szwecji, gdzie ponadto współpracował z Festiwalem Naukowym, Festiwalem Filmowym, Wyższą Szkołą Muzyczną i artystami: Piotrem Skałubą, Janem Englertem, Piotrem Janowskim, Grantem Martyrosianem, Dawidem Dorelem Ambrusem, Małgorzatą Gucewicz-Boublej, Birgitt i Ellen Finnilä oraz choreografami: Lią Schubert, Vaclavem Havlikiem, Marianą Dascalu i Ran Hamilton.

MARCIN DOMINIK G£UCH

W 2002 roku jego balet Wspomnienia z ogrodu miał swoją premierę w Teatrze Tir Na Nog w Göteborgu. Jako koncertujący pianista współpracuje z Instytutem Polskim w Sztokholmie i Rzymie, Szwedzkim Kościołem Protestanckim w Berlinie, Paryżu i Palmie na Majorce, Federacją Cemat w Rzymie. Od września 2004 jest pianistą Baletu Monte Carlo w Monako Marcin Dominik Głuch jest również autorem wielu publikacji naukowych poświęconych antropologii polskiej kultury muzycznej w Szwecji. Do ważniejszych kompozycji Głucha należą: Wspomnienia z ogrodu balet (2000-2001), Kolorowe fraszki na fortepian (2004), Serenada lapońska na fortepian (2004), Mały niebieski koń scherzo na fortepian (2004). Zapraszamy na koncert do Starej Iwicznej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje16 października 2009, 00:00,

Koncerty DNI PAPIESKIE Jan Paweł II Papież Wolności

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Parafia św. Anny w Piasecznie oraz Parafia św. Franciszka w Prażmowie Serdecznie zapraszają na uroczyste koncerty z okazji Dnia Papieskiego JAN PAWE£ II PAPIEż WOLNOŚCI. Odbędą się dwa koncerty: koncert popularnej piosenkarki chrześcijańskiej Magdy Anioł w Piasecznie oraz koncert Habemus Papam Joannem Paulum Secundum - Karol Wojtyła w Prażmowie. Wydarzenia kulturalne, uświetnią 31. rocznicę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową.

Koncerty z okazji Dnia Papieskiego Jan Paweł II Papież Wolności

Koncert Magdy Anioł odbędzie w niedzielę, 18 października 2009 roku o godz. 17.00 w sali widowiskowej Domu Parafialnego przy kościele św. Anny w Piasecznie. Także w niedzielę, w kościele św. Franciszka w Prażmowie zabrzmi koncert Habemus Papam Joannem Paulum Secundum - Karol Wojtyła. Początek o godz. 18.00. Wystąpi Festiwalowa Orkiestra Kameralna im. I.J. Paderewskiego pod dyrekcją Szymona Kawalli. Zapraszamy na koncerty z okazji Dnia Papieskiego Jan Paweł II Papież Wolności.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno i Prażmów