Informacje16 października 2009, 00:00,

Koncerty DNI PAPIESKIE Jan Paweł II Papież Wolności


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Parafia św. Anny w Piasecznie oraz Parafia św. Franciszka w Prażmowie Serdecznie zapraszają na uroczyste koncerty z okazji Dnia Papieskiego JAN PAWE£ II PAPIEż WOLNOŚCI. Odbędą się dwa koncerty: koncert popularnej piosenkarki chrześcijańskiej Magdy Anioł w Piasecznie oraz koncert Habemus Papam Joannem Paulum Secundum - Karol Wojtyła w Prażmowie. Wydarzenia kulturalne, uświetnią 31. rocznicę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową.

Koncerty z okazji Dnia Papieskiego Jan Paweł II Papież Wolności

Koncert Magdy Anioł odbędzie w niedzielę, 18 października 2009 roku o godz. 17.00 w sali widowiskowej Domu Parafialnego przy kościele św. Anny w Piasecznie. Także w niedzielę, w kościele św. Franciszka w Prażmowie zabrzmi koncert Habemus Papam Joannem Paulum Secundum - Karol Wojtyła. Początek o godz. 18.00. Wystąpi Festiwalowa Orkiestra Kameralna im. I.J. Paderewskiego pod dyrekcją Szymona Kawalli. Zapraszamy na koncerty z okazji Dnia Papieskiego Jan Paweł II Papież Wolności.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno i Prażmów

Napisz komentarz

Informacje9 października 2009, 00:00,

Jesienny Gospel koncert Piast i Grapa Family w Prażmowie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Fundacja Promocji Nieprofesjonalnych Zespołów Muzycznych Promotus oraz Powiat Piaseczyński zapraszają na cykl koncertów gospel w kościołach Powiatu Piaseczyńskiego. Muzyka chóralna chóru Piast i Grapa Family zabrzmi w Prażmowie, Piasecznie i Sobikowie. Pierwszy z koncertów JESIENNY GOSPEL, odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 października 2009 roku, godz. 12.30 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie.

Koncert Jesienny Gospel Piast i Grapa Family w Prażmowie

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009. Prowadzenie: Małgorzata Chmielewska. Organizatorami są Fundacja Promocji Nieprofesjonalnych Zespołów Muzycznych Promotus oraz Powiat Piaseczyński. Patronat: Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego dr Barbara Rudzińska-Mękal oraz Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek. Serdecznie zapraszamy na koncert Piast & Grapa Gospel Family w Prażmowie.

Jesienny Gospel Piast i Grapa Family

PIAST & GRAPA FAMILY dyrygent Aleksandra Puacz-Markowska. Chór mieszany; powstał w listopadzie 2005 r. z inicjatywy wokalistki i dyrygentki, Aleksandry Puacz-Markowskiej. Grupa początkowo działała jako Grapa Family Gospel Choir przy Konstancińskim Domu Kultury. Zadebiutowała koncertem gospel w dniu 10 czerwca 2006 r. podczas dorocznych Dni Konstancina. Od października 2007 r. dodatkowa grupa powstała przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie. Obecnie oba chóry koncertują wspólnie jako PIAST & GRAPA FAMILY. Zespół skupia pasjonatów muzyki chóralnej, uzdolnioną młodzież i osoby dorosłe, stwarzając im warunki do realizacji swoich pasji i rozwoju indywidualnych umiejętności artystycznych. W chórze śpiewają całe rodziny, a dbałość o prawidłową emisję i idealną intonację sprawia, że zespół jest postrzegany jako niemal profesjonalny. Pasja i zaangażowanie chórzystów oraz aktywność mangerska dyrygentki sprawia, że chór może stanowić wizytówkę kulturalną Konstancina i Piaseczna. Zespół PIAST & GRAPA FAMILY ma bardzo zróżnicowany repertuar: od tradycyjnych kolęd i pastorałek polskich oraz kolęd obcych (m.in. XIV i XV wiecznych kolęd łacińskich i staroangielskich) po znane amerykańskie standardy okołoświąteczne, pieśni pasyjne i wielkopostne. Od początku chór specjalizuje się w stylowym wykonawstwie muzyki gospel i negro spiritual. Zespół coraz częściej jest zapraszany do oprawy uroczystości ślubnych, zarówno w Konstancinie jak i w Warszawie, ciesząc się rosnącą popularnością. Od niedawna współpracuje ze znanym pianistą i aranżerem jazzowym, Fryderykiem Babińskim.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Prażmów
Tematy:Prażmów

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie