Informacje19 kwietnia 2007, 00:00,

Koncert brytyjskiej wokalistki Sue Rinaldi w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Księża Marianie serdecznie zapraszają na koncert brytyjskiej piosenkarki Sue Rinaldi, który odbędzie się w najbliższy weekend: 21 kwietnia 2007 roku (sobota), o godzinie 20:00 w kościele Na Górce w Górze Kalwarii. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym koncercie. Wstęp wolny. ¬ródłem informacji o koncercie jest strona: www.gorakalwaria.pl

Sue Rinaldi

Sue Rinaldi to znana brytyjska piosenkarka zdobywająca uznanie publiczności na całym świecie. Debiutowała w połowie lat osiemdziesiątych w zespole Hearbeat, z którym odniosła kilka sukcesów na angielskich listach przebojów. W 1994 roku rozpoczęła karierę solową. Jej poszukiwania muzyczne prowadzą od rocka i muzyki klubowej (płyta Love Eternal z 1994 roku), poprzez klimaty ambientalne (płyta Promised Land z 1998 roku), aż do niezwykle intymnych i poetyckich akcentów nowego akustycznego brzmienia (płyta Personal Worship z 2001 roku)

Sue Rinaldi jest dynamiczną i wrażliwą artystką, potrafiącą szybko nawiązywać kontakt z widownią. Koncertowała już m.in. w USA, Australii, Szwajcarii, Niemczech, Norwegii, Danii, Kanadzie i Malezji. W 1997 roku śpiewała dla 55 000 widzów na Wembley w Anglii, a w Sylwestra 2001 roku dla ponad 60 000 osób w trakcie wielkiego noworocznego koncertu na plaży w Sydney.

Sue Rinaldi jako kompozytorka i autorka tekstów czerpie swoje inspiracje z osobistego doświadczenia wiary. Dużą cześć jej twórczości poświęcona jest sytuacji społecznej na świecie. Znajdująca się na jej pierwszej solowej płycie piosenka Cry Mercy opowiada o losach milionów bezdomnych dzieci w Brazylii. Promised Land, będący jednym z jej największych przebojów, opowiada o szoku, jaki przeżyła Anglia po tragicznej śmierci księżny Diany oraz o pytaniu o sens życia, jakie wielu ludzi wtedy sobie postawiło. Sue Rinaldi znana jest również ze swoich audycji radiowych, programów telewizyjnych oraz publikacji dotyczących współczesnej kultury.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje17 kwietnia 2007, 00:00,

Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza na VIII Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA, który odbędzie się w dniach: 20 – 21 kwietnia 2007 roku w sali Ośrodka Kultury ul. Kościuszki 49. Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA to przegląd amatorskich zespołów teatralnych, dziecięcych i młodzieżowych z powiatu piaseczyńskiego oraz województwa mazowieckiego.

W tegorocznym Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA weźmie udział: 14 zespołów teatralnych, 6 dziecięcych i 8 młodzieżowych, z pośród których jury w składzie: Ewa Konstanciak, Grzegorz Emanuel, Mariusz Krzemiński (jury dziecięce), Anita Sokołowska, Marzena Styczeń, Jacek £abacz (jury młodzieżowe) wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Jury oceniać będzie: dobór repertuaru (prawdziwość wypowiedzi, oryginalność, wartość artystyczną), reżyserię, dykcję aktorów, grę aktorską, wykorzystanie scenografii, muzyki, ruchu scenicznego.

Poza konkursem uczestnicy EFFKI wezmą udział w warsztatach: budowy lalek (prowadzący Elżbieta żelezik), stepu (prowadzący Karolina Nowakowska), dykcji (prowadzący Jerzy £azewski), tańca celtyckiego (prowadzący Joanna Rencławowicz) oraz w Świeczowisku.

Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA 2007 w Piasecznie

Rozkład godzinowy – Festiwal Małych Form Teatralnych Effka dziecięca – 20 kwietnia 2007 roku:
9:30 – rozpoczęcie
10:00 – prezentacja spektaklu "Mrówki" – Teatr ANANAS
10:45 – prezentacja spektaklu "Zabawa w śpiącą królewnę" – Koło teatralne "Jutrzenka"
11:30 – prezentacja spektaklu "Zabawa w króla lula" – Teatrzyk Baj
12:20 – prezentacja spektaklu "Wielkanocne" - Teatr Projekt 72
13:00 – warsztaty z dykcji – Jerzy £azewski
15:30 – prezentacja spektaklu "Legenda o warszawskim Bazyliszku" – "Zgraja z Wiolinowej"
15:40 – prezentacja spektaklu "Bajki Grażki" – Teatrzyk Horrorem

Rozkład godzinowy – Festiwal Małych Form Teatralnych Effka młodzieżowa – 21 kwietnia 2007 roku:
9.15–10.00 - Teatr "Nie-od-rzeczy" – Gimnazjum Chylice "Moja Róża Umiera"
10.00–11.00- Religijne Koło Teatralne – Gimnazjum Konstancin "My – to znaczy kto? "
11:00–12:10 -Teatr "Jakiś taki" – Bemowskie Centrum Kultury "Let’s Play"
12:10–13:00 -Teatr "Bez Kitu" – Zespół Szkół Mirków " £agodna Piosenka"
13:00–15:00 - przerwa – warsztaty – STEP
15:00-15:40 - Teatr "Cichosza" Zespół Szkół Góra Kalwaria "Tolerancja a dyskryminacja"
15:40–16:30 - Teatr "iKropka" – MOK Legionowo "Jedna"
16:30–17:30 - Teatr "Paradox" – LO Warszawa "Pierwsza lepsza, czyli..."
17:30–18:10 - Teatr "Nic Ponad" – Piaseczno "Czerwony Kapturek – nieprosta historia"
18:30–20:00 - przerwa – warsztaty – Dykcja
20:00 – zakończenie VIII Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA

Goście (Jury) VIII Festiwalu Małych Form Teatralnych Effka 2007
Marzena Styczeń: aktorka Teatru im. S. żeromskiego w Kielcach, teatru Nowego w Zabrzu. Monodram "Nocne życie". Występuje w serialach telewizyjnych: " M jak miłość","Klan". "Lokatorzy", "Samo życie", "Na dobre i na złe". Pracownik Ośrodka Kultury w Piasecznie.

Mariusz Krzemiński: absolwent Warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, aktor Teatru Ateneum w Warszawie. Jak sam stwierdza, to, co robi i kim jest, zawdzięcza swoim pierwszym krokom stawianym jako nastolatek w Kole, a następnie Studiu Teatralnym przy Teatrze Ochoty w Warszawie prowadzonym przez państwa Machulskich. Młodzieżowy ruch teatralny jest mu bardzo bliski. Ważniejsze role filmowe: "Klan", "Złotopolscy", "Samo życie", "Rodzina zastępcza".

Jacek £abacz: absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Autor tekstów, założyciel teatru "Wielkie Koło" w Będzinie, który od 2000 roku występuje ze spektaklami dla dzieci na scenach całego kraju odwiedzając: festiwale, teatry, domy kultury, szkoły i przedszkola. W ciągu 5 lat teatr przygotował dla najmłodszych widzów sześć przedstawień premierowych.

Ewa Konstanciak: śpiewająca aktorka, absolwentka Szkoły Filmowej w £odzi. Występowała m. in. w Teatrze Powszechnym im. Stefana Jaracza w £odzi oraz warszawskich teatrach RAMPA i KOMEDIA. Obecnie występuje gościnnie w słupskim Teatrze Nowym w spektaklach "Skrzypek na dachu" i "Okno na parlament". Pracuje charytatywnie na rzecz wielu fundacji m.in. "Pomóż dzieciom godnie żyć" i "Mały Książę". Ważniejsze role filmowe: "Zmiennicy", "Tulipan", "Odlot", "Trzynasty posterunek".

Anita Sokołowska: polska aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w £odzi. Obecnie aktorka łódzkiego Teatru Powszechnego. Występuje również w warszawskim Teatrze Współczesnym. Ważniejsze role filmowe: "Miodowe lata", "Kasia i Tomek", "Czego boją się faceci, czyli seks w mniejszym mieście", "Pensjonat pod Różą", "Klinika samotnych serc", "Sfora", "Na dobre i na złe".

Grzegorz Emanuel: absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w £odzi. Występował w teatrach: Ochoty w Warszawie, Studyjnym '83 w £odzi, Studio w Warszawie, Lubuskim w Zielonej Górze, Polskim w Poznaniu, Na Woli w Warszawie. Ważniejsze role filmowe: "Klan", "Szamanka", "Miodowe lata", "Superprodukcja", "Wiedźmin", "Stara baśń", "Kryminalni".

Jerzy £azewski: absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracuje zarówno w teatrze jak i przed kamerą. W latach 1992-1993 na etacie w Teatrze Polskim, 1993-2000 w Teatrze Studio. Obecnie współpracuje z teatrami: Konsekwentnym i Adekwatnym. Ważniejsze role filmowe i telewizyjne:" żegnaj Rockeffeler", "Pierścionek z orłem w koronie", "Faustyna", "Drugi brzeg", "Złoto dezerterów", "Plebania", "Don Carlos", "Chwila szczęścia", "Chory z urojenia", "Pająk", "Przybysz z Narbony".

Karolina Nowakowska: absolwentka Wydziału Aktorskiego Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie, wielokrotna Mistrzyni Polski i Republiki Czeskiej w stepowaniu. Ważniejsze role filmowe i telewizyjne: "Pitbull", "Klinika samotnych serc", "Na Wspólnej", "Kryminalni", "Lokatorzy".

Elżbieta żelezik: rodowita będzinianka, ukończyła szkołę plastyczną w Katowicach. Swoje pierwsze kukiełki robiła jako uczennica szkoły. Przez dziesięć lat pracowała w reklamie, projektując m.in. witryny sklepowe. W latach 80. kierowała pracownią plastyczną w będzińskim Teatrze Dzieci Zagłębia, a następnie pracownią plastyczną w katowickim Śląskim Teatrze Ateneum w Katowicach.

Informację o Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie (www.kulturalni.pl), z którym współpracujemy (współpracują z nami). Zapraszamy na Festiwal EFFKA!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie