Informacje11 grudnia 2018, 17:00,

Kobiety Niepodległości 1918 roku - Klub Historyczno-Patriotyczny Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


11 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Klubu Historyczno-Patriotycznego w Konstancinie nt.: Kobiety Niepodległości – 1918 roku. Najbliższe spotkanie będzie poświęcone kobietom, które odegrały istotne role w odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Jak zwykle, ogólnokrajowe wydarzenia historyczne oraz ważne postaci zostaną ukazane także w lokalnym kontekście. Miejsce: KDK, Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

Kobiety Niepodległości 1918 roku - Klub Historyczno-Patriotyczny Konstancin

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Klub Historyczno-Patriotyczny powstał z inicjatywy mieszkańców, w ramach budżetu obywatelskiego. Jego działalność to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania będą miały urozmaiconą formę: filmy, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych. W ramach klubu będą przygotowywane również krótkie reportaże filmowe o miejscach lub ludziach ważnych w gminie Konstancin-Jeziorna w kontekście historycznym. Kolejne spotkania będą się odbywać co miesiąc w każdy drugi wtorek miesiąca. Koordynatorem Klubu jest Witold Rawski.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje11 grudnia 2018, 07:00,

Książka jak lekarstwo - akcja na rzecz pacjentów szpitala w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Przyłącz się do akcji i wesprzyj inicjatywę biblioteki na rzecz pacjentów szpitala w Piasecznie. Zespół Biblioteki Publicznej w Piasecznie, a także wolontariusze, chcą zrealizować projekt „Książka jak lekarstwo” na terenie szpitala św. Anny w Piasecznie. Chcemy pokazać, że książka może być dostępna niczym lekarstwo bez recepty, a tak samo przyczynić się do szybszego powrotu do zdrowia. Chcielibyśmy zakupić książki dla dzieci i dorosłych, audiobooki oraz sprzęt do ich odtwarzania, a także zorganizować małe przedstawienia w teatrzyku kamishibai. Zgromadzone materiały zabierzemy ze sobą na cykliczne spotkania w szpitalu. Planujemy działania zarówno dla małych, jak i dużych pacjentów, w czasie których bibliotekarki i wolontariusze czytać będą książki, udostępnią zainteresowanym płyty z audiobookami, a najmłodszych zaproszą na bajki do teatrzyku kamishibai. Aby jednak projekt mógł być zrealizowany, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o finansowe wsparcie naszej inicjatywy. Dzięki choćby najmniejszemu wsparciu, mogą stać się Państwo partnerem biblioteki w planowanym działaniu.
Książka jak lekarstwo - akcja na rzecz pacjentów szpitala w Piasecznie

Pragniemy również zapewnić i zaoferować promocję Państwa firmy we wszelkich materiałach promujących akcję, a także zaznaczyć informacje o darczyńcach (np. logo firmy) na zakupionych z zebranych funduszy książkach, audiobookach i materiałach niezbędnych do realizacji zadania. Liczymy na Państwa otwartość i pomoc w realizacji szczytnego celu. Zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu Joanną Miter-Ceną tel. (22) 390 58 87, e-mail: jozefoslaw@biblioteka-piaseczno.pl 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie