Informacje11 grudnia 2018, 07:00,

Książka jak lekarstwo - akcja na rzecz pacjentów szpitala w Piasecznie

Przyłącz się do akcji i wesprzyj inicjatywę biblioteki na rzecz pacjentów szpitala w Piasecznie. Zespół Biblioteki Publicznej w Piasecznie, a także wolontariusze, chcą zrealizować projekt „Książka jak lekarstwo” na terenie szpitala św. Anny w Piasecznie. Chcemy pokazać, że książka może być dostępna niczym lekarstwo bez recepty, a tak samo przyczynić się do szybszego powrotu do zdrowia. Chcielibyśmy zakupić książki dla dzieci i dorosłych, audiobooki oraz sprzęt do ich odtwarzania, a także zorganizować małe przedstawienia w teatrzyku kamishibai. Zgromadzone materiały zabierzemy ze sobą na cykliczne spotkania w szpitalu. Planujemy działania zarówno dla małych, jak i dużych pacjentów, w czasie których bibliotekarki i wolontariusze czytać będą książki, udostępnią zainteresowanym płyty z audiobookami, a najmłodszych zaproszą na bajki do teatrzyku kamishibai. Aby jednak projekt mógł być zrealizowany, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o finansowe wsparcie naszej inicjatywy. Dzięki choćby najmniejszemu wsparciu, mogą stać się Państwo partnerem biblioteki w planowanym działaniu.
Książka jak lekarstwo - akcja na rzecz pacjentów szpitala w Piasecznie

Pragniemy również zapewnić i zaoferować promocję Państwa firmy we wszelkich materiałach promujących akcję, a także zaznaczyć informacje o darczyńcach (np. logo firmy) na zakupionych z zebranych funduszy książkach, audiobookach i materiałach niezbędnych do realizacji zadania. Liczymy na Państwa otwartość i pomoc w realizacji szczytnego celu. Zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu Joanną Miter-Ceną tel. (22) 390 58 87, e-mail: jozefoslaw@biblioteka-piaseczno.pl

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno

Informacje12 grudnia 2018, 17:00,

Sztuka mówi - Twój Vincent

12 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 w ramach cyklu filmów o sztuce - Sztuka mówi, zaprezentowany zostanie film “Twój Vincent” (2016) w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Gratka dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.

Sztuka mówi - Twój Vincent

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

65 tysięcy namalowanych ręcznie klatek opowiada historię życia i śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy – Vincenta van Gogha – za pomocą jego sztuki, malarstwa, które zostaje ożywione poprzez animacje. W filmie ożywiono ponad 100 obrazów artysty.
Gościem spotkania będzie Leszek Jampolski – absolwent Instytutu Sztuki im. Surikowa w Moskwie i ASP w Warszawie. Organizator Arsenału 1988, brał udział w ok. 150 wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Uprawia malarstwo klasyczne nie stroniąc od eksperymentu, ceni techniki olejne począwszy do enkaustyki po wyrafinowany laserunek. Zjeździł dalekowschodnią Azję od Chin po Japonię, obydwie Koreę i wiele innych miejsc na świecie. Serdecznie zapraszamy.