Informacje4 października 2014, 10:00,

Kiermasz Jesienny w Józefosławiu

4 października 2014 roku w godz. 10.00-16.30 w Józefosławiu w szkółce Acrocona, ul. Wilanowska 1 odbędzie się Kiermasz Jesienny. Na kiermaszu organizatorzy przewidują stoiska z ekologiczną żywnością i napojami, świeże owoce i warzywa prosto z pola, miody i wszystko do spiżarni, własne wyroby cukiernicze oraz rośliny do ogrodu. Oprócz tego w programie spacery po pięknym mateczniku szkółki Acrocona, porady na temat prac jesiennych w ogrodzie oraz w zakresie planowania ogrodu, kompozycji z bylin, stawów i oczek wodnych i małej architektury. Przewidziano także warsztaty dla dzieci związane z tematyką ogrodu, sadzenie roślin oraz budowanie domków dla ptaków i hoteli dla owadów. Organizatorzy nie zapewniają parkingu na terenie szkółki. Impreza jest dofinansowana przez Gminę Piaseczno.

Kiermasz Jesienny w Józefosławiu

Informacje30 września 2014, 18:00,

Studium Życia Rodzinnego - cykl Wiedza o człowieku w Piasecznie

Cykl Wiedza o człowieku, który zarazem jest programem szkoleniowym rozpoczyna się 30 września 2014 r. o godz. 16. Do udziału w programie organizatorzy - Forum Myśli Społecznej Pro Familia - zapraszają nauczycieli i rodziców - wszystkie osoby, które chcą nieść pomoc rodzinom. Inauguracja: pierwszy wykład 30 września 2014 r. o godz. 16:00 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii przy ul. Zgoda 14 w Piasecznie. Zapraszamy wszystkich nauczycieli i rodziców – wychowawców do uczestniczenia w spotkaniach i konferencjach służących pomocy i umocnieniu rodziny. Działanie na rzecz rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem spraw wychowania młodego pokolenia, jest podstawowym i wspólnym celem samorządów i środowisk odpowiedzialnych za przyszłość naszych rodzin i Ojczyzny. Autorem programu jest dr Jakub Wójcik, a inicjatorem i organizatorem - Forum Myśli Społecznej Pro Familia wraz ze Starostą Piaseczyńskim.

Studium Życia Rodzinnego - cykl Wiedza o człowieku w Piasecznie

Harmonogram Studium:
1. 30 09. 2014 r.
2. 21.10. 2014 r.
3. 18.11. 2014 r.
4. 09.12. 2014 r.
5. 13.01. 2015 r.
6. 10.02. 2015 r.
7. 03.03. 2015 r.

Rodzina jako forma społecznego zaangażowania. Małżeństwo i rodzina stanowią pierwszą płaszczyznę społecznego zaangażowania katolików świeckich. Zadania w tej dziedzinie można w sposób właściwy wypełnić tylko wówczas, gdy jest się przekonanym o jedynej i niezastąpionej wartości rodziny dla rozwoju społeczeństwa. Rodzina jest kolebką życia i miłości, gdzie człowiek „rodzi” się i „wzrasta”, jest podstawową komórką społeczeństwa. Tę wspólnotę należy otaczać specjalną opieką zwłaszcza wtedy, gdy ludzki egoizm, kampanie antyprokreacyjne, polityka totalitarna, a także nędza i ubóstwo materialne, kulturalne i moralne, jak również mentalność hedonistyczna i konsumpcyjna niszczą źródło życia. Ideologie zaś i rozmaite systemy, z którymi łączą się różne formy obojętności i niechęci, atakują właściwą rodzinie funkcję wychowawczą. Dlatego bezzwłocznie należy podjąć szerokie, pogłębione i systematyczne działania, wspierane nie tylko przez kulturę, ale także środkami ekonomicznymi i ustawodawstwem, ażeby zapewnić rodzinie warunki, by zgodnie ze swym powołaniem była pierwszym miejscem „humanizacji” osoby i społeczeństwa.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie