Informacje4 października 2014, 10:00,

Kiermasz Jesienny w Józefosławiu

4 października 2014 roku w godz. 10.00-16.30 w Józefosławiu w szkółce Acrocona, ul. Wilanowska 1 odbędzie się Kiermasz Jesienny. Na kiermaszu organizatorzy przewidują stoiska z ekologiczną żywnością i napojami, świeże owoce i warzywa prosto z pola, miody i wszystko do spiżarni, własne wyroby cukiernicze oraz rośliny do ogrodu. Oprócz tego w programie spacery po pięknym mateczniku szkółki Acrocona, porady na temat prac jesiennych w ogrodzie oraz w zakresie planowania ogrodu, kompozycji z bylin, stawów i oczek wodnych i małej architektury. Przewidziano także warsztaty dla dzieci związane z tematyką ogrodu, sadzenie roślin oraz budowanie domków dla ptaków i hoteli dla owadów. Organizatorzy nie zapewniają parkingu na terenie szkółki. Impreza jest dofinansowana przez Gminę Piaseczno.

Kiermasz Jesienny w Józefosławiu

Informacje30 września 2014, 18:00,

Promocja książki Marty Precht Opowiadania z lumpeksu

Zapraszamy 30 września 2014 roku na wieczór promocyjny najnowszej książki Marty Precht pt. "Opowiadania z lumpeksu". Spotkanie rozpocznie się o godz.18.00 w sali Domu Kultury w Piasecznie. Marta Precht - poetka i pisarka, mieszkanka Julianowa. Tak mówi o sobie: „Od dawna piszę wiersze do szuflady. Nie myślałam o ich wydaniu w formie tomiku. Pisałam dla siebie i przyjaciół. Zachęcona zaczęłam publikować je na portalach poetyckich. Myślałam, że na tym się skończy. Pewnego dnia odkryłam prozę, w której czuję się znakomicie. Piszę od niedawna za to intensywnie.

Promocja książki Marty Precht Opowiadania z lumpeksu

W 2009 roku po raz pierwszy napisałam opowiadanie "Dziewczyna w ciemno-zielonych szpilkach", które zostało wydrukowane, z pochwałą dla mnie jako autorki, w miesięczniku "Bluszcz". To mnie zachęciło na tyle, że napisałam "Bajki ze śniegu", opowiadanie "Cyrk przyjechał", rodzinną genealogię "Szkice rodzinne" i wydaną przez Warszawską Firmę Wydawniczą, pierwszą książkę "Cień ważki". Najnowsza jej książka to cykl sześciu opowiadań pt. "Opowiadania z lumpeksu". Spotkanie promujące to wydawnictwo organizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno. Zapraszamy 30.09.2014r. o godz.18.00 do Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.