Informacje30 września 2014, 18:00,

Promocja książki Marty Precht Opowiadania z lumpeksu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy 30 września 2014 roku na wieczór promocyjny najnowszej książki Marty Precht pt. "Opowiadania z lumpeksu". Spotkanie rozpocznie się o godz.18.00 w sali Domu Kultury w Piasecznie. Marta Precht - poetka i pisarka, mieszkanka Julianowa. Tak mówi o sobie: „Od dawna piszę wiersze do szuflady. Nie myślałam o ich wydaniu w formie tomiku. Pisałam dla siebie i przyjaciół. Zachęcona zaczęłam publikować je na portalach poetyckich. Myślałam, że na tym się skończy. Pewnego dnia odkryłam prozę, w której czuję się znakomicie. Piszę od niedawna za to intensywnie.

Promocja książki Marty Precht Opowiadania z lumpeksu

W 2009 roku po raz pierwszy napisałam opowiadanie "Dziewczyna w ciemno-zielonych szpilkach", które zostało wydrukowane, z pochwałą dla mnie jako autorki, w miesięczniku "Bluszcz". To mnie zachęciło na tyle, że napisałam "Bajki ze śniegu", opowiadanie "Cyrk przyjechał", rodzinną genealogię "Szkice rodzinne" i wydaną przez Warszawską Firmę Wydawniczą, pierwszą książkę "Cień ważki". Najnowsza jej książka to cykl sześciu opowiadań pt. "Opowiadania z lumpeksu". Spotkanie promujące to wydawnictwo organizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno. Zapraszamy 30.09.2014r. o godz.18.00 do Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10543
Informacje2 października 2014, 10:00,

Agnieszka Walczak-Chojecka promocja książki pt. Gdy zakwitną poziomki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Autorka powieści obyczajowych mieszkająca w gminie Piaseczno Agnieszka Walczak-Chojecka zaprasza serdecznie na promocję swojej nowej książki pt. "Gdy zakwitną poziomki", która odbędzie się 2 października o godz. 18.00 w warszawskim Klubie Księgarza. „Gdy zakwitną poziomki” Agnieszki Walczak-Chojeckiej to opowieść o kobiecie, która pragnie zbyt mocno. Karolina ma 38 lat i pragnienia, przed którymi nie da się uciec. Chce miłości, namiętności i przede wszystkim dziecka. Filip, też chciałby czegoś od życia, tylko czy ich marzenia są wspólne? I jest jeszcze ten drugi, który zawsze był dla niej tajemnicą, przystojny pół Serb pół Chorwat, czarnooki Milan. Może to właśnie on jest jej przeznaczony? Czy stary dom w malowniczym Cavtacie pomoże Karolinie podjąć właściwe decyzje? I czy na pewno wszystko jest takie, jakim nam się zdaje? Wśród warszawskich kamienic, w prestiżowym studiu graficznym, w Kazimierzu nad Wisłą i w cudownej, gorącej Chorwacji bohaterka szuka spełnienia, bo jeśli tylko zakwitną poziomki… Autorka oddaje głos kobiecie współczesnej, silnej i jednocześnie zagubionej, poszukującej oraz pełnej nadziei. Pożądanie, miłość i ogromna potrzeba macierzyństwa - o tym jest ta opowieść.

Agnieszka Walczak-Chojecka promocja książki pt. Gdy zakwitną poziomki

Agnieszka Walczak-Chojecka jest autorką powieści obyczajowych mieszkającą w Chylicach w gminie Piaseczno. Zaczęła zajmować się literaturą już w wieku... pięciu lat. Wtedy to ułożyła swój pierwszy wiersz. Później publikowała między innymi w „Poezji” i „Nowym wyrazie”. Jako młoda poetka uczestniczyła kilkakrotnie w festiwalu studenckim FAMA, występowała w warszawskich klubach. Pisała słowa piosenek, współpracując m.in. z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Ich wspólne utwory wykonywał Emilian Kamiński. Jej artystyczne pasje nie ograniczały się wyłącznie do słowa pisanego. Zagrała jedną z głównych ról w filmie pt. „Grzechy dzieciństwa”, oraz śpiewała w awangardowym zespole. W czasie studiów na Filologii Słowiańskiej UW (w latach: 1986 – 92) Walczak-Chojecka zajmowała się tłumaczeniami literatury z języka serbskiego, którego nauczyła się mieszkając ponad cztery lata w Belgradzie. Jej tłumaczenia publikowała m.in. „Kultura”. Zajmowała się przekładem słuchowisk dla Polskiego Radia, współpracowała z literackimi czasopismami byłej Jugosławii. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych była stałym współpracownikiem kultowego programu Index 202 Radia Belgrad. Współpracowała z III programem Polskiego Radia oraz pisała do „Magazynu Muzycznego” i „Brawo Best”. Na kolejne dwadzieścia lat Agnieszkę Walczak-Chojecką pochłonęła praca w biznesie. Zajmowała najwyższe stanowiska - w tym Dyrektora Marketingu, w dużych korporacjach. Za swe osiągnięcia w biznesie była wielokrotnie wyróżniana wewnętrznymi nagrodami. W połowie 2012 roku zakończyła pracę w korporacji i powróciła do twórczości. Owocem tego są jej powieści „Dziewczyna z Ajutthai. Niezbyt grzeczna historia” (wydawnictwo 2 Piętro, grudzień 2013) oraz „Gdy zakwitną poziomki” (Wydawnictwo Filia, premiera 24 września 2014). Więcej na stronach: www.walczak-chojecka.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie