Informacje5 września, 07:32,

Kalorie w pigwicy. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w pigwicy. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność pigwicy. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w pigwicy pochodzą w 2% z białka, 87% z węglowodanów i 11% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Sapodilla)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma pigwica lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w pigwicy, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Pigwica - kalorie i wartości odżywcze

Pigwica zawiera 83 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kotlet schabowy. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład średniej wielkości pigwica (180 g) to około 149 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości pigwica (180 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7.5 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 21 minut, pływać przez 18 minut lub biegać przez 15 minut.

Czy pigwica tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w pigwicy stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii owoców pod względem kaloryczności. Spożywanie pigwicy wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w pigwicy?

Owoce pigwicy zawierają 0.44 g białka na 100g.
Średniej wielkości pigwica (180 g) zawiera ok. 0.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w owocach pigwicy?

Owoce pigwicy zawierają 19.9 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości pigwica (180 g) zawiera ok. 35.8 g węglowodanów.

Ile waży pigwica?

Średniej wielkości pigwica (część jadalna po obraniu) waży ok. 180g.

Ile błonnika jest w owocach pigwicy?

Owoce pigwicy zawierają w sobie 5.3 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości pigwica (180 g) zawiera ok. 9.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 32% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski9 września, 10:15,

Skuteczne pranie tapicerki w Piasecznie

Skuteczne pranie tapicerki w Piasecznie

Zauważyłeś, że meble w Twoim domu nie wyglądają dobrze? Rozważasz profesjonalne pranie tapicerki? Nie wiesz, jak się za to zabrać? Mamy kilka przydatnych wskazówek dla mieszkańców miasta Piaseczno.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zanim przejdziemy do określenia, jak zabrać się za czyszczenie tapicerki, warto ustalić, po co stosuje się tego typu zabiegi. Po co w ogóle prać meble?

Musimy mieć świadomość, że nawet najlepsze materiały mogą się zużyć, ulec zabrudzeniu, czy zaplamieniu. Poza tym tkanina podatna jest na różnego typu zanieczyszczenia, co bywa bardzo dokuczliwe dla alergików. Jeśli nie chcemy, by w naszym domu ktoś poczuł się źle, to warto dołożyć starań, by przestrzeń była czysta i zachowana w porządku. Wśród prac porządkowym powinno znaleźć się regularne pranie tapicerki oraz wykładzin podłogowych i całego wyposażenia.

Samodzielnie czyszczenie

Jak w takim razie stawić czoła pracom porządkowym i zabrać się za pranie tapicerki meblowej? Jeśli nasze mieszkanie jest niewielkie, a doprowadzić do porządku trzeba tylko nieliczne meble, to zawsze możemy zdecydować się na samodzielne czyszczenie.

Takie rozwiązanie daje nam z pewnością oszczędność, ponieważ nie musimy wydawać na usługi fachowców, a jedyne czego potrzebujemy, to odpowiedniego sprzętu i środków czyszczących. Czy aby na pewno? Niestety, gdy zabierzemy się za pranie tapicerki bez odpowiedniej wiedzy, może okazać się, że zakończy się to koniecznością nabycia nowych mebli.

Aby nie zniszczyć materiału najpierw musimy zdobyć potrzebną wiedzę, a dopiero później zabrać się za czyszczenie. Z pewnością wiele przydatnych informacji dostarczy nam Internet, ale godne uwagi są tylko sprawdzone serwisy, prowadzone przez profesjonalistów.

Jeśli nie chcemy tracić czasu na zbieranie informacji, czy eksperymentowanie , zawsze możemy rozważyć profesjonalne usługi. Do dyspozycji pozostają firmy działające w mieście Piaseczno, które mogą zrealizować pranie tapicerki. Przykładowa oferta jednej z nich: https://pranie-tapicerki-warszawa.pl/piaseczno/

Czy w Piasecznie działają firmy oferujące pranie tapicerki meblowej?

Gdzie w takim razie powinniśmy skierować swoje kroki, gdy zdecydujemy się na wsparcie profesjonalistów? Gdzie szukać ekspertów, którzy wykonają pranie tapicerki? Na pewno nie zaszkodzi popytać wśród zaprzyjaźnionych przedsiębiorców, znajomych, czy rodziny, ponieważ z profesjonalnych usług korzysta coraz więcej osób. Jeśli w ten sposób nie uda nam się zebrać potrzebnych informacji bądź jeśli nie chcemy zajmować czasu bliskim, to zawsze możemy poszukać fachowców we własnym zakresie.

Jedyne, co musimy zrobić, to wygospodarować odpowiednią ilość czasu i uzbroić się w cierpliwość, ponieważ poszukiwania mogą okazać się czasochłonnym zadaniem. Aby znaleźć kogoś odpowiedniego, warto odwiedzić kilka firm i wybrać taką, która będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom.

Do dyspozycji mamy też Internet. Aby w ten sposób poszukać kogoś, kto wykona pranie tapicerki meblowej nie musimy wychodzić z domu, a jedyne czego potrzebujemy, to urządzenia z dostępem do sieci. W szukaniu może nam pomóc wyszukiwarka internetowa, media społecznościowe, portale branżowe oraz portale zamieszczające ogłoszenia usług dostępnych w okolicach miasta Piaseczno.

Jak wybrać ekspertów?

Jeśli zaczniemy szukać, dojdziemy do wniosku, że w okolicach Piaseczna działa wiele firm. To jednak nie oznacza, że każda z nich gwarantuje profesjonalne czyszczenie tapicerki. Musimy mieć świadomość, że nie brakuje firm oferujących niską jakość usług. Jeśli nie chcemy paść ich ofiarą, powinniśmy brać pod uwagę kryteria inne niż cena.

Na pewno godne uwagi są profesjonalne przedsiębiorstwa, które od lat działają na rynku i zapewniają wsparcie najlepszych fachowców z branży. Firma powinna cieszyć się dobrą opinią wśród klientów. Dlatego zanim zlecimy pranie tapicerki, warto zebrać o niej trochę informacji.

autor/źródło: pranie-tapicerki-warszawa.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie